Ana SayfaMucize DualarAllah’ın İzniyle Şeker Hastalığına Kesin Çözüm Bulundu

Allah’ın İzniyle Şeker Hastalığına Kesin Çözüm Bulundu

Allah’ın izniyle şeker hastalığına kesin çözüm bulundu haberlerinin sosyal medyada hızla yayılmasıyla birlikte pek çok kişi çözüme ilişkin araştırmalar yapmaya başladı. Yüce Allah’a el açan inançlı kimseler aşağıdaki duaları okuyarak şeker hastalığından kurtulabilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Şeker Hastalığının Kökünü Kurutuyor

Şeker Hastalığının Kökünü Kurutuyor
Şeker Hastalığının Kökünü Kurutuyor

Öncelikle şunu belirtelim ki şeker hastalığı, tıbbi terimle “diyabet” olarak adlandırılan, vücudun kan şekeri düzeyini normal seviyelerde tutma yeteneğini etkileyen bir grup metabolik hastalığı ifade eder. Bu hastalık, vücutta insülin hormonunun üretiminde yetersizlik veya insülinin etkili bir şekilde kullanılamaması sonucu oluşur. İnsülin, vücuttaki hücrelere glikozun (şekerin) alınmasını ve kullanılmasını sağlayan bir hormondur. Buna çözüm olarak Yüce Allah’a dua edebilirsiniz. İşte halk arasında Şeker Hastalığının Kökünü Kurutuyor diye tanımlanan dua şu şekildedir:

  • Yes’elûneke anil ehilleh, kul hiye mevâkîtu lin nâsi vel hacc, ve leysel birru bi en te’tûl buyûte min zuhûrihâ ve lâkinnel birre menittekâ, ve’tûl buyûte min ebvâbihâ, vettekûllâhe leallekum tuflihûn. Ve kâtilû fî sebîlillâhillezîne yukâtilûnekum ve lâ ta’tedû innallâhe lâ yuhıbbul mu’tedîn.

Allah’ın İzniyle Şeker Hastalığına Kesin Çözüm Bulundu

Şeker hastalığı, tıbbi adıyla “diyabet”, vücudun kan şekeri seviyelerini düzenleyememesi sonucu ortaya çıkan kronik bir sağlık durumudur. Vücuttaki glukozun (şekerin) yeterince işlenememesi veya düzenlenememesi nedeniyle kan şekeri seviyeleri yükselir. Bunun için Allah’ın İzniyle Şeker Hastalığına Kesin Çözüm Bulundu demek yanlış olur. Fakat dua ederek Allah’ın izniyle hastalığı atlatabilirsiniz. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz.

Vaktulûhum haysu sekıftumûhum ve ahricûhum min haysu ahracûkum vel fitnetu eşeddu minel katli, ve lâ tukâtilûhum indel mescidil harâmi hattâ yukâtilûkum fîh, fe in kâtelûkum faktulûhum kezâlike cezâul kâfirîn. Fe inintehev fe innallâhe gafûrun rahîm. Ve kâtilûhum hattâ lâ tekûne fitnetun ve yekûned dînu lillâh, fe inintehev fe lâ udvâne illâ alez zâlimîn.

Tüm Hastalıklardan Korunma Duaları

Tüm hastalıklardan korunma duaları sayesinde okuyan kimseler için Yüce Allah tarafından binlerce melek görevlendirilir. Bu melekler o kişinin hastalıklardan korunmasını sağlar ve ettiği tüm dualara âmin der. Aşağıdaki iki dua tüm hastalıklardan korunmak isteyenler için etkilidir. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua  yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

  • Eş şehrul harâmu biş şehril harâmi vel hurumâtu kısâs, fe meni’tedâ aleykum fa’tedû aleyhi bi misli ma’tedâ aleykum, vettekûllâhe va’lemû ennellâhe meal muttekîn. Ve enfikû fî sebîlillâhi ve lâ tulkû bi eydîkum ilet tehluketi, ve ahsinû, innallâhe yuhıbbul muhsinîn.
  • Ve etimmûl hacce vel umrete lillâh, fe in uhsirtum fe mesteysera minel hedyi ve lâ tahlikû ruûsekum hattâ yeblugal hedyu mahilleh, fe men kâne minkum marîdan ev bihî ezen min ra’sihî fe fidyetun min sıyâmin ev sadakatin ev nusuk fe izâ emintum, fe men temettea bil umreti ilel haccı fe mesteysera minel hedyi, fe men lem yecid fe sıyâmu selâseti eyyâmin fîl haccı ve seb’atin izâ reca’tum tilke aşaratun kâmileh, zâlike li men lem yekun ehluhu hâdırıl mescidil harâm, vettekûllâhe va’lemû ennellâhe şedîdul ikâb.

Şeker Hastalığına İyi Gelen Dualar

Şeker hastalığına iyi gelen dualar son dönemin en çok aranan konuları arasındaki yerini korumaya devam ediyor. Çünkü şeker hastalığı gibi hastalıklardan kurtulmak için de her şeyde olduğu gibi O’na el açmak yeterli oluyor. Bu noktada şeker hastalığından kurtulmak isteyenlerin aşağıdaki iki duayı her gün okuması yeterli olacaktır.

  • El haccu eşhurun ma’lûmât, fe men farada fîhinnel hacca fe lâ refese ve lâ fusûka ve lâ cidâle fîl hacc, ve mâ tef’alû min hayrın ya’lemhullâh, ve tezevvedû fe inne hayraz zâdit takvâ, vettekûni yâ ulîl elbâb. Leyse aleykum cunâhun en tebtegû fadlan min rabbikum fe izâ efadtum min arafâtin fezkurûllâhe indel meş’aril harâm(harâmi), vezkurûhu kemâ hedâkum, ve in kuntum min kablihî le mined dâllîn.
  • Summe efîdû min haysu efâdan nâsu vestagfirûllâh, innallâhe gafûrun rahîm. Fe izâ kadaytum menâsikekum fezkurûllâhe ke zikrikum âbâekum ev eşedde zikrâ, fe minen nâsi men yekûlu rabbenâ âtinâ fîd dunyâ ve mâ lehu fîl ahirati min halâk. Ve minhum men yekûlu rabbenâ âtinâ fîd dunyâ haseneten ve fîl âhirati haseneten ve kınâ azâben nâr.
  • Vezkurûllâhe fî eyyâmin ma’dûdât, fe men teaccele fî yevmeyni fe lâ isme aleyh, ve men teahhara fe lâ isme aleyhi, li menittekâ vettekûllâhe va’lemû ennekum ileyhi tuhşerûn.

Bunun yanında Allah’ın izniyle şeker hastalığına kesin çözüm bulundu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Allah’ın izniyle şeker hastalığına kesin çözüm bulundu hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın