Ana SayfaMucize DualarBoy Uzaması İçin Dua – Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Boy Uzaması İçin Dua – Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Boy uzaması için dua konusu da genel olarak kişilerin arayışı içerisine girdiği detaylar arasındadır. Fiziksel görüntüsüne önem veren kişilerin baz aldığı bir faktördür. Bu yüzden dua ederek boylarının uzamasını istemektedirler. Bu tarz dualar sayesinde boyunun uzadığını söyleyen birçok kişi bulunmaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Boy Uzatma Duası Nedir?

Boy Uzatma Duası Nedir?
Boy Uzatma Duası Nedir?

Genellikle boy uzatmak için farklı şekillerde hareket eden kişilerin aynı şekilde dualara yönelmeleri de söz konusudur. Bununla beraber boy uzatma duası nedir biçiminde de bir sorgulama içerisine gireceklerdir. Özellikle boyun uzama süreci içerisinde bu dualar da önemli bir yardımcı olarak kalacaktır. Bu tip dualara yönelik olarak farklı yöntemlerle girişimlerde bulunmak ve dua etmek de söz konusu olmaktadır.

  • “Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla; “Eftehullahu vecheke, Allahumme barik lehu fi şa’rihi ve beşerihi”

Dua Ettim Boyum Uzadı

Boyu kısa olan ve boyunun bir an önce uzamasını isteyen kişiler Dua Ettim Boyum Uzadı duasını okumaktadır. Çünkü dış görünüşlerine önem verdikleri için ve diğer insanlar gibi onlar da uzun boylu olmak için bu duayı etmektedir. İşte o dua şu şekildedir:

Bismillahirrahmanirrahim Rahman ve Rahim Olan Allah (c.c.)’ın adıyla; “Rabbi inni messeniyrddurru ve ente erhamurrahimin”

Boy Uzaması İçin Dua

Boy uzatmak adına beslenmeler, egzersizler genel olarak gündeme gelse de bu tip yöntemler arasında dualar da yer almaktadır. Duaların da en az diğer etmenler kadar yeterli olması da kişilerin yöneldiği konular arasında kalmaktadır. Bununla beraber boy uzaması konusunda dualara yönelmenin avantajı da zaman içerisinde kendini gösterecektir. Bu aşamada da pek çok kişinin bu tip duaların ne işe yaradığını merak etmeye bağlı olarak bu duanın etkisi gündeme gelecek olan konular arasındadır. Boy Uzaması İçin Dua da oldukça etkili olur.

Ya Musavvir İle Boy Uzatma

Boy uzaması genellikle genetik faktörlere bağlıdır ve büyük ölçüde kontrol edilemez. Ancak, doğru beslenme, düzenli egzersiz ve sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları, boy uzamasını destekleyebilir ve en iyi potansiyeli ortaya çıkarabilir. Bununla birlikte Ya Musavvir İle Boy Uzatma da mümkündür. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Ayağına Kapandıracak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Boy Uzatma Duası Cübbeli

Düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenme ve yeterli uyku sayesinde boyunuzun uzamasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte Boy Uzatma Duası Cübbeli de oldukça etkilidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Negatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hangi Dualar Boy Uzatmada Etkili Olur?

Boyun uzamasına yönelik olarak dualara yönelmek önemlidir. Ayrıca hangi dualar boy uzatmada etkili olur konusu da gündeme gelecektir. Bununla beraber söz konusu amaçlar için okunacak olan dualar arasında özellikle Hz. İbrahim’in zor zamanlarda okuduğu dua tercih edilmektedir. “Rabbi İnne Lezalumi Nefsî” duasıyla beraber etkili sonuçlara ulaşmak da söz konusu olmaktadır. Bunun dışında “Allahümme innî es’eluke’s-sihhate vel’afiyete vel’amanete vel’mü’minete vel’fürkate fiddünya vel’ahireti” duası da sürekli olarak tekrar edilecek olan türdendir.

Tüm bunların yanı sıra söz konusu duaların okunması esnasında dikkat edilmesi gereken konular da önemlidir. Özellikle bu duaların kesin olarak içten yapılması ve düzenli olarak okunması önemli olan konular arasındadır. Ayrıca bu duayı okumak için en uygun zamanlar da sabah ve akşam vakitleri olmaktadır. Söz konusu duanın etkisini zaman içerisinde görmek de mümkün hale gelecektir.

Dua etmenin olumlu etkileri zaman içerisinde ortaya çıkacaktır. Ayrıca boyunun uzamasını isteyecek olan kişilerin doğru duaları okuması da bu süreci daha da hızlı kılacak olan bir etmendir. Bununla beraber düzenli beslenme, egzersiz ve iyi uyku halleri de boy uzaması olan önemli kriterler arasında kalacaktır.

Boy Uzatmak İçin Dini Uygulamalar

Boy uzatma konusunda farklı uygulamalara yer vermek önemlidir. Özellikle İslam genelinde boy uzatmak için dini uygulamalar da yer almaktadır. Bazı dualar da bu hususta etkili olacaktır.

  1. Selamet ile ilgili dualar

İslam genelinde boy uzatmak için etkili olarak Selamet Duası öne çıkmaktadır. Bu dua boy uzaması konusunda son derecede gereklidir.

  • Selamet Duası, her gün namazlardan sonra okunması gereken bir konumdadır.
  • Selamet Duası okurken gafletten kaçınmak ve kalbin bu isteğe tamamen odaklanması gereklidir.
  • Duaların etkili olması adına anlamlarını bilmek ve doğru bir biçimde telaffuz ederek okumak da önemli bir husustur.
  • Hz. Nuh Duaları

İslam genelinde boy uzatmaya dair önemli bir dua da Hz. Nuh’un duası olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca bu duanın etkileri sadece boy uzatmakla sınırlı olmayacaktır. Bununla beraber kişilerin sağlık sorunlarını giderme noktasında da son derecede idealdir.

  • Şifa ile İlgili Dualar

Boy uzatmayla ilgili olan bir diğer dualar da şifayla ilgili olanlardır. Bu dualar iyileşmenin yanı sıra vücudun hızlı şekilde iyileşmesine dayalı olarak destek verecektir. Ayrıca maddi ve manevi uygulamalar dahilinde de fayda sağlayacaktır.

  • Zühre Suresi
  • Pençe Suresi
  • Meryem Suresi

Ayrıca Boy uzaması için dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın