Ana SayfaFazileti41 Ettehiyyatü Duası Fazileti – Bereket Geldi!

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti – Bereket Geldi!

41 Ettehiyyatü duası fazileti sayesinde birçok kişinin hayatı değişmiştir. Bilindiği üzere Yüce Allah tarafından gönderilmiş olan tüm surelerin bazı faziletleri vardır. Bu nedenle bu sureler ve dualarla gününü geçiren kimseler çok büyük oranla huzurlu bir hayata sahip olmaktadır. Bu sebeple Ettehiyyatü gibi duaların okunması da çok elzemdir. Bunun yanında diğer duaların fazileti hakkında bilgi alma istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti Neye İyi Gelir?

Allah’ın adını kelimelerinden eksiltmeyen ve her gün 41 kez Ettehiyyatü duası okuyan kimseler birçok faziletle ödüllendirilir. 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti Neye İyi Gelir? Derseniz de birçok yararı mevcuttur. Her gün okumadan önce abdest alan ve özellikle namaz sonrası okuyan kimseler içinse farklı mükafatlar sunulur. Ettehiyyatü duası aşağıda yer aldığı gibi okunmalıdır:

Et-tahıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berakâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-sâlihîn. Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü.

Yukarıdaki Ettehiyyatü duasını her gün 41 kez okuyan kimselerin; borçlarından kurtulduğu ve sıkıntılarının giderildiği görülmektedir. Bu durum inançlı kimseler tarafından tecrübeyle sabit olarak aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra Ettehiyyatü duasını farklı sayılarda okumanın da başka faziletleri bulunmaktadır. Allah-u Teala, dualarını ve isimlerini konuşmalarından eksik etmeyen kimseler için her zaman mükafat sunmaktadır. Şüphesiz ki o, kullarını seven ve esirgeyendir. Bu sebeple Ettehiyyatü Fazileti saymakla bitmez.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti ve Sırları

Ettehiyyatü duasının da tıpkı diğer dualar gibi bazı faziletler getirdiği bilinmektedir. 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti ve Sırları olarak da görülür. Bu nedenle inançlı kimseler tarafından günde en az 41 kez okunduğu bilinir. Yalnızca günün bir saatini dua okumak ve bu suretle içini huzur kaplayarak geçiren kimseler birçok fazilete de tanıklık eder. 41 kez Ettehiyyatü duası okuyan kişilerin gördüğü faziletlerden biri de berekettir.

Allah’ın adını anmaktan ve dualarını okumaktan imtina etmeyen kişiler birçok bereketi de hayatlarında görmektedir. 41 kez Ettehiyyatü okuyan kişilerin rastladığı faziletlerden bir diğeri de yolculuklarda namaza yetişebilmek içindir. Yolculuk yapar iken Ettehiyyatü duasının okunması namaz vakitlerine yetişebilmeyi sağlar.

Ayrıca Felçten Kurtulmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

21 Kere Ettehiyyatü Duası

21 Kere Ettehiyyatü Duası
21 Kere Ettehiyyatü Duası

Ettehiyyatü yalnızca 41 kez okunması suretiyle faziletlere sahip değildir. Gün içerisinde zamanı olmayan ve yoğun olan kimseler 21 kere Ettehiyyatü duası da okuyabilir. Burada amaç; Allah-u Teala’nın dualarını ve isimlerini zikredebilmektir. 21 kez bu duayı okuyan kimseler de farklı faziletlerle karşılaşmaktadır. Her gece yatmadan önce 21 kez Ettehiyyatü duası okuyan kimselerin kendini yalnız hissetmesi mümkün değildir. Allah-u Teala bu kimselerin içini büyük bir huzurla ve güven duygusuyla kaplar.

Böylece Müslümanların yalnız olmadığı ve Yüce Allah’ın her zaman yanlarında olduğunu da anlarlar. Darda kalan ve geçim sıkıntısı yaşayan Müslümanlar için de Ettehiyyatü çok önemli bir duadır. Ettehiyyatü Fazileti de her türlü problemde okunabilse de darda kalan inançlı kimseler için özellikle okunması gereken dualar arasında yer almaktadır. Ettehiyyatü duasının Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

Bütün dualar, senalar, bedeni ve mali ibadetler Allah Teala’ya mahsustur. Ey Peygamber! Allah’ım selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O’nun kulu ve Resulüdür.

Ettehiyyatü Suresi Türkçe Meali

Ayrıca Okula Gitmek İstemeyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti

Ettehiyyatü duası, Müslümanların namaz kılarken okuduğu bir duadır. Bu dua, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in sünneti olarak bilinir ve herhangi bir namazın sonunda okunur.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti hakkında pek çok hadis bulunmaktadır. Hz. Aişe (r.a.)’dan rivayet edilen bir hadise göre; “Namazda oturduğu zaman şöyle derdi: ‘Allah’ım! Sen selam verensin, selam senindir. Ey Hayyiy Kayyum olan Allah! Sen kendinden başka hiçbir ilah yoktur.’” bu sebeple Ettehiyyatü duasını okumak büyük sevaplar kazandırmaktadır.

Ayrıca bu dua kalp huzuru sağlamaya yardım eder ve insanları manevi açıdan rahatlatabilir. Ancak unutulmamalıdır ki dinî uygulamalar tek başına yeterli değildir ve tarihsel süreçte geliştirilen objektif kriterlere dayalı adalet sisteminin yanında asıl belirleyici faktörün kanunlar ve kurallar olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.

Tahiyyat Duasının Sırrı

Tahiyyat duasının sırrı, içerdiği manevi derinlik ve anlamda yatar. Bu dua, Müslümanların Allah’a ibadet ederken O’na hamd ve şükürlerini ifade etmelerine ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’e salat ve selam göndermelerine olanak tanır. Tahiyyat duası, namaz ibadetinin bir parçası olduğu için, namaz kılan bir Müslüman için önemli bir anlam taşır. Namaz, Müslümanların Allah’a yakınlaşma ve O’na teslimiyet gösterme aracıdır ve tahiyyat duası bu ibadetin bir parçası olarak Allah’a olan bağlılığın ifadesidir.

Arapça DuaTürkçe Meal
“التَّحِيَّاتُ لِلَّهِ وَالصَّلَوَاتُ وَالطَّيِّبَاتُ ۚ السَّلَامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا النَّبِيُّ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَكَاتُهُ ۚ السَّلَامُ عَلَيْنَا وَعَلَىٰ عِبَادِ اللَّهِ الصَّالِحِينَ”“Allah’a olan teslimiyetler, namazlar ve hayırlı işler, Peygamber! Senin üzerine olsun. Allah’ın rahmeti ve bereketleri de üzerine olsun. Salih kullarının üzerine de olsun. “

Bu 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti, Müslümanların namaz ibadetinde Allah’a yakınlaşma ve O’na teslimiyetlerini ifade etmelerine olanak tanır. Tahiyyat duasının manevi derinliği ve anlamı, Müslümanlar için büyük bir öneme sahiptir.

7 Kere Ettehiyyatü Duası

Ettehiyyatü duasının 7 kez okunmasının da bazı faziletleri öne çıkardığı görülmüştür. Buna göre 7 kere Ettehiyyatü duası okuyan kimselerin eşleri, kendilerine daha bağlı olmaktadır. Böylece gözü dışarıyı görmeyen ve evine bağlı eşlere sahip olmak mümkündür. Aynı zamanda yemek yapmadan önce hanımların 7 kere Ettehiyyatü duası okuması yemeği daha lezzetli, şifalı ve bereketli kıldığı da bilinmektedir.

21 Kere Ettehiyyatü Duası konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

7 Kere Ettehiyyatü Duası yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

41 Ettehiyyatü duası fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın