Ana SayfaMucize DualarEvladın Hayırlı Olması İçin Okunacak Esma – Dua

Evladın Hayırlı Olması İçin Okunacak Esma – Dua

Evladın hayırlı olması için okunacak esma konusunda anne baba adayları her zaman hassas olacaktır. Her bir ebeveynin bu şekilde sonuç almaları için Allah’tan yardım dilemeleri önemlidir. Ayrıca çocuklarının gelecekte tam da istedikleri gibi sonuç almaları için okunacak olan esma ve dualar da yer almaktadır. Bu hususta Allah’ın yardımcı olması konusu dahilinde de muhakkak sonuçlara ulaşmak mümkün hale gelecektir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Evladın Hidayeti İçin Dua

Evladın Hidayeti İçin Dua
Evladın Hidayeti İçin Dua

Öncelikle evlatların hidayeti için dua ederken, onların Allah’a yönelmelerini, doğru yolu bulmalarını ve salih bir yaşam sürmelerini dileyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İşte Başarılı Olmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Evladın Hidayeti İçin Dua şu şekildedir:

“Allah’ım! Evladımın hidayeti için sana yalvarıyorum. Onu doğru yola ilet ve senin rızana uygun bir şekilde yaşamasını nasip eyle. Ona güzel ahlak ver, kötü alışkanlıklardan uzak tut. Kalbini imanla doldur ve sana olan sevgisini arttır. Ona ilim ve irfan ihsan eyle, her türlü bilgiyi doğru ve hayırlı şekilde öğrenmesini nasip eyle. Kötü arkadaşlardan ve kötü etkilerden koru. Sabırlı, merhametli ve cömert bir insan olmasını nasip eyle. Onu kötülüklerden uzak tut, şeytana karşı muhafaza eyle. Hayatının her aşamasında senin yolundan sapmamasını nasip eyle. Ona her daim doğru kararlar alabilme kabiliyeti ver. Kalbini haramlardan ve günahlardan arındır. Onu salih kullarından eyle. Rabbim, evladımın hidayeti için dualarımı kabul eyle. Amin.”

Hayırlı Evlat İçin Zikir

Hayırlı evlat için zikirler, evladınızın güzel ahlaklı, sağlıklı, başarılı, Allah’a yönelen ve hayırlı bir hayat sürmesini temenni ettiğiniz dualar ve zikirler olmalıdır. Zikirler, kalbinizi Allah’a yönlendiren ve O’na olan bağlılığınızı pekiştiren niyetli sözlerdir. Ayrıca Hayırlı Evlat İçin Zikir şu şekildedir:

Eüzü bi kelimatillah’it-tammati min şerri ma halaka bismillahillezi la yadurru ma’a ismihi şey’ün fil ardı ve la fis’sema’i ve hü-ves’semiul aliym.

Evladın Hayırlı Olması İçin Okunacak Esma

Allah’tan istemek ve hayırlı evlat için dua etmek son derecede önemlidir. Bu hususta da Allah’ın nasip edeceği sonuçlara ulaşmak gibi bir durum da gelişecek konumda kalacaktır. Bu esma ve dualar büyük bir özenle ve sabırla okunarak, gerçekten önemli sonuçlara ulaşmak kesin olacaktır. İşte Evladın Hayırlı Olması İçin Okunacak Esma şu şekildedir:

  • Ve kezalik evhayna ileyke ruhan min emrina ma künte tedriy mel-kitabü ve lel iymanü ve lakin ce’alnahü nuren nehdi bihi men neşa’ü min abadina e inneke le tehdi ila sıratın müstakim, Sıratıllahillezi lehü ma fis-semavati vema fil ard ela illallahi tasiyr’ül-umur.

Evladın Güzel Ahlaklı Olması İçin Dua

Hayırlı evlat sahibi olmak, birçok ebeveynin öncelikli arzusu ve dileğidir. Çocuklarının doğru yolu bulmasını, kötü alışkanlıklardan uzak durması için bu tarz dualar oldukça önemlidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevgiliyle Arayı Düzeltmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Evladın Güzel Ahlaklı Olması İçin Dua şu şekildedir:

  • “Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ.”

Evlat İsteyenlerin Duası

Evinde çocuk olmasını isteyen ve bunun için çaba gösterenler Allah’tan da bu dileklerini gerçekleştirmek için dualar edecektir. Ayrıca evlat isteyenlerin duası konusu dahilinde deAllah en büyük yardımcı olacaktır.

Çocuk sahibi olma konusunda belli başlı esmalar ve dualar yer almaktadır. Ayrıca geçmişte de bu hususta yapılacak olan dualar genel itibarıyla önem teşkil edecek bir konumda varlık gösterecektir.

Hayırlı Evlat Sahibi Olmak İçin Esma’ül Hüsna Zikirleri

Hayırlı evlat sahibi olmak için Esma’ül Hüsna zikirleri de önemli bir husus olacaktır. Bununla beraber değişik niyetlerde ve amaçlarda bulunarak bu duaya yer vermek önemli bir husus olacaktır. Ayrıca her bir duanın ne şekilde ve ne kadar okunacağı da önemsenmesi gereken bir husus olacaktır.

  • 100 defa hamile olma niyeti ile Allahumme Ya Evvelü.
  • 99 defa Allahumme Ya Mubdiu zikrini düşük riske sahip olan anne adaylarının bebeklerini kaybetmemek için.
  • 100 defa konuşmadan Allahumme Ya Semiu okunur ve dua edilirse Allah (C.C.)’ın izni ile dualar kabul olur.
  • 707 defa Allahumme Ya Varis okunur ise Allah (C.C.)’ın izni ile hayırlı evlat sahibi olunabilir.
  • 60 defa Allahumme Ya Mucib okunur ise Allah (C.C.)’ın izni ile tüm duaların kabul olunmasına vesile kılınır.

Hamile Kalmak İçin Okunacak Etkili Dualar

Anne olmak isteyen kadınlar da bu arzularını Allah ile paylaşacaktır. Ayrıca hamile kalmak için okunacak etkili dualar konusu dahilinde de ilk olarak Ayete’l Kürsi okumalarında fayda vardır. Her Cuma günü 7 kez Ayete’l Kürsiokuduktan sonraki süre zarfında da “Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Halim, Ya Kerim, Ya Rezzâk, Ya Hannan, Ya Deyyan, Ya Hâkim, 99 Esmaü’l Hüsna’nın hatırı için bana hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip et.” Zikrini tekrarlamalarında yarar vardır. Bundan sonraki süreçte de niyet ederek Kenz-ül Arş duasını seher vaktinde kıbleye dönerek okumaları gerekecektir.

Sonrasında tekrardan 7 kez Ayete’l Kürsi okuduktan sonra 1 kez de Türkçe manasını tekrar etmekte yarar vardır.

Hz. Zekeriya Evlat Sahibi Olmak İçin Ettiği Dua

Hz. Zekeriya evlat sahibi olmak için ettiği dua konusu da Meryem Suresi 3 ile 6 ayetler arasına bakmak yeterli olacaktır. Burada “Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım. Doğrusu ben, arkamdan gelecek yakınlarım adına korkuya kapıldım, benim karım da bir kısırdır. Artık bana Kendi Katından bir yardımcı armağan et. Bana mirasçı olsun. Yakup oğullarına da mirasçı olsun. Rabbim, onu razı olunan kıl.” Anlamı çıkacağından dolayı son derecede yararlı bir dua söz konusu olacaktır. Ayrıca kişilerin bu duayı etmesi de sonuç almaları konusunda önemlidir.

Son olarak Evladın hayırlı olması için okunacak esma yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın