Ana SayfaMucize DualarKüs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua – En Etkili Dua

Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua – En Etkili Dua

Küs olan kişiyi ayağına getirmek için dua eden ve etmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Nitekim İslam’da Müslümanlar arasında da küslük olmayacağı için inançlı kimselerin dargın olmaması sünnettendir. Şayet karşı taraf ile bir türlü uzlaşı sağlanamıyorsa yapılması gereken tek şey dua edip karşısındaki insanı ayağına getirmektedir. Yazımız içerisinde sizlere bu dualardan bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Küs Olduğun Birini Hemen Ayağına Getirmek İçin Dua

Küs Olduğun Birini Hemen Ayağına Getirmek İçin Dua
Küs Olduğun Birini Hemen Ayağına Getirmek İçin Dua

İslam aleminde küslük tabi ki olmaz. Bu yüzden insanlar küs oldukları kişiyle barışmak zorundadır. Fakat gururuna yediremedikleri için Küs Olduğun Birini Hemen Ayağına Getirmek İçin Duanın ne olduğunu merak etmektedir. İşte o dua şu şekildedir:

  • Kul yâ eyyuhân nâsu kad câekumul hakku min rabbikum, fe men ihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsihi, ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve mâ ene aleykum bi vekîl. Vettebi’ mâ yûhâ ileyke vasbir hattâ yahkumallâhu, ve huve hayrul hâkimîn. Kulinzurû mâzâ fîs semâvâti vel ard, ve mâ tugnîl âyâtu ven nuzuru an kavmin lâ yu’minûn.

Küs Olduğun Biriyle Barışmak İçin Dua

Küs olduğun biriyle barışmak için dua etmek önemlidir, ancak bu süreçte dua etmek yeterli değildir. Barışı sağlamak için karşılıklı iletişim ve anlayış da gereklidir. Bu nedenle, Allah’tan sabır, anlayış ve sevgi dolu bir kalp için dua etmek ve ardından barışı sağlamak için adımlar atmaya çalışmak önemlidir.

“Allah’ım, Sen affedicisin ve merhametlisin. Beni bağışla ve beni küstüğüm kişiyle barıştır. Kalplerimizi sevgi ve anlayışla doldur. İkimizin de birbirimizi anlamaya, affetmeye ve barışı sağlamaya hazır olmamızı sağla. Amin.”

Bu dua, sadece barışı sağlamak için değil, aynı zamanda tüm ilişkilerimizde sevgi, anlayış ve hoşgörü dolu olmak için de kullanılabilir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Yusuf Suresi 21 Ayet Dilek Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Küs Olduğun Birinin Seni Araması İçin Dua

Genellikle başka birisiyle tartışan kişiler haksız olsalar bile karşılarındaki insanın kendilerini arayıp özür dilemelerini ister. Fakat unutmayın ki özür dilemek erdemliktir. Bunu sadece karşı taraftan beklemeyin. Sizlerde arayıp özür dileyerek barışabilirsiniz. İşte Küs Olduğun Birinin Seni Araması İçin Dua şu şekildedir:

  • Bismillahirrahmânirrahîm. VedduhaVelleyli iza seca Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda Elem yecidke yetiymen feava Ve vecedeke dallen feheda Ve vecedeke ‘ailen feağna Femmel yetiyme fela takher Ve emmessaile fela tenher Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Birini Ayağına Getirmek İçin Esma

Birini Ayağına Getirmek İçin Esma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çünkü sizlere tavsiye edeceğimiz dua ile karşınızdaki insanı pişman edip ayağınıza kadar getirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Allahümme elif beyne kulubinâ ve aslih zâte beyninâ ve’hdinâ sübüle’sselâmi ve neccinâ mi-ne’z-zulümâti ile’n-nûri ve cennibne’l fevâhişe mâ zahare minhâ ve mâ betane.

Eşimle Barışmak İçin Hangi Duayı Okumalıyım?

Eşimle barışmak için hangi duayı okumalıyım konusu evli çiftler tarafından sıkça merak ediliyor. Eşler arasındaki dargınlıklar nedeniyle birçok evlilik kısa sürede sonlanıyor. Fakat bunun için ilk etapta Allah-u Teala’ya el açmak ve ondan medet ummak daha doğru olacaktır. Nitekim bu soruyu soranlar için İslam alimlerinin yanıtta verdiği dua aşağıdaki gibidir:

  • Yâ eyyuhân nebiyyu izâ tallaktumun nisâe fe tallikûhunne li iddetihinne ve ahsûl iddete, vettekûllâhe rabbekum, lâ tuhricûhunne min buyûtihinne ve lâ yahrucne illâ en ye’tîne bi fâhişetin mubeyyinetin, ve tilke hudûdullâhi, ve men yeteadde hudûdallâhi fe kad zaleme nefsehu, lâ tedrî leallallâhe yuhdısu ba’de zâlike emrâ. Fe izâ belagne ecelehunne fe emsikûhunne bi ma’rûfin ev fârikûhunne bi ma’rûfin ve eşhidû zevey adlin minkum ve ekîmûş şehâdete lillâh, zâlikum yûazu bihî men kâne yu’minu billâhi vel yevmil âhir, ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ.

Dua ile Ayağına Getirtme Duası Yalvartma

Dua ile ayağına getirtme duası yalvartma özellikle kadınlar tarafından sıkça rağbet gören konuların başında gelir. Evlilik sonrasında erkeklerin gözünün dışarıda olması ya da çeşitli sebeplerden ötürü evlilikleri kötü giden kadınlar, bu dualarla birlikte eşlerini yalvartarak evine döndürebilecektir. Nitekim dua ile ayağına getirtmek isteyenlerin tercihi aşağıdaki iki duadır:

  • Resûlen yetlû aleykum âyâtillâhi mubeyyinâtin li yuhricellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti minez zulumâti ilân nûr, ve men yu’min billâhi ve ya’mel sâlihan yudhilhu cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru hâlidîne fîhâ ebedâ, kad ahsenallâhu lehu rızkâ. Allâhullezî halaka seb’a semâvâtin ve minel ardı mislehunn(mislehunne), yetenezzelul emru beynehunne li ta’lemû ennallâhe alâ kulli şey’in kadîrun ve ennallâhe kad ehâta bi kulli şey’in ilmâ.
  • Vellâî yeisne minel mahîdı min nisâikum inirtebtum fe iddetuhunne selâsetu eşhurin vellâî lem yahıdne, ve ulâtul ahmâli eceluhunne en yada’ne hamlehunn, ve men yettekıllâhe yec’al lehu min emrihî yusrâ. Eskinûhunne min haysu sekentum min vucdikum ve lâ tudârrûhunne li tudayyikû aleyhinne, ve in kunne ulâti hamlin fe enfikû aleyhinne hattâ yada’ne hamlehunne, fe in erda’ne lekum fe âtûhunne ucûrahunne, ve’temirû beynekum bi ma’rûf, ve in teâsertum fe se turdıu lehû uhrâ.

Barışma Duası Denenmiştir

Barışma duası denenmiştir konusu son dönemde hemen herkesin sosyal medyada karşısına çıkmıştır. İnançlı kimseler, aşağıdaki dua sayesinde sevdikleriyle aralarını düzeltebilmektedir.

  • Ellezîne yec’alûne meallâhi ilâhen âhar, fe sevfe ya’lemûn. Fe sebbih bi hamdi rabbike ve kun mines sâcidîn Va’bud rabbeke hattâ ye’tiyekel yakîn. İnne rabbeke huvel hallâkul alîm. Ve eteynâke bil hakkı ve innâ le sâdikûn Kâle innekum kavmun munkerûn.

Ayrıca Küs olan kişiyi ayağına getirmek için dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın