Ana SayfaMucize DualarAnında Kabul Olacak Makbul Bir Dua – Cübbeli Ahmet Hoca

Anında Kabul Olacak Makbul Bir Dua – Cübbeli Ahmet Hoca

Anında Kabul Olacak Makbul Bir Dua en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Anında Kabul Olacak Makbul Bir Dua 🤲

Anında kabul olacak makbul bir dua sayesinde birçok dilek gerçeğe dönüşmektedir. Yüce Allah, inançlı kimselerin dualarını her daim duyar ve karşılık verir. Bu nedenle hiçbir dua yoktur ki Allah’a ulaşmasın ve kabul olmasın. Bunun yanında ibadetlerini aksatmayan ve Allah’a bağlılığı tam olan kimseler aşağıdaki duayı her gün 1 kez okumalıdır. 1 ay boyunca düzenli olarak okuması durumunda kişinin hayalindeki şeyler gerçeğe dönüşmektedir:

  • “Allahûmme es’elûke bismîk. Allâhullezî lâ ilâhe illa hûvel hayyül kayyûm. La te’huzûhu sinetûn ve lâ nevm. El âliyyûl azîm. Bismîk. Allahûllezi lâ ilahe illâ hûvel melikûl kuddussusselamûl mu’minûl. Muheyminûl azizûl cebbâr. Bismik. Allahûllezi lâ ilâhe illâ huve alimûl ğaybî veşşehâdetî hüverrahmanûrrahîm. Bismik. Allahûllezi lâ ilahe îlla hüvel haligûl bariûl musavvirû lehûl esmâul hüsna. Bismik. Allahûllezi lâ ilâhe illa hüve nûrussemavati vel ardîl hayyüllezî lâ yemut.”

Yukarıdaki duayı okuyan kimseler, kalplerinden geçenlerin gerçeğe dönüşmesini sağlar. Yalnızca kalbi temiz olan ve ibadetlerini aksatmadan yerine getiren kimseler tarafından okunmalıdır. Ayrıca, bir ay boyunca her gün bir kez okunması suretiyle ayın sonunda kabul olunur.

Oturduğun Yerden Kalkmadan Kabul olunacak Dua

Oturduğun Yerden Kalkmadan Kabul olunacak Dua
Oturduğun Yerden Kalkmadan Kabul olunacak Dua

Sıkça merak edilen konulardan birisi de Oturduğun Yerden Kalkmadan Kabul olunacak Dua konusudur.

İslam dininde, oturduğunuz yerden kalkmadan kabul edilen bir dualar bulunmaktadır. Bunlardan biri şu şekildedir:

“Allah’ım, senin rızan ve hoşnutluğunu kazanmak için sana sığınırım. Senin verdiğin nimetleri kabul ediyor, yapmış olduğum tüm kötülükleri ve günahları özür dilerim. Seni tek tanrı olarak kabul ediyor, senin rahmetini ve yardımını dilerim.”

Bu dua, insanların kalplerinde iman ve tövbe hissi uyandırarak, Allah’ın rahmetine nail olmalarını hedefler. Ancak, duaların kabul edilmesi yalnızca Allah’ın takdirine bağlıdır ve insanların dua etmeleri, kabul edilmelerini garanti etmez.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yüzde Yüz Kabul Olan Dua Cübbeli

Bazı dualar vardır ki bu dualar Allah-u Teala’ya el açan herkesin duası kabul olunur. Yüzde yüz kabul olan dua Cübbeli Ahmet Hoca tarafından gerek televizyon yayınları gerekse de internet yayınlarında okunmaktadır. Yüzde yüz oranında kabul edilmesi ise yalnızca temiz kalpli kişiler için geçerlidir. Bu dua aşağıdaki gibidir:

  • “El ehâdu zuddâvli lâ ilâhe illa hüve ve ileyhil masîr. Zül havli bediussemavatî vel ârd. El kadîmu zül celali vel ikrâm. Allahûllezi lâ ilâhe illa hüvel evvelû vel âhirûl melikûl hakku lâ ilâhe illa hüve rabbûl arşil kerîm. Zül mearîci vel kuvâ. Bi izzismikellezî tunşirû bihîl mevta. Ve tuhyî bihil ârd. Ve tunbitû bihişşecer. Ve tursilû bihil medâr. Ve tekûmü bihissemavatû vel ard. Bi izzismikellezî lâ ilâhe illâ hüvel melikûl liteâli ilmillâhi ve liktirâbi ilmihî ve lisebâtismih.”

Yukarıdaki duayı okuyan kimselerin bu duayı mübarek Cuma gecesi okumaları tavsiye edilir. Cuma gecelerinde okunan dualar çok daha büyük oranda kabul olunmaktadır. Allah’a el açmak suretiyle okunan bu dua sayesinde pek çok istek kabul olunur.

Cuma Günü Asla Red Olunmayan Dua

Yalnızca Cuma günü asla red olunmayan dua sayesinde inançlı kimseler ellerini göğe kaldırmak suretiyle dua edebilir. Kalpten istenen her şeyin kabul olunduğu bu dua Cuma günleri toplamda 9 kez okunmalıdır. Kısacası abdestli bir şekilde okunması gereken bu dua aşağıdaki gibidir:

  • “Allahûllezî lâ ilâhe illâ hüve lehul esmaûl hüsnâ. Ellezi hâzıhil esmaû minhû ve hüve minha. Ellezi la yudrakû ve la yunalû ve la yuhsâ. İstecib liduâni ve gûl lehu ya Allah kun feyekûn. Allahûllezi lâ ilâhe illâ huve alimûl ğaybî veşşehâdetî hüverrahmanûrrahîm.”

Cübbeli Ahmet Hoca Dileklerin Kabulü İçin Dua

Cübbeli Ahmet Hoca dileklerin kabulü için dua önerilerinde bulunuyor. Bu dualar sayesinde inançlı kimseler, gönlünden geçen ve samimi duygularla istediği şeylere kavuşabiliyor. Bunun için okunması gereken dua aşağıda yer alıyor:

  • “Ve ilâhükûm ilahûn vahid lâ ilahe illâ hüverrahmanûrrahim. Allâhu lâ ilâhe illâ hûvel hayyûl kayyûm.”

Bu ayeti kerimenin dileklerin kabul olması için okunduğu biliniyor. Yüce Allah’a el açan ve bu ayeti kerimeyle dua eden kimselerin istediği her şey gerçeğe dönüşüyor. Bu nedenle son dönemde oldukça sık okunuyor.

Ayrıca, Anında Kabul Olacak Makbul Bir Dua ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca, Anında Kabul Olacak Makbul Bir Dua ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Oturduğun Yerden Kalkmadan Kabul olunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın