Ana SayfaMucize DualarÖzgüven İçin Dua – Özgüven kazanmak için Okunacak Dua

Özgüven İçin Dua – Özgüven kazanmak için Okunacak Dua

Özgüven İçin Dua son yıllarda yeniden gündemin en üst sıralarında yer almaya başladı. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Özgüven İçin Dua

Özgüven için dua etmek yapılabilecek en doğru hamlelerden biridir. Allah-u Teala, inançlı kimselerin ettiği duaların tamamını duyar ve gerçekleştirir. Bu nedenle yaşanan her problem için ve istenen her şey için Allah’a el açmak yapılması gereken en doğru şeydir. Özgüven problemi, özellikle son birkaç yılın en büyük sorunlarından biridir. Sosyal medyanın büyümesi ve sık kullanılması sebebiyle gerçek hayatı ıskalamış olan çocuklar herkes tarafından görülmektedir. Bu tip durumların tersine dönmesi için aşağıdaki duayı okumak gerekir:

  • Allah’ım! Sana her hususta itaat eden ve şartlar ne olursa olsun itaat etmeye devam eden bir kulunum. Emirlerini yerine getirmekten hiç imtina etmedim, etmem de. Bana da tıpkı diğer insanlara bahşettiğin gibi cesareti ve özgüveni bahşetmeni istiyorum. Cesaretin ve özgüvenin tek kaynağı sensin ve sen, iradenle her şeyi gerçeğe dönüştürebilirsin. Bana da bu mutluluğu yaşatmanı diliyor ve beni müjdelemeni temenni ediyorum Allah’ım! Âmin.

Yukarıdaki duayı her gün okuyarak bir süre sonra özgüven eksikliği, yerini cesarete bırakacak ve Allah-u Teala kişiyi bununla müjdeleyecektir.

Cesaret ve Özgüven İçin Dua

Cesaret ve Özgüven İçin Dua
Cesaret ve Özgüven İçin Dua

Cesaretin ve özgüvenin yerine gelmesi için okunması gereken birçok dua vardır. Fakat bunlardan en etkililerini okumak her zaman tercih edilir. Vakit namazlarının ardından abdestli bir şekilde aşağıdaki duayı okuyan kimseler, en kısa sürede cesaret timsali kesilmektedir. Cesaret ve özgüven için dua önerilerinde en sık paylaşılan örnek aşağıdaki gibidir:

  • “Râbbi edhîlni mudhâle sıdkîn ve ahricnî muhrace sıdkîn vec’al lî min ladûnke sultânen nasirâ.”

Bu duayı belirtildiği şekilde okumak ve haftada 10 kez tekrarlamak, kısa süre içerisinde tüm sorunların çözülmesini sağlar. Şüphesiz ki Allah, kullarının sesini duyan ve dualarını kabul edendir. Bu duanın kabul olması için de meleklerini duayı eden kişiye gönderir. Binlerce melek inançlı kimsenin gönlünden geçen şey için âmin der.

Cesaret ve Özgüven İçin Zikir

Özgüven sorunu yaşayan kişiler için bazı zikirler vardır. Bu zikirlerin çekilmesiyle birlikte özgüvene ilişkin herhangi bir problem kalmaz ve kişi çok daha özgüvenli olur. Aynı zamanda cesaretin artması da doğru orantılı şekilde meydana gelir. Cesaret ve özgüven için zikir çekenlerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Hazreti Peygamberimiz tarafından da tavsiye edilen cesaret zikri aşağıdaki gibidir:

  • “Yâ Vekîl Celle Celalûhûl”

Bu zikri her gün 99 kez çeken inançlı kimseler, ansızın cesaret timsali kesilir ve özgüvenleri artar. Bu nedenle inançlı kimselerin her gün aksatmadan 99 kez Yâ Vekîl zikri çekmeleri tavsiye edilir. Yüce Allah, derdi de verendir dermanı da verendir. Yaşanan her türlü dert için derman yine O’ndadır. Bu sebeple Allah-u Teala’ya el açmak suretiyle edilen duaların her biri kabul olunur. İnançlı kimseler için tek çözüm kapısı budur.

Konuşkan Olmak İçin Okunacak Dua

Konuşkan olmak ya da en azından çekingen olmamak, son dönemde birçok kişinin en büyük temennilerinden biridir. Bu nedenle internette sıkça konuşkan olmak için okunacak dua minvalinde aramalar yapılmaktadır. Konuşkan olabilmek ve kalabalığa hitap edebilmek herkes için kolay olmayabilir. Fakat Allah’a el açmak suretiyle dua ederek bunu gerçekleştirmek mümkündür. En etkili dua ise aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’ım cesaretime cesaret katman ve beni her konuda daha konuşkan biri kılman amacıyla dergahına geldim. Bu gelişimi hayırlara vesile et ve konuşkan olmama izin ver. Konuşkan biri olduğumda da zikrimden ve dilimden dualarınla ayet-i kerimelerini düşürmeyeceğim. Âmin.”

Ayrıca, Cesaret ve özgüven için dua ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ayrıca, Kuvvetli Barıştırma Duası ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Özgüven İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın