Ana SayfaMucize DualarAldatmayı Önleyen Dua – Pişman Etme Duası

Aldatmayı Önleyen Dua – Pişman Etme Duası

Aldatmayı önleyen dua konusunda arayış da her zaman olacaktır. Eşiyle mutlu olamayan ve aralarına soğukluk girdiğini düşünenler için birtakım dualar kendini gösterecektir. Ayrıca bu dualara bağlı olarak var olan sorunların kesin bir biçimde çözüme ulaşması mutlaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aldatan Kocayı Pişman Etme Duası

Aldatan Kocayı Pişman Etme Duası
Aldatan Kocayı Pişman Etme Duası

Eğer kocanız sizi aldattıysa bunun için yapılabilecek en güzel şey ondan ayrılmaktır. Bununla birlikte Allah’ın ona cezasını vermesini istiyorsanız Aldatan Kocayı Pişman Etme Duasını okuyabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Negatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aldatmayı Engelleyen Dua

Genel itibarıyla aldatma gibi sorunları da yaşayan kadın ve erkek müminlerin benzer bir biçimde harekete geçmelerinde de fayda vardır. Duanın gücüyle Allah’tan bu tip isteklerini belirtmeleri adına dualara yöneleceklerdir. Sorunsuz bir şekilde bu duaların etkisini göreceklerdir. Ancak uzun vadede okumaları ve gerçekten iyi niyetlere sahip olmaları da bu süre zarfında önem arz etmektedir. Ancak bu şekilde var olan hedeflerine ulaşmaları söz konusudur. İşte Aldatmayı Engelleyen Dua şu şekildedir:

“Ya Rabbim, bana dürüstlük ve doğrulukla davranmayı, başkalarına karşı güvenilir ve saygın olmayı nasip et. Beni aldatmaktan ve başkalarını aldatmaktan koru. İrade gücümü artır ve doğru yolu izlememe yardım et. Amin.”

Aldatanı Pişman Etmek İçin Dua

Aldatma gibi bir davranış ciddi bir konudur ve çiftler arasında güvensizlik ve üzüntüye neden olabilir. Ancak, ne yapılacağına dair birçok farklı yaklaşım ve seçenek vardır. Burada dikkate alınması gereken faktörler arasında, çiftin ilişkisindeki genel dinamikler, ne kadar ciddi bir aldatma olduğu ve tarafların nasıl hissettiği gibi şeyler yer alır. Bu yüzden Aldatanı Pişman Etmek İçin Dua edip onu pişman edebilirsiniz.

Sadık Olması Aldatmaması İçin Dua

Aldatılan kişinin ne hissettiği ve ne istediği de önemlidir. Bazı kişiler aldatmayı affetmeye hazırken, diğerleri için bu zor veya imkansız olabilir. Bu nedenle, aldatılan kişi kendi hislerine göre hareket etmelidir. Bununla birlikte Sadık Olması Aldatmaması İçin Dua edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Okula Gitmek İstemeyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

“Ya Rabbim, sana güveniyorum ve senin yardımına ihtiyacım var. Benimle birlikte olacak sadık bir eş veya partner istiyorum. Bana doğru yolu göster ve beni yanlış insanlardan uzak tut. Beni dürüstlük, sadakat ve doğruluk konusunda güçlendir. Beni aldatmaktan ve başkalarını aldatmaktan koru. Hayatımın aşkını bulmama yardım et ve bana onunla mutlu bir hayat yaşamak nasip et. Amin.”

Evin Huzuru ve Mutluluğu İçin Okunacak Dualar

Evde istediği gibi bir yaşantı sürmek isteyen ve bunu en kolay yoldan gerçekleştirme amacı güdenler dualara yöneleceklerdir. Bununla beraber evin huzuru ve mutluluğu için okunacak dualar ile harekete geçeceklerdir. Eşlerin birbirine karşı olan sevgi, saygı ve hoşgörü gibi duyguları kaybetmeleri durumunda bu dualar yeniden güçlü bağlar kurmada etkili olacaktır. Ayrıca boşanmayı engelleyecek ve ilk günkü gibi huzurlu bir hayatı yaşamaya devam etmeyi destekleyecektir.

  • Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Manası: Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.

  • Bismillahirrahmanirrahim. Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun.

Manası: Allah’ın bana kızmasından, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesveselerinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’ın tam kelimelerine sığınırım.

  • Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.’

Eşler Arasında Soğukluğun Geçmesi İçin Dua

Eşi ile sorunlar yaşayan kişilerin dualara yönelmelerinde yarar vardır. Ayrıca eşler arasında soğukluğun geçmesi için dua tercihleri içerisinde sık sık Ya Vedud esmasını okunmaları önemlidir. Ayrıca Ya Kaviyy esması da aile içerisindeki huzuru yeniden sağlamaları adına gerekli olan bir yöntem olacaktır.

Ailedeki mutluluğa yeniden erişmek adına Kur’an-ı Kerim’in kalbi olan Yasin Suresi okumakta da yarar vardır. Ayrıca koruyucu bir etkisi olan Ayetel Kürsi de tüm fertlerin daha anlayışlı olması açısından etkilidir. Bunun dışında anlaşamayan eşlerin şu duayı okumalarında da mutlak suretle fayda vardır.

  • Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih. Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm…

Bu duayla birlikte Allah’a tevekkül edildiği ve ona güvenilerek ondan başka gücün olmadığını kabul ederiz. Bu yüzden tüm yardımlarımızı da ondan isteriz.

Ayrıca eşler arasındaki huzursuzluğu ve soğukluğu giderme konusunda Kur’an-ı Kerim’in Duhan Suresi’nin 25 ayetini okumakta da yarar vardır. Bu duayla birlikte kavga sorunu yaşayan eşlerin daha da kolay sakinleşmesi söz konusudur.

  • “Kem terakü min cennatin ve u’yün”

Eşler arasındaki anlaşmazlıkları gidermek için farklı dualar vardır. Ayrıca bu dualardan herhangi birini sorun çözülene kadar günde belirli sayılarda tekrarlamak da büyük ölçüde önem teşkil etmektedir. Kalbinden gerçekten barışmayı ve eşiyle bir hayat sürmeyi isteyen kişilerin bu dualardan herhangi bir biçimde yararlanmaları kesindir.

Aile içerisindeki huzur ve mutluluk duaları konusunda her zaman fayda sağlamak mümkündür. Allah’tan yeniden aile birliğinin sağlaması adına yardım istemek bu dualarla gerçekleşecek olan konumdadır.

Ayrıca Aldatmayı önleyen dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Aldatmayı Önleyen Dua – Pişman Etme Duası” üzerine bir yorum

Yorum yapın