Ana SayfaFaziletiYasin Suresi Son İki Ayeti Fazileti – 1001 Defa Okuyanlar! – Tesirli!

Yasin Suresi Son İki Ayeti Fazileti – 1001 Defa Okuyanlar! – Tesirli!

Yasin suresi son iki ayeti fazileti birçok Müslüman tarafından kanıtlanmıştır. Yasin Süresi Son İki Ayeti 1001 Defa Okuyanlar neler yaşamış birlikte bakacağız. İnsanların büyük bir çoğunluğu olması gerektiği gibi ihtiyaçlarını Allah-u Teala’dan istemektedir. Bunun da bazı yöntemleri vardır. Okunacak dualar bu yöntemlerin en etkilisidir. Bu tarz fazileti güçlü duaların devamına ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yasin Suresi Son İki Ayeti Nasıl Okunur?

Yasin suresinin son iki ayetinin okunmasının gerçekleştirdiği faziletler son dönemde herkes tarafından kabul edilmeye başladı. Buna göre Yasin suresinin son iki ayeti nasıl okunur sorusunun yanıtı da aşağıda yer alıyor:

EveIem yeraI insânü ennâ haIaknâhü min nutfetin feizâ hüve hasîmün mübîn. Ve darebe Ienâ meseIen ve nesiye haIkah kaIe men yuhyiI izâme ve hiye ramîm. KuI yuhyiheIIezî enşeehâ evveIe merrah ve hüve biküIIi haIkın aIîm. EIIezî ceaIe Ieküm mineşşeceriI ahdari nâren feizâ entüm minhü tûkidûn. EveIeyseIIezî haIakassemâvati veI arda bikâdirin aIâ ey yahIüka misIehüm, beIâ ve hüveI haIIâkuI aIîm. İnnema emrühû izâ erâde şey’en en yekûIe Iehû kün, feyekûn. FesübhaneIIezî biyedihî meIekûtü küIIi şey’in ve iIeyhi türceûn.


Yasin Suresinin
 son iki ayeti Okunuşu

Bir şeyi dilediği zaman, O’nun buyruğu sadece, o şeye “Ol” der, hemen olur. Kainatın mutlak hükümranlığı kendi elinde olan Allah, her türlü acizlikten, noksanlıktan uzak tutar, yüceler yücesidir! Ve ey insanlar, hepiniz dönüp dolaşıp, en sonunda O’nun huzuruna çıkarılacaksınız! İman, İslam ve ihsan ile isteyerek gitmeseniz bile, bir gün, ister istemez O’nun huzuruna çıkacak ve yaptıklarınızın hesabını mutlaka vereceksiniz!

Yasin Suresi Son İki Ayeti Türkçe Anlamı

Yasin Suresi Son İki Ayeti Fazileti

Pek çok kişi Allah-u Teala’ya el açarak olmasını istediği şeyler hakkında dua eder. Göğsü iman dolu olan ve Allah’a inanan kimselerin duaları, Yüce Allah tarafından gerçekleştirilebilir. Bu nedenle Yasin suresi gibi farklı surelerin faziletleri vardır. Aşağıda, Yasin suresinin faziletleri yer almaktadır:

 • Yasin suresi son iki ayeti, okuyanlara bolluk ve bereket getirir.
 • Surenin son iki ayetini okuyan inançlı kimselerin Allah’ın izniyle sağlıklı ve sıhhatli bir ömür yaşaması mümkün olur.
 • Yasin suresi son iki ayetin faziletlerinden biri de inançlı kimseler Allah-u Teala tarafından içleri huzur ve güvenle doldurularak tüm korkularından arınır.

Yasin suresinin yukarıda yer alan bölümünü gün içerisinde abdestli olarak okuyan kimselerin duaları ve dilekleri kabul olur. Şüphesiz ki Allah-u Teala, adını ve surelerini zikrinden düşürmeyen kimselerin her daim yanındadır.

Bu nedenle Müslümanlar tarafından Yasin suresinin okunduğuna sık rastlamak mümkündür. Yasin suresi tüm faziletlerinin yanı sıra okuyan kimselerin içinin huzurla kaplanmasını da sağlar. Bu nedenle pek çok kişi sabah erken saatlerinde okuyarak huzurlu bir gün geçirmek ister.

Önerilen İçerik: 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti

Yasin Süresi Son İki Ayeti 1001 Defa Okuyanlar

Yasin Süresi Son İki Ayeti 1001 Defa Okuyanlar
Yasin Süresi Son İki Ayeti 1001 Defa Okuyanlar

Özellikle Yasin suresinin son iki ayeti çok önemlidir. Bu nedenle Yasin suresi son iki ayeti 1001 defa okuyanlar dahi vardır. Ayrıca bu ayetleri okuyan kimselerin kabul olmayacak hiçbir duaları yoktur.

Allah-u Teala’nın da izniyle gün içerisinde son iki ayeti okuyan inançlı kimselerin duaları kabul olmaktadır. Son iki ayet; Ramazan ayının son 10 günü içerisinde okunmalıdır. İster tek bir günde 1001 ayet ister 10 gün içerisinde toplam 1001 ayet okumak mümkündür. Her ikisi de aynı kapıya çıkmaktadır.

Yasin Suresi’nin son iki ayetini 1001 defa okuyanlar, büyük bir manevi kazanç elde edebilirler. Bu uygulama, manevi huzur arayışında olanlar tarafından sıkça tercih edilir ve derin bir duygusal etki yaratır. Bu ayetlerin tekrarı, kişinin kalbinde huzur ve rahatlama sağlar.

Bu tarz etkili olan duaları okuyanlar hakkında bilgi almak için kategori bağlantımıza tıklayabilirsiniz.

Yasin Suresinin Son İki Ayeti Ne İçin Okunur?

Yasin suresinin son iki ayetinin okunmasının bazı sebepleri vardır. Allah-u Teala, kullarının fani dünyada yaşadığı sıkıntılarda ve dertlerde her daim yanındadır. Bunun için inançlı kimseler de Allah’ın surelerini ve isimlerini zikretmekten geri durmamaktadır.

Bu nedenle Yasin suresinin son iki ayeti ne için okunur sorusu da oldukça sık sorulmaktadır. Bunun yanında Müslümanlar hiçbir beklenti içerisinde olmadan okudukları bu sure sayesinde kalpten istedikleri şeylerin gerçekleştiğini görmektedir.

Bu nedenle zaman içerisinde daha yaygın bir hale gelen Yasin suresinin son iki ayeti, günümüzde birçok Müslüman tarafından okunmaktadır.

Makbul olduğu üzere 11 ayın sultanı olan Ramazan’ın son 10 günü okunması gerekir. Abdestli bir şekilde sabah namazının ardından okunmasıyla birlikte Allah-u Teala, kalpten istenen isteklerin gerçekleşmesini sağlar.

Yasin Suresinin Son Ayeti Nedir?

Yasin Suresi’nin son ayeti, “Fe subhânellezî bi yedihî melekûtu kulli şey’in ve ileyhi turceûn” şeklindedir.

Bu ayetlerin mealen Türkçe karşılığı ise şu şekildedir:

(Diriltmekten âcizlik gibi bütün noksan sıfatlardan arındırılmış olan) Allah’a hamdolsun ki; her şeyin (görünen ve görünmeyen tüm yönleriyle) gerçek sahibi O’dur, güç ve kudreti elindedir. Siz de nihayetinde O’na döndürüleceksiniz!

Yasin Suresi son iki ayeti Arapça

Yasin Suresi son iki ayeti Arapça şu şekildedir:

“فَسُبْحَانَ الَّذ۪ي بِيَدِه۪ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيْءٍ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ”

Yasin Suresi son iki ayeti Arapça

Yasin Suresi 82. Ayet Dilek

Özellikle halk arasında dilek ayeti olarak da bilinen ayet Yasin Suresi 82. Ayettir. Bu ayet dileklerin kabul olmasına vesile olur. Okunuşu ve Arapçası alt kısımda bulunmaktadır. Çok istediğiniz dilekler varsa gece yarısında namaz kıldıktan sonra 21 defa bu ayeti okuyunuz. Dilekleriniz gerçekleşecektir inşAllah.

İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en yekûle lehu kun fe yekûn

Alla), bir şey dilediği zaman O’nun emri, sadece ona: “Ol!” der. O da hemen olur.

Özellikle Yasin suresi son iki ayeti Fazileti ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:


Yasin süresi son iki ayeti 1001 defa Okuyanlar
yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer fazileti yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.

“Yasin Suresi Son İki Ayeti Fazileti – 1001 Defa Okuyanlar! – Tesirli!” üzerine 2 yorum

 1. Yav arkadaş dini site yapıyorsunuz gelen reklamlara bak bu nedir caizmi şimdi burdan kazandığın para, eğer insanlara bir takım bilgiler verecekseniz reklamsız yayınlayın sitenizi, para karşılığı dini kullanmayın. Reklamlar siteye uygun değil.

  Yanıtla
  • Reklamlarımız çerez politikasına uygun şekillenmektedir. Hangi sitelere veya konulara ilginiz varsa o alanla alakalı reklam gösterilmektedir. Saygılarımızla.

   Yanıtla
Yorum yapın