Ana SayfaMucize DualarFetih Suresi İş Bulmak – Denenmiş Dualar

Fetih Suresi İş Bulmak – Denenmiş Dualar

Fetih suresi iş bulmak için en sık okunan surelerden biridir. Her gün 9 kez Fetih suresinin aşağıdaki gibi ilk 6 ayetini okuyan kimseler için Allah-u Teala faziletlerini gösterir. Genellikle bu sureleri okuyarak iş bulan inançlı kimselerin sayısı epey yüksektir. Fetih suresinin ilk 6 ayetini abdestli bir şekilde vakit namazlarının ardından okumak daha etkili olacaktır. Böylece kısa süre içerisinde iş bulabilirsiniz. Bunun dışında birçok dua da iş bulmak için oldukça etkili olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İş Bulmak İçin Dua Denenmiş🙏

İş Bulmak İçin Dua Denenmiş
İş Bulmak İçin Dua Denenmiş

Dua, insanların Allah’a yönelik içten ve samimi bir şekilde dileklerini ifade etmelerini sağlayan bir ibadettir. İnsanlar dua etmeyi hayatlarının her alanında kullanabilirler, bu yüzden insanlar İş Bulmak İçin Dua Denenmiş olanları okuyup iş bulmak isterler. Bunun için genellikle Fetih suresinin okunması gerektiği söylenmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Fetih Suresi İş Bulmak🤲

İş sahibi olmak isteyip de bir türlü iş bulamayan kişiler Allah’a dua ederek kısa süre içerisinde iş sahibi olmak isterler. Bu yüzden Fetih Suresi İş Bulmak duası aralarında en etkili olanlardan biridir. İşte o dua şu şekildedir.

  • “İnnâ fetahnâ leke fethâm mübîna. Lî yağfirâ lekellâhû ma tekaddeme mîn zembîke ve mâ teahhara ve yütimme nı’metehû âleyke ve yehdiyeke sıratâm müstekıymâ. Ve yensûrakellâhü nasrân azîza. Hüvellezî enzeles sekînete fi kulubîl mü’minîne li yezdadû imanem mea ımanîhim ve lillâhi cünüdûs semavatî vel ârd ve kanellâhü alîmen hakîma. Ve yüazzîbel münafikîyne vel münâfikati vel müşrîkine vel müşrikâtiz zannîne billahî zannez sev’aleyhim. Ve lillâhi cünûdüs semavatî vel ârd. İnna erselnâke şahidêv ve mübeşşirâv ve nezîra.”

Fetih suresinin Türkçe meali aşağıdaki gibidir:

  • “Doğrusu biz sana apaçık bir fetih verdik. Böylece Allah, senin geçmiş ve gelecekteki tüm günahlarını bağışlar. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru yola yöneltir. Ve sana Allah, şanlı bir zafer ile yardım ihsan eyler. İmanlarına iman katsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren de yine O’dur. Göklerin ve yerlerin sahibi Allah’tır. Allah, her şeyi bilen ve her şeyi hikmetiyle yapabilendir. Mümin erkeklerle mümin kadınlar, içinde ebediyen kalacakları büyük bir kurtuluşa kavuşurlar. Allah katında kurtuluş, cennettir.”

Denenmiş İş Bulma Duaları Yorumları

Öncelikle şunu belirtelim ki iş bulmak için sadece dua etmeniz yeterli olmayabilir. Bunun için iş alanlarını takip edip iş başvuruları yapmanız gerekir. Tabi ki bunlardan sonra sizin için hayırlı olan için dua edebilirsiniz. Şu ana kadar iş bulma duaları edip kabul olanlar internet üzerinden yorumlarını belirtmişlerdir. İşte Denenmiş İş Bulma Duaları Yorumları şu şekildedir:

  • Uzun zamandır iş bulamıyordum. Fakat bu dua sayesinde hemen buldum.
  • Arkadaşlar tabi ki de sadece bu duayı edip, hiçbir şey yapmazsanız iş sahibi olamazsınız. Öncelikle bunu unutmayın. İş başvuruları yapın ve bu duaları edin kesinlikle kabul olacaktır.
  • Maddi durumum oldukça kötü olduğu için çalışmaya karar verdim. Fakat kimse beni almıyordu. Fetih suresini okuduktan sonra çok şükür güzel bir işim oldu.

Suya Okunan İş Bulma Duası

Her akşam suya okunan iş bulma duası okuyarak iş bulmak son dönemde en sık tercih edilen ritüellerden biridir. Suya aşağıdaki duayı okuduktan sonra suyu içmek ve sonrasında yatmak gereklidir. Dua, aşağıdaki gibi okunmalıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Haksızlığa Uğrayanın Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • “Rabbenâ atinâ min ledûnke rahmeten ve heyyî lenâ min emrinâ reşedâ.”

41 Fetih Okuyanların Yorumları

41 Fetih okuyanların yorumları özellikle sosyal medya üzerinden çokça paylaşılıyor. İşte gündemin en üst sıralarında yer alan 41 Fetih okuyanların yaptığı yorumlar:

  • “Allah’a hamd olsun ki Fetih duasını öğrendiğim andan beri hayatım tamamen düzene girmeye başladı. Yüce Allah, bana ihsan eylediği tüm faziletleri diğer kardeşlerime de nasip etsin diye 41 kez Fetih okumayı öneriyorum.”
  • “Uzun yıllardır her hafta 41 kez Fetih suresini okuyan biriyim. Evliliğimizin başlarında işsizdim ve internetten Fetih suresini okumam gerektiğini öğrendim. Allah-u Teala, bana ve aileme yaşam standartlarımızı yükseltebileceğimiz bir iş nasip etti. Darısı tüm inançlı kimselerin başına.”
  • “Yüce Allah, her zaman kullarının duasını kabul eder ve onların sesini duyar. Ben de bu sebeple Allah’ımdan hayırlı bir iş istedim. 41 kez Fetih okumaya başladığım günden beri Allah-u Teala bana hayırlı ve bol kazançlı bir iş nasip etti. İş sahibi olmak isteyen tüm inançlı Müslümanlara 41 kez Fetih suresini öneriyorum.”

Ayrıca, Fetih Suresi İş Bulmak ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Fetih Suresi İş Bulmak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın