Ana SayfaMucize DualarEv Mevlidi Duası

Ev Mevlidi Duası

Ev mevlidi duası bu tip organizasyonlarda olacaklar için son derecede önemli bir boyuttadır. Ayrıca ev mevlidi biterken de bu duaya genel olarak yer vermekte fayda vardır. Özellikle mevlidi okuyanların, bu şekilde bir sonlandırma içerisine giriş yapmalarında fayda vardır. Uzun bir dua olmasından dolayı da ezberlenmesi zor olmaktadır. Ayrıca ev mevlitlerindeki bu dualar bu etkinliklerin önemli bir parçası olarak kalmaktadır.

Elhamdülillahi rabbil alemin.Vessalatü vesselamü ala rasülina Muhammedin ve ala alihi vesahbihi ecmain.

Ya rabbel alemin ve ya erhamerrahimin!

Bizler ancak Sana ibadet eder ve yalnız Sen’den yardım dileriz. Yardımını ve nusretini daim eyle YA RABBİ! Bizleri niğmetinle sıratı müstakim üzere doğan, yaşayan ve Sana dönenlerden eyle.

· YA RABBİ! Sana hamd ederiz daima elhamdülillah diye. Sana şükrederiz niğmetlerin bize ihsandır diye. Bize ancak Sen acırsın mü’min kullarımdır diye.

Bizleri hamdü şükür etmekten ayırma Ya Rabbi.!

· Ya rab sana iman ettik amentü billah. Tasdik ederiz peygamberimizdir Muhammed Rasüllülah. Bize olan Lütf-ü imanına daima elhamdülillah. Bizleri imandan Kur’an’dan ayırma Ya Rabbi.!

İlahi rabbil alemin .!

· Okunan ve dinlenen Kur’an-ı kerimi, mevlidi şerifi ve beraberinde getirilen salatü selamları en güzel şekilde kabul eyle ya Rabbi. Ya Rabbel Alemin, kusurlarımızı setreyle, günahlarımızı affeyle. Bizlere inayet eyle. Buradan hasıl olan ecir ve manayı kainatı yüzü suyu hürmetine yarattığın şefaatine her zaman muhtaç olduğumuz nebiler nebisi Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) efendimiz hazretlerinin ravza-i mübarekelerine hediye eyledik. Vasıl eyle Ya Rabbi. Ruhi Muhammed Mustafayı cümlemizden ve cümle geçmişlerimizden hoşnut, memnun ve razı eyle Ya Rabbi. Dünyada ziyaretiyle, uyku aleminde gül cemalinin müşahedesiyle, ahirette de şefaatiyle şereflenmeyi cümlemize nasib eyle. Ya Rabbel alemin Hz. Ademden son peygamber Hz.Muhammed (s.a.v.)’e kadar gelip geçmiş bütün peygamberani izamın da ruhlarına hediye eyledik. Haberdar eyle Ya Rabbi.

· İlahi! Dinimize, kitabımıza, vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza kanlarıyla, canlarıyla, kalemleriyle ve gönülleriyle hizmet etmiş, Senin rahmeti rahmanına imanla kavuşmuş olan din ve devlet büyüklerimize de rahmet eyle.  Özellikle okunan Kur’an-ı kerim, mevlid-i şerif ve getirilen salatü selamlar ve yapılan her türlü hayır ve hasenattan hasıl olan hayır ve sevabı tüm geçmişlerimizle beraber adına mevlid cemiyeti tertip edilen din kardeşimizin de ruhuna hediye eyledik vasıl eyle ya rabbi. Yeryüzünden bizden önce gelmiş geçm iş isimleri, unutulmuş nesilleri kesilmiş, bizlerden bir fatiha ve dua bekleyen tüm ehli imanın da ruhuna hediye eyledik.Ulaştır Ya Rabbi. Uzaktan yakından gelerek duamıza amin diyen şu cemaati müslimin de geçmişlerine acizane bağışlıyoruz. Kabul eyle Ya Rabbi.

· Bizler de bizden öncekilerin halleriyle hallendiğimizde, ecel şerbetini içeceğimiz son demde elimizde Kur’an, göğsümüzde iman ve dilimizde kelimelerin en güzeli Kelime-i şehadet ki buyurun ‘Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhü ve rasulüh.’ Diyerek çene kapamayı ve emanetini huzur içinde ve imanlı bir şekilde sana teslim etmeyi cümlemize nasib eyle Ya Rabbi.!

· Ya İlahi hayatımızın sonuna kadar bizleri, kıyamete kadar da neslimizi senin yolundan ayırma Ya Rabbi. Bizlere ömrün bereketlisini, kalbin şevkatlisini, nefsin itaatlisini, evladın da edeblisini nasib eyle Ya Rab! Bizleri her türlü fenalıktan muhafaza buyur Ya Rabbi. Bu vesileyle hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar, borçlu kullarına da edalar ver Ya Rabbi.

· Kahraman ordumuzu havada, karada, denizde her zaman ve her yerde Mansur ve muzaffer eyle Ya Rabbi. Düşmanlarımızı zelil eyle.Devlet büyüklerimize kolaylıklar ihsan eyle. Yurdumuzu ve bil cümle İslam ülkelerini her türlü afet ve felaketlerden lütfunla sen esirge Ya Rabbi

· İlahi dualarımızı esteizü billah ‘Fetegabbelaha Rabbuha bi kabulin hasenin’ ayeti kerimesinin sırrına mazhar eyle.

· Esalatü vesselamü aleyke Ya Rasülullah

Esalatü vesselamü aleyke Ya Habiballah

Esalatü vesselamü aleyke Ya seyyidel evveline vel ahirin. Veselamün alel mürselin velhamdülillahi rabbil alemin ‘EL FATİHA’…

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın