Ana SayfaMucize DualarMehdi Kendisinin Mehdi Olduğunu Ne Zaman Bilecek?

Mehdi Kendisinin Mehdi Olduğunu Ne Zaman Bilecek?

Mehdi kendisinin Mehdi olduğunu ne zaman bilecek sorusunun yanıtı her zaman dikkat çekici ve meraklandırıcı bir konudur. Mehdi’nin kendisinin Mehdi olduğunu ne zaman öğreneceğiyle ilgili soru işaretleri özellikle son dönemde sıkça araştırılıyor. Ahir zamanda gönderileceği Peygamberimiz tarafından müjdelenmiş olan Mehdi, Müslümanları tüm zulüm ve sıkıntı içeren ortamdan kurtaracaktır. Aynı zamanda yeryüzünde meydana gelen fitnelerin de ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mehdi’nin gelişi ile birlikte kaynaklara göre adalet, barış, bolluk, huzur, mutluluk ve irfan dünyaya hâkim olacaktır. Peygamberimiz tarafından aktarılan rivayetlerde Hz. Mehdi’nin çeşitli hurafe ve uygulamalarla asimile edilerek dinden uzaklaştırılan kişileri de dine geri döndüreceği bilinmektedir. Hz. Mehdi’yi tanıyabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı özellik ve kriterler bulunmaktadır. Hz. Mehdi’nin en büyük özelliği Allah korkusudur. Peygamberimizin hadislerinde de görüleceği üzere Mehdi güçlü bir Allah korkusuna sahiptir.

Hz. Mehdi Kendinin Mehdi Olduğunu Biliyor mu?

Hz. Mehdi kendinin Mehdi olduğunu biliyor mu sorusunun yanıtı evet olacaktır. Nitekim Hz. Mehdi, ahir zamanda insanlığı kendi mehdiliğine inanmaya ve onunla birlikte olmaya değil İslam ile şereflendirmeye davet edecektir. Bu konuda en büyük yanılgılardan birisi son zamanlarda meydana gelen ve kendisini Mehdi ya da İsa olarak tanıtan kişilerdir. Mehdi olmak ve kendini Mehdi zannetmenin en büyük yanılgılar arasında yer aldığını bilmek gerekir. Belirli dönemlerde popüler kültürün de etkisiyle ortaya çıkan kişilerin kendini Mehdi ya da İsa olarak tanıtması yanlıştır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kıyamet alametlerinin en büyüğü olarak görülen Hz. Mehdi’nin ortaya çıkışıyla ilgili inançlı kimselerin aklına pek çok soru gelmektedir. Mehdi’yi doğrudan bir şahıs olarak belirlemek pek mümkün değildir. İslam alimleri tarafından verilen yanıtlara göre Mehdi herkese görünmeyecektir. Yalnızca belirli irfan sahibi kişilere görülecek olan Mehdi, kıyametin en büyük habercisidir.

Hz. Mehdi Kaç Yaşında Zuhur Edecek?

Hz. Mehdi kaç yaşında zuhur edecek sorusunun yanıtı Mehdi geldiğinde onun kaç yaşında olduğunu bilmek isteyenler tarafından sıkça merak edilmektedir. Mehdi’nin geleceği dönem geldiğinde onun kırk yaşında olacağına dair bazı rivayetler bulunmaktadır. Peygamber Efendimizin peygamber olduğu yaş, dünyaya geldiğinde Mehdi’nin de yaşı olacaktır. Mehdi dünyaya geldiğinde gökyüzüne bakmak gereklidir. Gökyüzünün doğuya doğru baktıktan sonra bölgede yükselen bir ateş görüldüğünde o vakit Mehdi’nin geldiği vakittir. Bu rivayetlerin tümü İslam alimleri tarafından sahih olarak onaylanmıştır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Mehdi Ne Zaman ve Nasıl Gelecek?

Mehdi ne zaman ve nasıl gelecek sorusunun yanıtı inançlı kimseler tarafından çokça kez merak edilmektedir. Hz. Mehdi bilindiği üzere İslam’da tam da ahir zamanda geleceğine inanılan bir kurtarıcıdır. Kıyametten evvel gelerek herkesi İslam’a yönlendirmeye çalışan Mehdi sayesinde iman eden herkes hidayete erecektir. Hazreti Mehdi’nin kıyamet öncesinde geleceği alametinin dışında en büyük alameti farikası altınlar ile gelmesi ve bir ordu kurduktan sonra tüm kötülüklerle savaşmasıdır.

Mehdi ile ilgili kaynakların Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e kadar dayandığı bilinmektedir. Bu noktada Mehdi ile ilgili çoğu bilginin de Peygamber Efendimize dayandığı yani doğruluğunun kesin olduğu söylenebilir. Kıyamete yakın bir dönemde dünyaya gelecek olan Hazreti Mehdi aynı zamanda çok güzel ve dikkat çekici bir yüz yapısına da sahip olacaktır. Alnına kadar yükselen ince bir çizgi ve ince burun yapısı da Mehdi’nin fiziksel özellikleri arasında yer almaktadır. Hz. Mehdi ile ilgili önemli bilgilerden biri de Mehdi gelmeden önce dünya genelinde kasıp kavuran ciddi boyutta bir karmaşa olacağıdır.

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın