Ana SayfaMucize DualarRicali Gayb Duası – Okuyanların Yorumları

Ricali Gayb Duası – Okuyanların Yorumları

Ricali Gayb duası genel olarak merak edilenler arasında yer almıştır. Bu duayla beraber hayatını Allah’ın kuralları ve istikameti doğrultusunda sürdürmüş olan kişilere dua edilecektir. Ayrıca bu yüce kullardan bir isteğin olması durumunda bu dua gündeme gelecektir. Bu kişilerin hayatlarını sonlandırması sonrasında vazifeleri devam edecektir. İnsanlara yardım etmeyi sürdürmekle birlikte müminlerin yanında yer alacaklardır.

Allah, gerek gördüğü durumlarda bu dostlarını görevlendirecektir. Bu tip istekleri olanların da Ricali Gayb duasına yönelmeleri gerekmektedir. Yardıma gerek gören kişilerin muhakkak bu tip bir sürece girmelerinde yarar vardır. Ayrıca Ricali Gayb faziletleri doğrultusunda her zaman etkili sonuçlara ulaşmaları muhtemel olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ricali Gayb Duası Okuyanların Yorumları

Ricali Gayb Duası Okuyanların Yorumları
Ricali Gayb Duası Okuyanların Yorumları

Öncelikle şunu belirtelim ki “Ricali Gayb” terimi, İslam geleneğinde özel anlamlara sahip olan ve peygamberlerin veya evliyaların (salih kulların) dua ve isteklerine verilen isimdAyrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tasavvuf, İslam’ın mistik ve içsel boyutunu vurgulayan bir dini akımdır ve müminler, Allah’a olan sevgi ve bağlılıklarını derinleştirmek ve manevi yükselişe ulaşmak için çaba gösterirler. Bu çerçevede, bazı tasavvufçular ve müritler, Allah’a olan yakınlıkları nedeniyle peygamberlerin ve salih kulların ruhaniyetlerine veya manevi varlıklarına yönelirler. Ayrıca Ricali Gayb Duası Okuyanların Yorumları da son zamanlarda sık sık yapılmaktadır.

Ricali Gayb Nedir?

“Ricali Gayb” kavramı, peygamberlerin ve salih kulların manevi varlıklarına ulaşarak dualarınızı iletmeyi ve onlardan aracılık istemeyi ifade eder. Ancak, bu kavram, İslam’ın temel inançlarına uymayan, bidat (uydurma uygulama) olarak kabul edilen bir inançtır. İslam dini, ibadet ve duaları doğrudan Allah’a yönelmek üzerine kuruludur. Peygamberlerin ve salih kulların manevi varlıklarına dua etmek veya onlardan aracılık istemek İslam inancına aykırıdır. Böylece Ricali Gayb Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Ricali Gayb Duası Sırları

“Ricali Gayb” terimi, İslam geleneğinde bazı tasavvufçular ve müritler arasında kullanılan bir terimdir ve özellikle tasavvuf geleneğinde yaygın olarak yer almaktadır. Bu terim, peygamberlerin ve evliyaların (salih kulların) ruhaniyetlerine veya manevi varlıklarına yönelmek ve onların aracılığıyla Allah’a ulaşmaya çalışmak anlamında kullanılır.

Ricali Gayb duası, erenlerin ve velilerin feyz kaynağı olacaktır. Ayrıca Ricali Gayb duası okumak kaydıyla Allah’ı zikredecek olanların 360 veliye de yer verecektir. Allah da bu erenlerin yüzü suyu hürmetine dualarını yerine getireceklerdir. Ayrıca Ricali Gayb duası sayesinde kişilerin isteklerinin kabul olması için 360 kez okumalarında yarar vardır.Böylece Ricali Gayb Duası Sırları bu şekildedir.

Ricali Gayb Duası Nasıl Okunur?

Ricali Gayb duası nasıl okunur konusu dahilinde de bir sorgulama gündeme gelecektir. Çeşitli nedenler ve etkiler nedeniyle her zaman bu duaya yer vermek önemlidir. Ancak bu Allah dostlarının etkisini göstermesi açısından Ricali Gayb duası önemlidir. Bu duayı okumaya başlamadan önceki süre zarfında her gün farklı bir yönde olduğunu bilmek gerekir. Sonrasında da 1 Fatiha Suresi ve 3 İhlas Suresi okuyarak, bu duanın sevaplarını Hz. Muhammet ve tüm Müslüman ruhlara hediye edeceklerdir. Sonrasında da Ricali Gayb okumaya başlayarak bu süreçte sonuç bekleyeceklerdir. Ancak hangi günlerde hangi yönlere dönerek bu duayı okumak gerektiğini bilmek de önemli olacaktır.

  • 7. 14. 22. Ve 29. Günlerinde doğu yönünde olurlar.
  • 6. 21. 28. Günlerinde kuzey doğu yönünde olurlar.
  • 3. 15. 23. Ve 30. Günlerinde kuzey yönünde olurlar.
  • 5. 13. Ve 20. Günlerinde kuzey batı yönünde olurlar.
  • 4. 12. 19. Ve 27. Günlerinde batı yönünde olurlar.
  • 2. 10. 17. Ve 25. Günlerinde güney batı yönünde olurlar.
  • 8. 11. 18 ve 26. Günlerinde güney yönünde olurlar.
  • 9. 16. Ve 24. Günlerinde güney doğu yönünde olurlar.​

Ricali Gayb duasının okunuşu da şu şekilde ifade edilmektedir.

Esselâmü aleyküm yâ ricâlel ğayb, esselâmü aleyküm ya ervâhal mukaddeseti, Yâ Nükabâ, Yâ Nücebâ, Yâ Rükabâ, Yâ Ebdâlü, Yâ Evtâdü, Yâ Efrâdü, Yâ Kudbü, Yâ Ğavsü, Yâ İmâmiyyetü, Yâ Cündellâhi, Yâ Hıdrü, Yâ İlyâsü, salevâtullâhi aleyküm eğîsûnî biğavsetin venzurûnî bi-nazratin ve eînûnî bi-avnetin, vensurûnî bi-nasratin, verhamûnî bi-ra’fetin, bi-hakki hakkıllâhi, ve-bi-ızzi ızzillâhi, ve bimâ cerâ min ındillâhi ilâ Hayri halgıllâhi, Muhammed ibni Abdullâhi, ve Rasûlihî* Azzemtü aleyküm eyyetühel erhâvur rûhâniyyetü, Yâ Kutbel aktâbi, ve Yâ İmâmel Ğavsi, ecîbû da’vetî vagdû hâcetî, fî seâdetiddâreyni ve kallibû kalbî alâ kulûbiküm, ve havvilû ahvâlî ilâ ahvâliküm, bi-havlillâhi veşfeû lî ve ebdilû ahlâki vekşifû lî min esrâriküm, ve hassilû maksûdî, ve murâdî ve kûmû havâicî bi-hakki Rabbiküm ve bi-hakki nebiyyinâ Muhammedin sallâllâhü aleyhi ve selem* Ve bi-hakki âlihî ve ashâbihî , ve bi-hakkil melâiketil mukarrebîn* Ve bi-hakki cemî-ıl embiyîi vel mürselîn* Vel evliyâş sâlihîn* Âmîn, birahmetike yâ erhamerrâhimîn

Ricali Gayb duası okuyacak olanların herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları söz konusu olmayacaktır. Ayrıca Ricali Gayb duasını yazarak yanlarında taşımalarında da fayda vardır. Bu şekilde her zaman istedikleri gibi bir yaşam içinde olacaklardır.

Bunun yanında Ricali Gayb duası yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın