Ana SayfaMucize DualarBeni Arasın Yerinde Duramasın – Etkili Dua!

Beni Arasın Yerinde Duramasın – Etkili Dua!

Beni Arasın Yerinde Duramasın yazımız ile beraberiz. Bu cümle durmak yerine, bir şeyler yapmak ve sonuca ulaşmak için harekete geçmek gerektiğini ifade eder. Bu deyim, hayatta başarılı olmak isteyenler için önemli bir tavsiyedir. Siz de hayatınızda bu deyimi benimseyerek, harekete geçip hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Yazımız içerisinde konu ile alakalı başlıklarımız bulunmaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Beni Arasın Yerinde Duramasın 🟢

Beni arasın yerinde duramasın isteyenler için yapılması gereken oldukça basittir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da Yüce Allah’a el açmak ve yalnızca O’ndan beklemek gereklidir. Yerinde duramasın ve arasın isteyenler için okunması gereken dualar aşağıdaki gibidir:

  • İnnemâl mu’minûnellezîne izâ zukirallâhu vecilet kulûbuhum ve izâ tuliyet aleyhim âyâtuhu zâdethum îmânen ve alâ rabbihim yetevekkelûn. Ellezîne yukîmûnes salâte ve mimmâ razaknâhum yunfikûn. Ulâike humul mu’minûne hakkâ, lehum deracâtun inde rabbihim ve magfiratun ve rızkun kerîm.
  • Kemâ ahraceke rabbuke min beytike bil hakkı ve inne ferîkan minel mu’minîne le kârihûn. Yucadilûneke fîl hakkı ba’de mâ tebeyyene ke ennemâ yusâkûne ilâl mevti ve hum yanzurûn. Ve iz yaıdukumullâhu ihdât tâifeteyni ennehâ lekum, ve teveddûne enne gayra zâtiş şevketi tekûnu lekum, ve yurîdullâhu en yuhıkkal hakka bi kelimâtihî ve yaktaa dâbiral kâfirîn.

Bu Duayı Okudum Beni Aradı 🙏

Bu Duayı Okudum Beni Aradı
Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Öncelikle Bu duayı okudum beni aradı diyenlerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Sevdiğine kavuşmak ve onun tarafından aranmak isteyenler için İslam alimleri aşağıdaki duayı öneriyor. Her vakit namazının ardından abdestli bir şekilde okuyarak sevdiğine kavuşmak mümkün.

  • Ve mâ cealehullâhu illâ buşrâ ve li tatmainne bihî kulûbukum ve mân nasru illâ min indillâh, innallâhe azîzun hakîm. Yâ eyyuhâllezîne âmenû izâ lekîtumullezîne keferû zahfen fe lâ tuvellûhumul edbâr. Ve men yuvellihim yevme izin duburahû illâ muteharrifen li kıtâlin ev mutehayyizen ilâ fietin fe kad bâe bi gadabin minallâhi ve me’vâhu cehennem ve bi’sel masîr. İn testeftihû fe kad câekumul fethu, ve in tentehû fe huve hayrun lekum, ve in teûdû naud, ve len tugniye ankum fietukum şey’en ve lev kesuret ve ennallâhe meal mu’minîn.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Anında Mesaj Attıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

1 Saatte Aratan Duayı Okuyanların Yorumları

1 saatte aratan duayı okuyanların yorumları herkes tarafından merak ediliyor. İşte o yorumlar aşağıdaki gibidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • “Allah’a şükürler olsun ki sevdiğime yılların sonunda kavuşabildim. Son çare olarak dua etmeyi denedim ve internetten araştırdığım bazı dualar tahminimden de etkili oldu. Sevip de kavuşamayanlara tavsiye ediyorum.”
  • “Sadece 1 saat içerisinde onun beni arayacağına hiç ihtimal dahi vermemiştim. Uzun süren çabalarım en nihayetinde sonuç verdi ve beni aradı. Aradığında benden özür diledi ve yeniden başlayabilir miyiz diye sordu. Sana şükürler olsun Yüce Rabbim.”
  • “Onunla geçirdiğimiz mutlu yılların ardından ayrılmıştık. Bu duayı gördüğümde mümkün olmadığını düşünsem de denemek istedim. Allah dualarımı kabul etti ve 1 saat içerisinde beni aradı.”

Sevdiğinin Dayanamayıp Araması İçin Dua

Sevdiğinin dayanamayıp araması için dua okumak genellikle eşleri ya da sevgilileriyle araları bozulmuş olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu dua ile birlikte uzun yıllar mutlu ve bereketli bir yaşam sürmek mümkün. Duayı her gün 5 kere vakit namazlarının ardından okumak ve okurken abdestli olmak gerekiyor. Bu sayede aynı ritüeli günlerce bozmadan yerine getiren inançlı kimselerin Allah’a ettiği tüm duaları da kabul oluyor.

  • İz yugaşşîkumun nuâse emeneten minhu ve yunezzilu aleykum mines semâi mâen li yutahhirakum bihî ve yuzhibe ankum riczeş şeytâni ve li yarbıta alâ kulûbikum ve yusebbite bihil akdâm. İz yûhî rabbuke ilâl melâiketi ennî meakum fe sebbitûllezîne âmenû, se ulkî fî kulûbillezîne keferûr ru’be fadribû fevkal a’nâkı vadribû minhum kulle benân. Zâlike bi ennehum şâkkullâhe ve resûlehu, ve men yuşâkıkıllâhe ve resûlehu fe innallâhe şedîdul ıkâb.

Son olarak Beni Arasın Yerinde Duramasın yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın