Ana SayfaMucize DualarAllahü Latifün Bi İbadihi Yerzuku Yeşaü Ve Hüvel Kaviyyül Aziz

Allahü Latifün Bi İbadihi Yerzuku Yeşaü Ve Hüvel Kaviyyül Aziz

Allahu latifun bi ibadihi duasına ilişkin sorgulamalar ve merak da genel olarak gelişecektir. Bununla beraber Allahü Latifün Bi İbadihi Yerzuku Yeşaü Ve Hüvel Kaviyyül Aziz duasının ne kadar etkili olduğu ve ne gibi faydalar sağladığı da merak edilen gelişmeler arasındadır. Öte yandan allahu latifun bi ibadihi duasının tesiri son derecede güçlü ve etkili olacak olan bir konumdadır. Bu yüzden allahu latifun bi ibadihi duasının kesin olarak kötü niyetler çerçevesinde okunmaması gerektiği de belirtilmektedir.

Allahu Latifun Bi İbadihi Sırları

Allahu latifun bi ibadihi sırları konusunda da ne denli etkili olduğunu gösterecektir. Özellikle kalpte var olan iyi niyetlerin açığa çıkması bakımından ön plandadır. Bu anlamda çocukların hayırlı geleceklere sahip olmaları ve hayata pozitif şeyler katmaları konusunda etkili bir noktadadır. Allahu latifun bi ibadihi dahilinde ne denli etkili bir dua olması durumu da herkesin bu zikri icra etmesi halinde fayda sağlaması kesindir.

Allahü Latifün Bi İbadihi Yerzuku Yeşaü Ve Hüvel Kaviyyül Aziz

Bu dua, Arapça olarak “Allahü Latifün Bi İbadihi Yerzuku Yeşaü Ve Hüvel Kaviyyül Aziz” şeklinde gelir. Türkçe meali ise “Allah kullarına yumuşakça davranandır, dilediğine rızık verir ve O, kuvvetli ve güçlüdür, üstün ve galip olandır” şeklindedir. “Allahü latifün bi ibadihi yerzuku yeşaü ve hüvel kaviyyül aziz” ayeti, Kur’an-ı Kerim’in Şura Suresi’nin 19. ayetidir. Anlamı şu şekildedir:

“Allah kullarına karşı latiftir (yumuşak ve merhametlidir), dilediğine rızık verir. O, güçlü ve azizdir.”

Bu ayette Allah’ın (c.c.) kullarına karşı olan merhametinin ve lütfunun sonsuz olduğu, dilediğine rızık verdiği ve her şeye gücü yeten yüce bir varlık olduğu vurgulanmaktadır. Ayetin bazı tefsirleri:

 • “Latifün”: Yumuşak, nazik, merhametli.
 • “Yerzuku yeşaü”: Dilediğine dilediği şekilde rızık verir.
 • “Kaviyyül aziz”: Güçlü ve aziz olan.

Allahu latifun bi ibadihi Anlamı

Duaların manalarını bilmek ve ona uygun olarak okumak son derecede önemlidir. Bununla beraber bu duanın tam olarak okunuşunu ve manasını bilmekte mutlak suretle fayda vardır.

 • Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz.
 • “Allah kullarına lütufkârdır, dilediğini rızıklandırır. O kuvvetlidir, güçlüdür.”

Allahu Latifun Bi İbadihi Zikrinin Fazileti

Duaların faydaları da bir hayli önemsenen konular arasındadır. Allahu latifun bi ibadihi zikrinin fazileti de genel olarak pek çok farklı biçimde yer alacaktır.

 • Mucizevi bir gücü vardır.
 • Zikri sürekli olarak tekrar etmek tüm insanlara karşı heybetli olmayı sağlayacak düzeydedir.
 • Beklenmeyen türdeki rızık kapılarını açacaktır.
 • Kalpteki iyi niyetleri açığa çıkaracaktır.
 • İstekleri gerçekleştirmede etkili olacaktır.
 • Çocuklara karşı pozitif etkisi kalacaktır.
 • İsteği geri çevrilmeyen biri haline gelmeyi destekleyecektir.
 • Tesiri ve etkisi son derecede güçlü bir zikirdir.

Allahu Latifun Bi İbadihi Kaç Kez Okunur?

Duaların ya da zikirlerin kaç kez tekrar edileceği de önemli bir konudur. Allahu latifun bi ibadihi kaç kez okunur sorusu etrafında da gelişmeler her zaman gündeme gelecektir. Bununla beraber temizlendikten sonra tenha bir yerde namaz kılarak kıbleye doğru oturmak suretiyle 1000 kez Ya Latif esmasını çekmek gerekir. Sonrasında da 3 kez Allahu latifun bi ibadihi olarak bilinen duayı okumakta da yarar vardır.

Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz.

Allahu latifun bi ibadihi Çekenler

Allahu latifun bi ibadihi çekenler oldukça etkili bir sonuca ulaşacaklardır. Ayrıca Allahu latifun bi ibadihi zikrini devamlı bir biçimde tekrar edenlerin Allah’ın gücünü ve her şeye kudretinin yeteceğini görerek bu dilekleri karşılamak adına gücünün yeteceğini anlamak kesindir.

Allahu Latifun Bi İbadihi Faydaları

Duaların ne gibi yararlarının olacağını bilmek de son derecede önemlidir. Aynı şekilde Allahu latifun bi ibadihi faydaları hususunda da herkes sorgulayacak ve bu duanın ne denli güçlü olduğunu görmeleri kesin bir hal alacaktır.

 • Kalplerdeki niyetlerin gerçekleşmesine vesile olacaktır.
 • Rızık kapılarını sonuna kadar açacaktır.
 • İstek ve arzuların olmasına olanak tanıyacaktır.
 • Etkisi son derecede güçlüdür.

Allahü Latifün Bi İbadihi duasına yönelik bu etkiler her zaman gündeme gelecektir. Bununla beraber faydaları bakımından Allahu latifun bi ibadihi duasına karşı olan istek de her zaman baki kalacaktır. Ayrıca bu anlamda Allahu latifun bi ibadihi duasını dillerden düşürmemek ve olumlu etkilerine mahzar olmak adına da zikretmek önemlidir. Bu hususta da herkesin yararlanacağı düzeyde bir dua olarak da varlık gösterecektir.

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın