Ana SayfaMucize DualarBu Duayı Okudum Beni Aradı – Anında Aratan Dua!

Bu Duayı Okudum Beni Aradı – Anında Aratan Dua!

Bu duayı okudum beni aradı diyenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. İkili ilişkilerde belirli aralıklarla meydana gelen tartışmalar oldukça normaldir. Fakat bu tartışmalar bazen ayrılıklara sebep olabilmektedir. Nitekim bu tür durumlarda da her zaman olduğu gibi Allah-u Teala’ya el açmak gereklidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Sevdiğinin araması için okunacak dualar, birçok kişinin kalplerindeki özlemleri dile getirmek için kullandıkları dualardır. Bu duaların arapça ve türkçe okunuşları vardır ve belirli bir süre boyunca okunmaları önerilmektedir.

İşte sevdiğinin araması için okunacak bazı dualar ve okunma süreleri:

 1. Ya Vedud” duası: Bu dua, sevdiğinin kalbine sevgi ve saygı ile yaklaşmak için kullanılmaktadır. Okunma süresi, 7 gün boyunca her gün 100 defa olmalıdır.
 2. Ya Vekil” duası: Bu dua, sevdiğinin korunması ve gözetilmesi için okunmaktadır. Okunma süresi, 21 gün boyunca her gün 41 defa olmalıdır.
 3. Ya Fettah” duası: Bu dua, sevdiğinin kalbinin açılması ve aranması için okunmaktadır. Okunma süresi, 11 gün boyunca her gün 313 defa olmalıdır.
 4. Ya Muhyi” duası: Bu dua, sevdiğinin hayatının canlanması ve yenilenmesi için okunmaktadır. Okunma süresi, 7 gün boyunca her gün 1000 defa olmalıdır.

Bu duaların etkili olması için düzenli olarak ve istikrarlı bir şekilde okunmaları gerekmektedir. Duaların okunması sırasında kalp samimi bir şekilde niyet edilmeli ve duaların anlamları üzerinde düşünülmelidir.

Diğer Okunacak Dualar: Aynı Gün Getiren Dua

Erkeği Anında Aratan Dua

Erkeği Anında Aratan Dua
Erkeği Anında Aratan Dua

Özellikle Erkeği Anında Aratan Dua kapsamında Allah’a sıkıntılarımızı ve isteklerimizi arz etmek için yapılan dualar vardır. Bunlardan biri de “Rabbi İnni Lima Anzalta İlayya Min Hayrin Fakir” duasıdır. Bu dua, “Ey Rabbim, sana indirdiğin her hayır için muhtaç durumdayım” anlamına gelmektedir. 

“Rabbi İnni Lima Anzalta İlayya Min Hayrin Fakir”

“Ey Rabbim, sana indirdiğin her hayır için muhtaç durumdayım”

Sevdiğinin Araması İçin Dua

Bu Duayı Okudum Beni Aradı kapsamında sevdiğinizin araması için aşağıdaki üç duayı her gün 5’er kez okuyun. Bunun yanında ibadetleri de aksatmamak yeterli olacaktır. İşte Sevdiğinin Araması İçin Dua:

 • Ve beşşirillezîne âmenû ve amilûs sâlihâti enne lehum cennâtin tecrî min tahtihel enhâr, kullemâ ruzikû minhâ min semeretin rızkan kâlû hâzellezî ruzıknâ min kabl ve utû bihî muteşâbihâ, ve lehum fîhâ ezvâcun mutahharatun ve hum fîhâ hâlidûn. İnnallâhe lâ yestahyî en yadribe meselen mâ beûdaten fe mâ fevkahâ fe emmellezîne âmenû fe ya’lemûne ennehul hakku min rabbihim, ve emmellezîne keferû fe yekûlûne mâzâ erâdallâhu bi hâzâ meselâ, yudıllu bihî kesîran ve yehdî bihî kesîrâ ve mâ yudıllu bihî illel fâsıkîn.
 • Ellezîne yenkudûne ahdallâhi min ba’di mîsâkıh, ve yaktaûne mâ emerallâhu bihî en yûsale ve yufsidûne fîl ard ulâike humul hâsirûn.
 • Kul in kânet lekumud dârul âhiretu indallâhi hâlisaten min dûnin nâsi fe temennevûl mevte in kuntum sâdikîn. Ve le in eteytellezîne ûtûl kitâbe bi kulli âyetin mâ tebiû kıbletek ve mâ ente bi tâbîın kıbletehum, ve mâ ba’duhum bi tâbîın kıblete ba’d(ba’dın), ve le initteba’te ehvâehum min ba’di mâ câeke minel ilmi inneke izen le minez zâlimîn.

Dikkatinizi Çekebilir: Cazibe ve Çekicilik Duası

Anında Tesir Eden Aratan Dua

Sevgilinizin sizi hemen arayacak! Anında Tesir Eden Aratan Dua için aşağıdaki Allah’ın isimlerini okumanızı öneriyoruz:

“Ya Vedud, Ya Cami, Ya Baki, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Fettah, Ya Kavi, Ya Muin, Ya Vedud, Ya Mucib, Ya Vasi, Ya Kadir, Ya Fettah, Ya Muhyi, Ya Mumit, Ya Hay, Ya Kayyum, Ya Aziz, Ya Cebbar, Ya Mütekebbir, Ya Allah, Ya Allah, Ya Allah.”

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Deli gibi özlemesi için dua etmek en doğru çözümlerden biridir. İnançlı kimseler tarafından da sıkça tercih edilen bu çözüm yolu için aşağıdaki duaları okumak mümkündür. Bu duaların her birini yalnızca abdestliyken ve onu düşünürken okumak gereklidir. Allah-u Teala, kişinin niyeti iyi ve kalbi temizse dualarını kabul edecektir. İşte Bu duayı okudum beni aradı diyenlerin okuduğu diğer dualar:

 • Kutibe aleykumul kitâlu ve huve kurhun lekum, ve asâ en tekrahû şey’en ve huve hayrun lekum, ve asâ en tuhıbbû şey’en ve huve şerrun lekum vallâhu ya’lemu ve entum lâ ta’lemûn. Nisâukum harsun lekum, fe’tû harsekum ennâ şi’tum ve kaddimû li enfusikum vettekûllâhe va’lemû ennekum mulâkûh, ve beşşiril mu’minîn.
 • Yes’elûneke anil hamri vel meysir, kul fîhimâ ismun kebîrun ve menâfiu lin nâsi, ve ismuhumâ ekberu min nef’ihimâ ve yes’elûneke mâzâ yunfikûn kulil afve, kezâlike yubeyyinullâhu lekumul âyâti leallekum tetefekkerûn.
 • Fîd dunyâ vel âhirah ve yes’elûneke anil yetâmâ kul ıslâhun lehum hayr ve in tuhâlitûhum fe ıhvânukum vallâhu ya’lemul mufside minel muslih ve lev şâallâhu le a’netekum innallâhe azîzun hakîm.

Hemen Aratan Dua Denenmiş Bakara 260

Özellikle Bu duayı okudum beni aradı diyenlerin sıkça okuduğu dua Bakara 260’dır. Yani Hemen aratan dua denenmiş Bakara 260 olduğu söylenir. Bakara Suresi de tıpkı diğer sureler gibi pek çok fazileti ve mucizeyi beraberinde getirmektedir. Bakara’nın 260.ayeti ise aşağıdaki gibi okunur:

 • Ve iz kâle ibrâhîmu rabbî erinî keyfe tuhyil mevtâ kâle e ve lem tu’min kâle belâ ve lâkin li yatmainne kalbî kâle fe huz erbeaten minet tayri fe surhunne ileyke summec’al alâ kulli cebelin minhunne cuz’en summed’uhunne ye’tîneke sa’yâ(sa’yen), va’lem ennallâhe azîzun hakîm(hakîmun).

Türkçe meali ise:

 • Hz. İbrâhîm: “Rabbim, ölüleri nasıl dirilteceğini bana göster.” demişti. (Allah) “İnanmıyor musun?” buyurdu. (Hz. İbrâhîm de): “Evet (inanıyorum). Fakat kalbimin tatmin olması için.” dedi. “Öyleyse kuşlardan dört tane tut, sonra onları kendine alıştır (parçalayıp) her dağın üzerine onlardan bir parça koy, sonra da onları çağır. Sana koşarak gelirler. Ve Allah’ın, Azîz (ve) Hakîm olduğunu bil!”

Sonuç

Sonuç olarak, Bu Duayı Okudum Beni Aradı kapsamında birçok duayı sizlerle buluşturduk. Sizin de konu ile alakalı sorularınız varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Bunun dışında Erkeği Anında Aratan Dua konusu hakkında bilgi sahibi olmak için bilgilendirici bir videoyu alt kısma ekliyoruz. Dilerseniz o videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Bu Duayı Okudum Beni Aradı yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın