Ana SayfaMucize DualarAlkolden Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna – Kesinlikle Etkili

Alkolden Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna – Kesinlikle Etkili

Alkolden kurtulmak için Esmaül Hüsna ve dualar son derecede etkili olacaktır. Kişilerin sabırlı bir biçimde ve düzenli olarak bu duaları okumaları ve zikirleri çekmeleri mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Özellikle kişilerin yakınları adına da bu gayretler içerisinde olmaları ve Allah’tan bu tür isteklerde bulunacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Alkolü Bırakmak İçin Çekilen Tesbih

Alkolü Bırakmak İçin Çekilen Tesbih
Alkolü Bırakmak İçin Çekilen Tesbih

Günümüzde alkol içen kişi sayısı bir hayli fazladır. Dinimizce haram olan alkol hem sağlığa hem de maddi olarak sizlere zarar vermektedir. Bu yüzden kesinlikle içmemeniz gerekir. İşte Alkolü Bırakmak İçin Çekilen Tesbih şu şekildedir:

  • “Hürrimet aleyküm meytetü ved demü ve lahmül hınzıri ve ma ühille li ğayrillahi. Bihı vel münhanikatü vel mevkuzetü vel müteraddiyetü ven netıyhatü ve ma ekeles sebü illa ma zekkeytüm ve ma zübiha. Alen nüsubi ve en testaksimu bil ezlam zaliküm fisk elyevme yeissellezıne. Keferu min dıniküm fe la tahşevhüm vahşevn elyevme ekmeltü leküm.”

İçkiyi Kesin Kez Sonlandıran Ayet

Alkol tüketimi dünya genelinde yaygın olsa da, aşırı alkol tüketiminin sağlık sorunlarına yol açabileceği unutulmamalıdır. Alkol kullanımının sağlık üzerindeki etkileri, alkol miktarına, sıklığına ve kişinin genel sağlık durumuna bağlı olarak değişebilir. Bağımlı olan kişiler için İçkiyi Kesin Kez Sonlandıran Ayet şu şekildedir:

“La ilahe illellahül melikül hakkul mübin. Rabbüna ve rabbü abaniel evvelin. Ve bîhi nesteinü la havle ve la kuvvete illa billâhil aliyyıl azim. Es’elükellahümme bi hakkismikel mektubi ala cenahi cibrile aleyke ya Rab. Ve bihakkismikel mektubi fittevrati vel incili vezzeburi vel fürkani aleyke ya Rab.”

Alkolden Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Alkolden kurtulmak adına farklı farklı dualar vardır. Ayrıca bu duaların uygulanışı da önemli olan durumlardan bir tanesidir. Alkol kullanan kişilerin bardağına su konularak üzerine 7 kez Kadeh Duası okunacaktır. Sonrasında da okunmuş su içki içen kişilere içirilecektir. Bu uygulamayı 3 kez tekrar etmekle birlikte sonuç almak kesindir. Ayrıca alkolden kurtulmak adına Dua Kenz’ül Ars ve Kadeh Duası son derecede etkili bir halde kalacaktır. Bu duanın Arapça okunuşu şu şekilde ifade edilmektedir. İşte Alkolden Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna olarak temiz bir kaba veya sürahiye 1000 defa “Yâ Berru”, 1000  “Yâ Kuddûs” , 1000 defa  “Yâ Tevvâb” esmalarını okumanız gerekir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğin Erkeğin Seni Sevmesi İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim?

Eşinizin içkiden soğuması ve alkol kullanımını bırakması isteğiyle ilgili olarak aşağıda bazı adımlar ve öneriler bulunmaktadır. İşte Eşimi İçkiden Soğutmak İçin Ne Yapabilirim? Sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca aşağıdaki önerilerini dışında dua da edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sevdiğinle Muhabbeti Artırmak İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  1. İletişim Kurun: Eşinizle dürüst ve açık bir iletişim kurun. Onun alkol kullanımının sizde ve ilişkinizde nasıl bir etki yarattığını samimi bir şekilde ifade edin. İçtenlikle endişelerinizi paylaşın ve onun da düşüncelerini dinleyin.
  2. Destek Olun: Eşinize destek olun ve ona yardım etmek için yanında olduğunuzu hissettirin. Ona duygusal olarak destek verin ve güven sağlayın. Onunla birlikte alkol kullanmayı bırakma konusunda kararlılık gösterin.
  3. Uzman Yardımı Arayın: Bir uzmana danışmak önemlidir. Bir bağımlılık uzmanı, terapist veya danışman, eşinize uygun bir tedavi planı ve destek sağlayabilir. Uzmanlar, alkol bağımlılığı konusunda deneyimli olup, eşinizi daha etkili bir şekilde yönlendirebilirler.

Son olarak Alkolden kurtulmak için Esmaül Hüsna yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın