Ana SayfaMucize DualarBir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua – En Etkili Dua

Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua – En Etkili Dua

Bir insanın fikrini değiştirmek için dua konusunda yarar almak mutlaktır. İnsanları kendi lehine çekmek için bu şekilde bir dua arayışı da genel olarak gündeme gelen konular arasındadır. İlişkiler dışlında inatçı çocuklarının fikirlerini etkilemek isteyen anne babalar da bu tarz bir yönelim içerisine geçiş yapacaklardır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua

Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua
Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua

Birilerini bir duruma karşı ikna etme konusunda dualara yönelmek son derecede etkilidir. Ayrıca uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua kapsamında da kalbi arındırmak ve doğru niyetlere sahip olmak da gerekecektir. Ayrıca ikna etmek için iyi bir nedenin olması da duaların gerçekleşmesi adına önemlidir. Özellikle “Ya Rahman” esmasıyla bu denli bir sonuç almak kesindir. Bu esmanın anlamı da “çok bağışlayıcı, çok merhametli” olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca bu noktada farklı bir duayı okumakta da yarar vardır.

Türkçe Okunuşu:

  • Radine billehi rabben ve bi’l-İslemi dinen ve bi Muhammedin rasulen

Anlamı:

  • Rab olarak Allah’tan, din olarak İslam’dan, resul olarak da Hz. Muhammed’den razı olduk.

Karşıdaki Kişiyi İkna Etme Duası

Birini ikna etme konusunda her gün namazlardan sonra sırasıyla Ayet-el Kürsi, İhlas, Felak ve Nas surelerini okumak gerekecektir. Bununla beraber karşı tarafın ikna edilmesi ve doğru yolu bulması gibi konularda da duaların gücü gündeme gelecektir. Her zaman bu sureleri okumak kaydıyla etkili sonuçlara ulaşmak kesindir. Böylece Karşıdaki Kişiyi İkna Etme Duası bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ayağına Kapandıracak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Dua

Allah’ın tüm isimlerinin sonsuz faziletleri gündeme gelmektedir. Bununla beraber birini kararından vazgeçirmek için dua kapsamında da bazı kısa duaları okumakta yarar vardır.

Türkçe Okunuşu:

Ali el-Müttaki, Kenzu’l-Ummal

 Anlamı:

Allah’ım! Senden sürpriz hayırlar diler, beklenmedik şerlerden sana sığınırım.

Bid diğer dua şekli de öncelikle 11 kez Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra aralarda amin demeden 21 kez arka arkaya Fatiha suresini okumaktadır. Bundan sonraki süreçte de ikna edilecek olan kişinin adı söylenerek farklı bir dua okumak da gerekecektir.

“Ya Rab, Ya Rab, Ya Rab, – ikna etmek istediğiniz kişinin adı- bana bağla ve isteklerimi yerine getirmesini sağla ya rabbim. Sana yalvarıyorum Ya Kadir!, Amin”

Birini İkna Etmek İçin Dua

Dualarla kişilerin fikirlerini değiştirmek ve onları ikna etmek gibi sonuçlar gündeme gelecektir. Bununla beraber birini ikna etmek için dua evresinde de değişik yöntemleri kullanmak mümkün olacaktır. Kur’an-ı Kerim’de geçen Allah’ın 99 isminden bir tanesi olan Ya Rahman ismi bu konuda etkili olacaktır. Ayrıca Allah’ın merhametli ve bağışlayıcı olduğunu da gösterecek bir esma olarak adlandırılmaktadır. Bunun dışında bazı dualar da önemli ölçüde etki yaratacak düzeydedir.

Türkçe Okunuşu:

  • Allahümmağfir lene verhamne verda anne ve tekabbel minne ve edhılne’l-cennete külleh.

 Anlamı:

  • Allah’ım! Bizi bağışla. Bize merhamet et, bizden razı ol. Bizim dualarımızı kabul buyur. Bizi cennetine koy.

Birini İkna Etmek İçin Hangi Dua Okunur?

İknalar dua eylemleriyle de etkili bir hal alacaktır. Ayrıca birini ikna etmek için hangi dua okunur biçiminde bir soru da genel olarak gündeme gelecektir. Özellikle Ya Vedud, bu konuda oldukça etkilidir. Bunun dışında ilk olarak 11 kez Bismillahirrahmanirrahim demek ve sonrasında da arkasından 21 kez Fatiha okumak da ikna aşamasında yeterlidir.

İkna Duası Var Mı?

Ya Vedud zikri, arka arkaya 100 kez okunduğunda etkili olacaktır. Ayrıca ikna duası var mı konusunda da en büyük yardımcı konumundadır. Bununla birlikte uzaktaki insanları sakinleştirmek adına da bu zikir son derecede etkili bir netice yaratacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Negatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Bir insanın fikrini değiştirmek için dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın