Ana SayfaMucize DualarDua Ettim Mucize Oldu

Dua Ettim Mucize Oldu

Dua ettim mucize oldu konusunda bir arayış her zaman gelişecektir. Kişilerin fazlasıyla ısrarlı bir biçimde ve inanarak dua etmeleri halinde bu şekilde sonuçlar gündeme gelecektir. Aynı zamanda da duaya geçmeden önceki süre zarfında niyetleri belirtmek ve duayı içten bir biçimde okumak da gerekli olan konular arasında kalacaktır. Euzü Besmele çektikten sonra aşağıda yer alan duaları okumak genel itibarıyla önemli olacaktır. Ayrıca bu duaların Türkçe manalarını bilmekte de genel olarak fayda vardır.

  1. “Allâhumme innî es’elüke bienne leke’l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.

Türkçe anlamı:

“Allah’ım, Senden isterim. Zira hamd Sana lâyıktır, Senin içindir. Senden başka mâbud yoktur, ancak Sen varsın. Çünkü istemeden ve istedikten sonra veren Sensin. Sen celâl ve ikram sahibisin. Senden cenneti ister ve cehennemden korunmamı dilerim.

  • Allâhumme innî es’elüke bienne leke ‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân, yâ Bedî’assemâvati vel-ardı yâ Zelcelâli vel-ikram. Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri.”

Türkçe anlamı

Sana hamdederek, Senden isterim. Senden başka ilâh yoktur, ancak Sen varsın. Sen yerlerin ve göklerin yaratıcısısın. Celâl ve ikram sahibisin. Hay ve Kayyûm sensin

10 Saniyede Kabul Olan Dua

Duaların ne kadar sürede etki edeceği de önemli olan konular arasındadır. Ayrıca 10 saniyede kabul olan dua konusunda da doğru bir biçimde hareket etmek gerekecektir. Kalpten niyet ederek ve duanın tüm inceliklerini bilerek okumak ne denli önem teşkil ettiğini bilmekte yarar vardır. Ayrıca belli başlı sünnetlere uymak kaydıyla harekete geçmek bu süreçte mutlak suretle fayda sağlayacaktır.

  • Abdest almak
  • Tesettür hazırlığını yapmak
  • Dua okumadan önce salavat getirmek
  • Duaya besmele çekerek başlamak
  • Dua edilen süre esnasında haram davranışlardan kaçınmaya özen göstermek
  • Duanın kabul göreceğine inanmak
  • Dili kötü söylemlerden uzak tutmak
  • Sadece kötü anlarda değil her zaman dua etmek

İslam alimleri duaların yerine gelmemesinin dahi şükredilmesi gerekilen bir konu olduğundan bahsetmektedir. Allah’ın her zaman kulları için en hayırlı olanı istemesinden dolayı bu durumun gerçekleştiğini bilmekte fayda vardır.

Çok Etkili Dilek Duası

Allah’tan istenecek dilekler için dualar her zaman öne çıkmaktadır. Bu hususta da çok etkili dilek duası ne kadar önemli bir konu olduğunu gösterecektir. Kul ile Allah arasındaki iletişimi kurma konusunda bir dua daha da öne çıkacaktır. Duanın üslubunu doğru bir biçimde yakalayarak okumak suretiyle bu dua son derecede etkili bir noktada kalacaktır. Allah’ın isimlerini içeren ve Cevşen-i Kebir’den alınan dua şu şekilde ifade edilmektedir.

Yâ ‘İmâde men lâ ‘imâde leh

Yâ Senede men lâ senede leh

Yâ Zühra men lâ zühra leh

Yâ Giyâşe men lâ ğiyâşe leh

Yâ Hırze men lâ hırze leh

Yâ Fahra men lâ fahra leh

Yâ ‘İzze men lâ ‘izze leh

Yâ Mu’îne men lâ mu’îne leh

Yâ Enîse men lâ enîse leh

Yâ Gunyete men lâ gunyete leh

Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente’l-emâ-ne’l-emâne hallisnâ mine’n-nâr.

Türkçe Anlamı:

Allah’ım Senden şu isimlerinin hakkı için istiyor ve yalvarıyorum.

Ey desteği olmayanların desteği,

Ey dayanağı olmayanların dayanağı,

Ey övünülecek bir şeyi olmayanların övüncü,

Ey imdat’a koşacak kimsesi olmayanların imdadı,

Ey korunacak yeri olmayanların koruyucusu,

Ey iftihar edecek kimsesi olmayanların iftihari,

Ey izzeti olmayanların izzeti,

Ey yardımcısı olmayanların yardımcısı,

Ey dostu olmayanların dostu,

Ey zenginliği olmayanların zenginliği,

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin.

Eman ver bize, Eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar.

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın