Ana SayfaMucize DualarAğlayan Çocuğa Okunacak Dua – Ağlayan Bebek İçin Dua

Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua – Ağlayan Bebek İçin Dua

Ağlayan çocuğa okunacak dua, son dönemde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Çocuklar ve bebekler için dua, yalnızca huysuz ve ağlamaklı olduğunda değil her daim edilmelidir. Çocuk sürekli olarak ağlıyorsa fizyolojik bir problemi olup olmadığını kontrol ettirmek için doktora götürmek önemlidir. Doktorun uygulanmasını tavsiye ettiği tedaviye bir an önce başlanmalıdır. Tüm bunlara ek olarak Müslümanlar her daim Allah’a el açıp dua edebilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sebepsiz Yere Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua🤲

Sebepsiz Yere Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua
Sebepsiz Yere Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Genellikle Sebepsiz Yere Ağlayan Çocuğa Okunacak Duaların neler olduğunu ebeveynler oldukça merak etmektedir. İşte Ağlayan ve huzursuz olan çocuklar için aşağıdaki gibi dua edilmektedir:

  • “Efe gâyre dinillâhî yebgûne ve lehû esleme men fîs semâvâtî vel ardî tav’an ve kerhen ve îleyhi yur’ceûn.”

Hz. Enes tarafından rivayet edildiği üzere Hazreti Peygamberimiz, yukarıdaki ayeti kerimeyi -yani Al-i İmran suresi 83.ayeti- huzursuzlanan ve ağlayan çocuklar için okumayı tavsiye etmektedir. Bu ayeti kerimeyi her gün 90 kez ağlayan çocuğa okuyarak sorunun ortadan kalkması sağlanabilmektedir. Ayeti kerimenin Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ın dininden başka din arayanlar mı var? Oysa ki yerde ve gökte bulunan her şey isteyerek ya da istemeyerek O’na teslim olmuştur. Ve hepsi O’na döndürüleceklerdir.”

Çok Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Küçük çocuklar en ufak bir şeye bile ağlayabilirler. Bu yüzden onları mutlu edip ağlamalarını engellemek için onların istedikleri şeyi yapmanız gerekir. Fakat bununla birlikte ağlamaları hala durmuyorsa Çok Ağlayan Çocuğa Okunacak Duayı deneyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

  • Efe gayre dinillâhi yebğûne ve lehû esleme men fis semâvâti vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceûn.

Sürekli Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklar istedikleri bir şey olmazsa hemen ağlarlar. Çünkü bu sayede istedikleri şeyin hemen olacaklarını sanarlar. Fakat bu son derece yanlış bir düşüncedir. Yalnızca aileler çocuklarının daha fazla üzülmesini engellemek için onları isteklerini yere getirirler. Bununla birlikte Sürekli Ağlayan Çocuğa Okunacak Duaları okuyup çocuklarının sakinleşmesini sağlarlar.

Ağlayan Çocuğa Okunan Esmaül Hüsna

Dua, insanların Allah’a yönelik ibadeti ve dualarının kabul edilmesini arzu ettiği bir şeydir. Ancak, bir çocuğun ağlamasının nedeni belirsizse, ona yardımcı olmak ve onun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmak daha iyi bir yaklaşımdır. Ebeveyn veya bakıcılar, çocuğun fiziksel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışabilir veya ona moral vermeye çalışabilir. Eğer çocuğun ağlamasının nedeni daha derin bir sorun ise, uzman bir danışmana başvurmak en iyisidir. Fakat yine de Ağlayan Çocuğa Okunan Esmaül Hüsna‘nın ne olduğunu merak edenler için insanlar genellikle bir bardağa El Hasib ismi yazılarak su ile doldurulur. Daha sonra ağlayan çocuğa içirilir.

Ağlayan Bebek İçin Dua

Ebeveynler bebeklerinin ağlamalarını durduramadıkları zaman Ağlayan Bebek İçin Dua okuyarak onların susmasını ve uyumasını isterler. Bu yöntem son zamanlarda sık sık gerçekleşmektedir. Yaptığımız araştırmaya göre anneler bu duaların işe yaradığını söylemektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gece Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua

Çocuğunuz durmadan ağlıyorsa ve size anlatamıyorsa bu ciddi bir sorun olabilir. Bu yüzden kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekir. Fakat sebebini biliyorsanız ve çare olamıyorsanız bunun için Gece Ağlayan Çocuğa Okunacak Duayı okuyarak onun sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Huysuz Sinirli Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklar belirli dönemlerde huysuz, asabi ve sinirli olabilir. Bu durum kişiden kişiye göre değişmekle birlikte çocukların büyük bir kısmı için geçerli. Huysuz sinirli çocuğa okunacak dua sayesinde bu durumu ortadan kaldırmak mümkün. Hazreti Peygamberimiz torunları Hüseyin ve Hasan’ın huysuz ve sinirli olduğu dönemlerde birtakım dualar etmektedir. Bu dua aşağıdaki gibidir:

  • “Eûzü bikelimâtillâhi-t-tâmetti min küllî şeytânîn ve hammetîn ve min külli aynin lâmmetin.”

Hazreti Peygamberimiz tarafından torunları Hasan ve Hüseyin’e okunan bu duanın Türkçe meali ise aşağıdaki gibidir:

  • “Her türlü şeytandan, haşereden ve dokunan her türlü gözden Allah’ın tam olan şifa verici kelimelerine sığınırım.”

Ağlayan Çocuğa Dua Okuyanların Yorumları

Ağlayan çocuğa dua okuyanların yorumları birçok kişi tarafından merak ediliyor. Dua okuyarak bazı sorunların çözüleceğine inanmayan kişilerin fikrini bu yorumlar değiştiriyor. Ağlayan ve huysuzlanan çocuklara dua okuyan ve sonuç alan kimselerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ıma bin şükür olsun ki çocuğum artık hiç ağlamıyor. Hazreti Peygamberimizin torunlarına okuduğu duayı her gün 35 kez çocuklarıma okuyup üflüyorum. Birkaç haftadır hiç bozmadan bunu yapıyorum ve sonuçlarını görmeye başladım. Çocuğumun içi artık huzurla dolu ve hiç ağlamıyor.”
  • “Al-i İmran 83’ün etkili olduğunu biliyordum fakat etkilerini bu kadar kısa sürede göreceğimi tahmin etmiyordum. Ağlayan ikiz çocuklarıma Al-i İmran 83 okumaya başladığım anda tüm huzursuzlukları ortadan kayboluyor. Sanki az önce ağlamıyorlarmış gibi huzur ve sükûn içerisinde oluyorlar.”
  • “Çocuğum küçük yaşta olmasına rağmen öfkesini ve sinirini kontrol edememeye başladı. Bu yüzden yaşanan her şeye aşırı tepki gösteriyor ve sürekli ağlıyordu. Bir gün internette çözüm ararken bazı dualara rastladım. Ağlayan çocuğum için okuduğum duaların karşılığını almaya başladım.”

Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua Arapça

Allah-u Teala’ya dua ederken muhakkak ki Arapça bilmeye gerek yoktur. İslâm tüm insanlık için indirilmiş evrensel bir dindir. Fakat Arapçasını bilen ve kurallarına göre okuyan kimseler çok daha geçerli bir iş yapmış olurlar. Yukarıda belirtilmiş olan Al-i İmran suresinin 83.ayetinin Arapçası aşağıdaki gibidir:

  • أَفَغَيْرَ دِينِ اللّهِ يَبْغُونَ وَلَهُ أَسْلَمَ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ طَوْعًا وَكَرْهًا وَإِلَيْهِ يُرْجَعُونَ

Bunun yanı sıra Hazreti Peygamberimizin torunları Hasan ve Hüseyin için okuduğu duanın Arapçası da aşağıdaki gibidir:

  • أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لامَّةٍ

Ayrıca, Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Ağlayan Çocuğa Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın