Ana SayfaMucize DualarPişman Ettiren Dua – Pişman Ettirme Duası

Pişman Ettiren Dua – Pişman Ettirme Duası

Pişman Ettiren Dua ve Pişman Ettirme Duası sayesinde karşıdaki kişinin hatalarını anlayabilmesi mümkün hale gelir. Özür dilemek ve pişmanlık duymak, insanların birbirleriyle iyi ilişkiler kurmaları için önemlidir. İslam dininde, pişmanlık duymak, hatayı kabul etmek ve özür dilemek takdir edilen davranışlardandır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlgili videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Kibirli eş ve sevgililere sahip olan kişiler tarafından bu dua sıkça tercih edilmektedir. Böylece karşıdaki kişi yaşanan tüm olayları doğru şekilde tartarak hatalarından ders çıkartır.

 • İnne rabbeke yebsutur rızka li men yeşâu ve yakdiru, innehu kâne bi ibâdihî habîran basîrâ. Ve lâ taktulû evlâdekum haşyete imlâkın, nahnu nerzukuhum ve iyyâkum, inne katlehum kâne hıt’en kebîrâ.
 • Ve iz kulnâ leke inne rabbeke ehâta bin nâsi, ve mâ cealnâr ru’yâlletî eraynâke illâ fitneten lin nâsi veş şeceratel mel’ûnete fîl kur’ân(kur’âni), ve nuhavvifuhum fe mâ yezîduhum illâ tugyânen kebîrâ.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Yürürken Sürekli Düşen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Pişman Ettiren Dua

Pişman edici bir dua, insanların hatalarını kabul etmelerine, pişmanlık duymalarına ve hatayı düzeltmelerine yardımcı olabilir. Bu amaçla Pişman Ettiren Dua sizlerle,

“Ey Rabbim, günahlarımın beni pişman etmesine izin ver ve beni hatamı düzeltmeye yönlendir. Benim hatalarımın farkında olmamı ve düzeltmek için güç ve irade vermeni diliyorum. Kusurlarımı, eksikliklerimi ve hatalarımı kabul ediyorum. Beni affet ve bana tekrar bir şans ver. Yarabbi, bana doğru yolu göster, beni hidayetinle aydınlat. Dualarımı kabul et, beni affet ve beni bağışla. Amin.” şeklinde bir dua edilebilir. Ancak dua etmek yeterli olmayabilir, aynı zamanda hatayı düzeltmek, özür dilemek ve telafi etmek için somut adımlar atmak da gereklidir.

Pişman Ettiren Dua

Pişman Ettirme Duası

Pişman Ettirme Duası
Pişman Ettirme Duası

Öncelikle Pişman ettirme duası, birinin yanlış davranışları nedeniyle pişmanlık duymasını sağlamak için yapılan bir dua türüdür. Ancak bu tür dualar, karşımızdaki kişiyi incitmeden, sevgi ve hoşgörü ile yapılan dualar olmalıdır. Örneğin, şu şekilde bir dua edilebilir:

“Allah’ım, benim kalbimi biliyorsun ve benim de belli bir insanı pişman etmek istediğimi biliyorsun. Lütfen ona yol göster, onu doğru yola ilettir. Beni affetmeyi öğret ve kalbimdeki nefreti çıkar. Beni sabırlı olmaya teşvik et ve beni doğru yolda ilerlet. Dualarımı kabul et, beni affet ve beni bağışla. Amin.”

Bu Pişman Ettirme Duası, birinin yanlış davranışları nedeniyle pişmanlık duymasına yardımcı olmak için yapılabilir. Ancak bu kişinin yanlışlarını tekrar etmemesi için de kendimiz de gerekli adımları atmalıyız. Dua ederken, sevgi ve hoşgörü ile yaklaşarak, kişinin pişman olmasını sağlamaya çalışmalıyız.

Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua

Yaptıklarından pişman olması için dua okuyanların sayısı artmaya devam ediyor. Bir kişinin yaptıklarından pişman olması ve hatalarının tümünden ders çıkararak özür dilemesini isteyen inançlı kimseler aşağıdaki duaları tercih etmelidir.

 • E lâ lillâhid dînulhâlisu, vellezînettehazû min dûnihî evliyâe, mâ na’buduhum illâ li yukarribûnâ ilâllâhi zulfâ, innallâhe yahkumu beynehum fî mâ hum fîhi yahtelifûn, innallâhe lâ yehdî men huve kâzibun keffâr.
 • Ellezîne yasuddûne an sebîlillâhi ve yebgûnehâ ivecâ(ivecen) ve hum bil âhirati kâfirûn. Ve beynehumâ hicâb ve alâl a’râfi ricâlun ya’rifûne kullen bi sîmâhum ve nâdev ashâbel cenneti en selâmun aleykum lem yedhulûhâ ve hum yatmeûn. Ve izâ surifet ebsâruhum tilkâe ashâbin nâri kâlû rabbenâ lâ tec’alnâ meal kavmiz zâlimîn.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Mucizevi Elif Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

En Etkili Özür Diletme Duası

En etkili özür diletme duası sayesinde kim olursa olsun özür diletmek mümkündür. Allah-u Teala’ya el açan inançlı kimseler için en sık tercih edilen duadır:

 • Hel yanzurûne illâ te’vîlehu, yevme ye’tî te’vîluhu yekûlullezîne nesûhu min kablu kad câet rusulu rabbinâ bil hakk, fe hel lenâ min şufeâe fe yeşfeû lenâ ev nureddu fe na’mele gayrallezî kunnâ na’mel, kad hasirû enfusehum ve dalle anhum mâ kânû yefterûn.
 • İnne rabbekumullâhullezî halakas semâvâti vel arda fî sitteti eyyâmin summestevâ alâl arşı, yugşîl leylen nehâre yatlubuhu hasîsen veş şemse vel kamere ven nucûme musahharâtin bi emrihi, e lâ lehul halku vel emr(emru), tebârakallâhu rabbulâlemîn. Ve lâ tufsidû fîl ardı ba’de ıslâhıhâ ved’ûhu havfen ve tamaâ inne rahmetallâhi karîbun minel muhsinîn.
 • Kâle kad vakaa aleykum min rabbikum ricsun ve gadabun, e tucâdilûnenî fî esmâin semmeytumûhâ entum ve âbâukum, mâ nezzelallâhu bihâ min sultânin, fentezırû innî meakum minel muntezırîn. Fe enceynâhu vellezîne meahu bi rahmetin minnâ ve kata’nâ dâbirallezîne kezzebû bi âyâtinâ ve mâ kânû mu’minîn.
 • Ve ilâ semûde ehâhum sâlihan kâle yâ kavmi’budûllâhe mâ lekum min ilâhin gayruhu, kad câetkum beyyinetun min rabbikum hâzihî nâkatullâhi lekum âyeten fe zerûha te’kul fî ardıllâhi ve lâ temessûhâ bi sûin fe ye’huzekum azâbun elîm.

Birinin Vicdan Azabı Çekmesi İçin Dua

Birinin vicdan azabı çekmesi için dua etmek yapılması gereken en doğru şeydir. İnsanlar kendi hükümlerini vermekten ziyade Allah-u Teala’ya el açarak onun hükümlerini uygulamalıdır. Birine vicdan azabı çektirmek için de aşağıdaki dualar tercih edilebilir:

 • Menihtedâ fe innemâ yehtedî li nefsihî, ve men dalle fe innemâ yadıllu aleyhâ, ve lâ teziru vâziratun vizra uhrâ, ve mâ kunnâ muazzibîne hattâ neb’ase resûlâ.
 • Ve cealnâl leyle ven nehâre âyeteyni fe mehavnâ âyetel leyli ve cealnâ âyeten nehâri mubsıraten li tebtegû fadlen min rabbikum ve li ta’lemû adedes sinîne vel hisâb, ve kulle şey’in fassalnâhu tafsîlâ.

Ayrıca, Pişman Ettiren Dua ve Pişman Ettirme Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Pişman Ettiren Dua – Pişman Ettirme Duası” üzerine bir yorum

 1. Hocam benim hanımım beni terk etti cocumla birlikte cocum daha küçük hanimimn bu beni terk edip dördüncü oldu artık ailemde istemiyor rezil oluyoruz diye hocam ailemin affetmesi için hanimimin pisman olması gitti gibi geri gelmesi için dua varmi pişmanlığı düzelmesi icin Oğlum için Allah rızası için yardımcı olun

  Yanıtla
Yorum yapın