Ana SayfaMucize DualarMucizevi Elif Duası – Elif Duası Okuyanlar

Mucizevi Elif Duası – Elif Duası Okuyanlar

Mucizevi Elif duası ile faziletlerini yaşayan kimselerin hayatı değişmektedir. Allah-u Teala’ya edilen tüm dualar mucizevidir. Fakat son dönemde Elif suresi, inançlı kimseler arasında sıklıkla paylaşılmaktadır. Elif suresiyle birlikte hayatı değişen ve farklı bir yola girmiş olan inançlı kimseler olduğu bilinmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Elif Duası Fazileti

Herkes tarafından merak edilen bu konu ise Allah-u Teala’nın ne kadar bağışlayıcı, esirgeyici ve mucizevi olduğunu anlatmaktadır. Ne şartla olursa olsun reddedilmeyen bir dua olarak görülen Elif duası aşağıdaki gibidir:

Elif Duası Fazileti
Elif Duası Fazileti
  • Lam-elif ve bi hürmeti La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah. Allahümme essemii duai ve hasılı muradi ve maksadi bi lutfikel Kerim bi hakkı Hazihil esmai şerifeti, Âmin ya muiyn eğısni ya gıyasel müstağıysin. Velhamdülillahi Rabbilalemiyn.

Duayı yukarıda yazıldığı şekliyle okuyan kimseler Allah’ın mucizelerini yaşamaya nail olmaktadır. Elif duasını da tıpkı diğer tüm dualarda olduğu gibi Allah rızası için okumak gerekmektedir. Bu sayede Allah’ın mucizelerine nail olunması mümkün olmaktadır.

6676 Elif Duası Okuyanlar

Allah’ın izniyle her gün 6676 Elif duası okuyanlar çeşitli mucizelerle karşılaşmaktadır. Bu mucizeler ise genellikle kulların gönülden istedikleri şeyler olmaktadır. Allah-u Teala, günün büyük birçoğunu kendisine ibadet ederek geçiren kimselerin dileklerini kabul etmektedir.

Şüphesiz ki o, bağışlayan ve duaları kabul edendir. Elif duasını okuduktan sonra gönülden ve kalpten gerçekten istenen bir şey duanın sonuna eklenir. Bu sayede dua tamamlanır. Her gün 6676 kez Elif duası okumak bir Müslümanın birkaç saatinden fazlasını almamaktadır. Fakat sonucunda verilen mükafat dünyalara bedel olmaktadır.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Elif Duası Okuyanların Yorumları

Elif duası, okuyanların paylaştığı yorumlarla yeniden popüler hale gelmiştir. Bu kapsamda Elif duası okuyanların yorumları pek çok kişi için büyük bir değer taşımaktadır. Bu dua Yüce Allah’a sığınmak ve her şeyin ondan geldiğini belirtmek için okunmaktadır. Duanın sonunda ise hayatı etkileyecek ölçüde bir ihtiyaçtan bahsedilmektedir. Bu sayede Allah-u Teala, kullarının isteklerini geri çevirmez ve fani dünyada daha rahat yaşamaları sağlanmaktadır. İşte çok merak edilen Elif duasının bazı yorumları:

  • “Elif duasını okumadan önce hayatım altüst gelmişti. Bunun bir daha düzelemeyeceğini ve artık bu duruma alışmam gerektiğini düşünüyordum. Fakat tamamen tesadüfi bir şekilde bu duaya rastladım. Herhangi bir beklentim olmadan duayı belirli bir süre okumaya devam ettim. En sonundaysa hayatımı yeniden düzene sokacak ve rayına oturtacak bir gelişmeyle karşılaştım.”
  • “Elif duası sayesinde bambaşka biri oldum diyebilirim. Bu duayı okumadan önce hayırlı bir kısmetim yokken duayla birlikte evlilik yaşadım. Allah-u Teala bana hayırlı kısmetimi nasip etti. 5 yıldır evliyim ve her gün Allah’a şükretmeye devam ediyorum. Hala kısmetini bulamamış olan kişilereyse her defasında Elif duasını öneriyorum.”
  • “Elif duası pek çok açıdan Allah ile kulları arasındaki en etkili dua. Ben de uzun yıllar önce henüz yeni evliyken eşimle çocuğumuzun olması için etmiştim. Tüm çabalara rağmen olmayan çocuğumuz, Elif duasının ardından Allah’ın da izniyle oldu.”

Kesinlikle Ret Olunmayan Dua

Elif duası çeşitli kaynaklarda farklı amaçlar için okunmaktadır. Fakat nihayetinde bu duanın kesinlikle ret olunmayan dua olarak görüldüğü bilinir. Bu sayede inançlı kimseler ve Allah-u Teala arasında bir köprü vazifesi görülmektedir. Elif duası okuyan ve gönülden, temiz duygularla istediği şeyleri Allah’a aktaran kimselerin hayatı değişmektedir. Birçoğunun duasının kabul olmasıyla birlikte fani dünyada sorun yaşamak imkânsız hale gelmektedir. Şüphesiz ki Allah-u Teala, kullarını esirgeyen ve dualarını her daim kabul edendir.

Mucizevi Elif duası konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Mucizevi Elif Duası yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Mucizevi Elif Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın