Ana SayfaMucize DualarBerhetihin Keririn 33 Defa – Etkili Dua

Berhetihin Keririn 33 Defa – Etkili Dua

Berhetihin Keririn 33 defa her kim okursa sevdiği kişi ondan başkasına bakmaz. İnançlı kimseler arasında son derece yaygın olarak okunan Berhetihin Keririn her gün 33 defa okunması gereklidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Berhetihin İsmiyle Zengin Olursun

Berhetihin İsmiyle Zengin Olursun
Berhetihin İsmiyle Zengin Olursun

Genellikle ekonomik durumu iyi olmayan ve geçinmekte zorluk yaşayan kişiler için sık sık zikredilen Berhetihin ismi oldukça etkilidir. Rızık ve bereket için bu ismi okuyan kişiler faydalığı olduğunu belirtmektedir. Hatta Berhetihin İsmiyle Zengin Olursun diye söylemde bulunmaktadır. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz.

Berhetihin Keririn 33 Defa

Berhetihin Keririn 33 Defa okunduğu taktirde sevdiğiniz kişi başkasına yan gözle bakmaz. Bu sayede sizi aldatma ihtimali ortadan kalkmaktadır. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua  yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

  • Bismillahirrahmanirrahim. Azimetün min Allahü ve’r-Resûlihi Süleyman Ibni Davud Aleyhim’es-selâm. Îlâ mülikil cinni ve’s-seytani vel mürdeti vel afarite cünudi iblisi ecmain. Aksemtü aleyküm eyyetühel ervahü’r- ruhaniyeti vel avanil ardiyyete en tecibu daveti ve tahzuru makami ve teimmu duhani ve takzu havaici ve hiye. Allahümme bi hakki kehkehicin yatain bi lat saagavilin. Emvilin celedin mehcemen helmecin vurudihin mehfeyacin bi izzetike illa ahazte semihim ve Ebsarihim.

Berhetihin Keririn Fazileti

Berhetihin Keririn Fazileti oldukça fazladır. Örnek vermek gerekirse sevdiğiniz kişinin başka birine bakması bu isim sayesinde ortadan kalkacaktır. Böylece size sadık olacak ve sizi aldatma ihtimali ortadan kalkacaktır. Özellikle aldatma potansiyeli olan sevgililer bu ismi zikretmektedir.

Berhetihin Keririn Anlamı

“Berhetihin Keririn” ifadesi Arapça bir ifadedir ve genellikle İslamî metinlerde veya dualarda yer alır. Ayrıca Berhetihin: Subbuh-Kuddus manasına geldiği söylenmektedir. Keririn ise Allah veya İlahe Külli Şey (Her şeyin ilahı) manasına gelir.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Berhetiyye duası okuyanların yorumları internetin en çok aratılan konuları arasında yer almaya deavm ediyor. Nitekim bu dua inançlı kimselerin sevdikleri kadın ya da erkeği doğrudan kendine aşık etmesini sağlıyor. Bu nedenle oldukça kıymetli sayılıyor. İşte Berhetiyye okuyan ve bu duayla birlikte sonuç alan kişiler tarafından yapılan yorumlar da aşağıdaki listede yer alıyor:

  • Allah’a hamd olsun ki Berhetiyye duasıyla birlikte sevdiğime kavuştum. Artık huzur ve mutluluk dolu bir yuvamız var. Yüce Allah’a şükürler olsun dualarımı kabul etti. Benimle aynı durumda olan tüm kardeşlerime Berhetiyye duasını okumasını ve sabretmesini tavsiye ediyorum.
  • Berhetiyye duasının hayatımda çok büyük bir yeri oldu. Allah’ım diğer dualarımda olduğu gibi bu duamı da kabul eyledi. Böylece sevdiceğimle birbirimize kavuştuk. Siz de kavuşamayanlardansanız Yüce Allah’a sığınarak ve yalnızca O’ndan isteyerek bu duayı okumanızı tavsiye ederim. Şüphesiz ki Allah-u Teala her zaman bağışlayan ve duaları kabul edendir. Sizin de duanızı kabul edecektir.

Berhetiyye Duası ile Birlikte Ne Okunur?

Berhetiyye duası ile birlikte ne okunur diye merak eden inançlı kimseler için yanıt oldukça basittir. Yüce Allah’a el açmak suretiyle sevdiği kadın ya da erkeği kendine aşık etmek isteyenler Berhetiyye okumaktadır. Bu noktada aşağıdaki duaların Berhetiyye duasına alternatif olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Zira Berhetiyye duasına ek olarak aşağıdaki üç duayı da okumak amacın en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır:

  • E fe men kâne alâ beyyinetin min rabbihî ve yetlûhu şâhidun minhu ve min kablihî kitâbu mûsâ imâmen ve rahmeh, ulâike yu’minûne bihî, ve men yekfur bihî minel ahzâbi fen nâru mev’ıduhu, fe lâ teku fî miryetin minhu innehul hakku min rabbike ve lâkinne ekseran nâsi lâ yu’minûn. Ve men azlemu mimmenifterâ alâllâhi kezibâ, ulâike yu’radûne alâ rabbihim ve yekûlul eşhâdu hâulâillezîne kezebû alâ rabbihim, e lâ lâ’netullâhi alâz zâlimîn.
  • Ellezîne yasuddûne an sebîlillâhi ve yebgûnehâ ivecâ, ve hum bil âhırati hum kâfirûn. Ulâike lem yekûnû mu’cizîne fîl ardı ve mâ kâne lehum min dûnillâhi min evliyâe, yudâafu lehumul azâb, mâ kânû yestetîûnes sem’a ve mâ kânû yubsirûn. Ulâikellezîne hasirû enfusehum ve dalle anhum mâ kânû yefterûn. İnnellezîne âmenû ve amilûs sâlihâti ve ahbetû ilâ rabbihim ulâike ashâbul cenneti, hum fîhâ hâlidûn.
  • Meselul ferîkayni kel a’mâ vel esammi vel basîri ves semîı, hel yesteviyâni meselâ e fe lâ tezekkerûn. Ve lekad erselnâ nûhan ilâ kavmihî innî lekum nezîrun mubîn. En lâ ta’budû illâllâhe, innî ehâfu aleykum azâbe yevmin elîm. Fe kâlel meleullezîne keferû min kavmihî mâ nerâke illâ beşeren mislenâ ve mâ nerâkettebeake illâllezîne hum erâzilunâ bâdiyer re’yi, ve mâ nerâ lekum aleynâ min fadlin bel nezunnukum kâzibîn.

Bunun yanında Berhetihin Keririn 33 defa yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın