Ana SayfaMucize DualarAnnenin Asker Oğluna Duası – Okuyanların Yorumları

Annenin Asker Oğluna Duası – Okuyanların Yorumları

Annenin asker oğluna duası, pek çok şeyden daha üstün bir duadır. Hazreti Peygamberimiz tarafından da buyurulduğu üzere cennet annelerin ayakları altındadır. Bu sebeple askere gidecek olan oğluna hakkını helal etmiş ve dua etmiş bir anne, oğlunu Allah-u Teala’ya emanet etmektedir. Yüce Allah da vatanını savunmak için savaşmak zorunda kalan inançlı kimseleri korumaktadır. Asker duası ise son dönemde oldukça sık merak edilmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Annenin Asker Oğluna Duası🙏

Bir Annenin Asker Oğluna Duası
Bir Annenin Asker Oğluna Duası

Asker duası, bir askerin güvenliği, başarısı ve sağlığı için yapılan bir dua veya dualardır. Bu dualar, askerin görev yerinde veya savaş alanında güvende kalmasını, başarılı olmasını ve herhangi bir yaralanma veya hastalık durumunda iyileşmesini dilemek için yapılır. İşte Bir Annenin Asker Oğluna duası olarak şunları örnek verebiliriz.

  • Ey tüm yerle göğü yoktan var eden, her şeyi bize yar eden Yüce Allah! Ey bütün dertlere şifa veren Allah-u Teala! Hasta gönüllerimize de şifa ver. Dertli kullarına deva, hasta kullarına şifa ihsan eyle Ya Allah! Bütün işlerimizin akıbetini hayırlı ihsan eyle. Bize bu dünyada ve sonsuz ahirette güzellikler ver. Oğlumu ve vatanı için askere giden tüm evlatları koru. Âmin!”
  • “Bugün burada canı ve gözü gibi büyüttüğü fidan gibi evlatlarını, genç yiğitleri yetiştirmiş olan ve gururla, iftiharla, dualarla başı dimdik alnı açık, gururlu göğsünü geren anne ve babaların dualarını kabul eyle. Emeği geçenlerin kalplerinden geçen tüm duaları da kabul eyle. Vatanını savunmak üzere asker olmuş tüm yiğitleri koru. Âmin!”
  • “Ya Rabbi! Şu an huzurunda bütün ümidiyle sana el açmaya devam eden, vatanına ve milletine hizmet etmek üzere vatanına kurban olması sebebiyle ellerine kına yakılan Mehmetçiklerin sesini duy. Anneleri, babaları, eşleri, çocukları, akrabaları ve komşularının yaptığı tüm duaları kabul eyle. Âmin!”

Asker Duası Diyanet🤲

Askerlik hem giden hem de kalan için çoğu zaman oldukça zor olabiliyor. Üstelik ülkemiz gibi dört bir yanında farklı düşmanın olduğu, saldırmak için her an bir boşluğun arandığı bölgelerde çok daha zor oluyor. Bu sebeple askerin yakınları ve sevdikleri asker duası Diyanet ile bir nebze olsun ümit bulabiliyor. Asker duası, her gün sayısız kez okunabilecek dualardan biridir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan İçkiyi Bıraktıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki gibi okunmalıdır:

  • “Ya Rabbi! Bizler bu genç kardeşimizi ve kardeşlerimizi vatani görevlerini tamamlamaları için uğurlamak üzere toplandık. Türk gençliği, ezelden beri vatan sevgisinin imandan geldiğini bilmektedir. Tüm güzel duygu ve düşüncelerimizle genç kardeşimizi ve kardeşlerimizi askere uğurluyoruz. Gençliğimizin içine işlemiş olan “bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Deyişinin de etkili olduğunu biliyoruz. Tüm sevenlerinin duasını kabul eyle ve asker kardeşlerimizi görevini tamamladıktan sonra sevdiklerine bağışla. Âmin!”

Asker Duası Okuyanların Yorumları

Asker duası, Yüce Allah’a el açmak suretiyle birkaç dakika içerisinde okunabilecek bir duadır. Allah-u Teala, dilinden ve sözlerinden ayeti kerimelerini ve dualarını esirgemeyen kimseleri çok sever. Bu sebeple asker duası okuyanların duaları sıklıkla kabul olur. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Haksızlığa Uğrayanın Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Asker duası okuyanların yorumları ise aşağıdaki gibidir:

  • “Yüce Allah’a hamd olsun ki genç kardeşimizi bize bağışladı. Tehlikeli bir operasyon bölgesine giden kardeşimiz için her gün dua ettik ve dualarımızın karşılığını aldık. İnançlı kimselerin asker uğurladıktan sonra muhakkak ki her gün dua etmelerini tavsiye ederim.”
  • “Asker duası okumak değil 6 ay, 26 ay da olsa sıkılmayacağım bir iştir. Çünkü neticesinde Yüce Allah bize sevdiğimiz yiğitleri bağışlamaktadır. Bundan dolayı Allah’a hamdü senalar olsun.”
  • “Eşimi askere uğurladığımız günden itibaren içimde bir korku oluşmaya başladı. O dönem hamileydim ve hep kendi kendime “ya dönemezse?” deyip duruyordum. Sonrasında yakınlarımın tavsiyesi üzerine okumaya başladığım asker duaları sayesinde hem içim rahatladı hem de sağlıklı bir şekilde döndü.”

Ayrıca, Annenin Asker Oğluna Duası ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Annenin Asker Oğluna Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın