Ana SayfaMucize DualarBalgamdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Balgamdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Balgamdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua yazımız ile karşınızdayız. Balgam, günlük hayatın en büyük problemleri arasında yer alır. Birçok insanın yaşam kalitesini düşüren bu sorunu çözmek için bazı yollar vardır. Yalnızca bir dua sayesinde balgamdan kurtulmanın mümkün olduğu bilinmektedir. Balgamdan kurtulmak için okunacak dua sayesinde siz de sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Günün büyük bir kısmını mahveden ve kötü bir intiba uyandıran balgamdan Allah’a sığınarak şifa bulmak mümkündür. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Balgamdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Bunun için yapmanız gereken tek şey küçük beyaz tuz ile dolu yedi küçük bardak almak. Bu yedi küçük bardağın her birine yedi kez Ayet-el Kürsî okunmaktadır ve su ile doldurularak içilmektedir. 7 gün boyunca aç karnına bunun yapılması balgamın sökülmesi için yeterli olacaktır. Günlük yaşamın dengesini bozan balgamdan kurtulmak için okunması gereken Ayet-el Kürsî’nin Türkçe okunuşu aşağıdaki gibidir;

Bismillahirrahmanirrahim. Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Ayet-el Kürsî’nin Arapça Okunuşu

Yukarıdaki duanın her gün okunması ve düzenli olarak 7 gün tekrar edilmesi sonucunda balgam belasından kurtulmak mümkündür. İstediğimiz her şeyde olduğu gibi balgam derdinde de Allah-u Teala’ya sığınabiliriz. Şüphesiz ki o bizim isteklerimizi duyan ve cevap verendir. Balgamdan kurtulmanın tuz ve suyla birlikte okunan dualar sayesinde mümkün olduğu binlerce yıldır bilinen bir gerçek. Müslüman alimler tarafından da önerilen bu yöntem sayesinde Allah’ın izniyle 7 gün sonra balgama dair hiçbir etki kalmamaktadır.

Bunun dışında aşağıdaki dua, balgamın çıkması için okunmaktadır:

  • Ya Rabbi, sen bizim ilacımızsın. Sen bizim doktorumuzsün. Balgamımı ve hastalığımı şifalandır, şifa ver. Senin yardımınla, kuvvetinle ve gücünle balgamdan kurtuluyorum. Amin.”

Bu dua, her gün tekrar edilirse fazileti artar. Ancak, dua dışında sağlıklı beslenme, yeterli su içme de balgam sorunuza çözüm olabilmektedir.

.

Ayrıca Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Hastalıktan Kurtulmak İçin Hangi Esma Okunur?

Hastalıklar için mucizevi dualar ve sureler vardır. Bu sayede Allah’ın izniyle birçok hastalığın yenildiği de görülmüştür. Tarihte birçok kez Allah’a sığınan ve onun gücünün önünde diz çöken Müslümanlar çeşitli hastalıkları yenebilmiştir. Bu nedenle hastalıktan kurtulmak için hangi esma okunur sorusu da çok sık sorulmaktadır. Ayrıca hastalıklardan kurtuluş için okunması gereken duaları ezberlemek ve günlük hayatta tekrar etmek oldukça etkilidir. Hz. Aişe annemizin rivayetine göre Peygamberimiz Hazreti Muhammed (SAV) kendisine bir hasta getirildiği zaman aşağıdaki duayı okurmuş:

Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Bu dua sayesinde şifa verici olan Allah-u Teala’dan bir istekte bulunmaktadır. Ve hastalara yardım etmeye çalışırmış. Hz. Muhammed’in kendi hasta olduğunda okuduğu dua ise:

Bismillahi ergıke min kulli şey’in yu’zike min şerri kulli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike bismillahi ergıke.

Balgam Söktürücü Dua

Özellikle balgam insanlık için oldukça rahatsız edici bir sorundur. Bunun için edilebilecek etkili dualar bulunmaktadır. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, tıbba başvurmak önemlidir, sadece duaya güvenmek ve tıbbî yardım almamak tavsiye edilmez.

“Bismillahirrahmanirrahim” (Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla)

“Allahümme inni es’elükellâhümme bi-annil-bâlgâmi hüsnen ve bârik li-fîhi” (Allah’ım güzel isminle senden balgamı gidermeni ve nefes almamı kolaylaştırmanı dilerim)

Balgam Söktürücü Dua

Balgam İçin Dua

Alt kısımda belirtilen dua, Müslümanlar tarafından balgam veya göğüs tıkanıklığından kurtulmak için okunan bir duadır.

  • “Allah’ım, Sen kuru olanı sulandırırsın, hastalıklı olanı şifa verirsin. Benim balgamlı nefesimi, hastalıklı vücudumu Sen şifa ver. Sen, her şeyin üstünde, her şeyi iyileştiren ve her şeyden güçlü olan sensin. Amin.”

Bu dua, her gün tekrarlanırsa fazileti artar. Ancak, dua dışında sağlıklı beslenme, yeterli su içme ve egzersiz gibi faktörler de balgamın çıkmasını kolaylaştırır. Ayrıca, doktorunuzun önerdiği tedavileri de uygulamanız önerilmektedir.

Balgam İçin Esmaül Hüsna

Balgam İçin Esmaül Hüsna
Balgam İçin Esmaül Hüsna

Çeşitli solunum yolu rahatsızlıkları ve de balgam için çeşitli dualar okunmaktadır. Bu sebeple gerekli tedavi işlemlerini uyguladıktan sonra Allah-ü Teala’ya dua etmek hem sizleri manevi olarak hem de fiziksel olarak rahatlatacaktır. İşte Balgam İçin Esmaül Hüsna sizlerle:

Bismlllâhirrrahmâni’rrahim. Ve yeşfi sudûre kavmin mü’minine. Ve şifâün limâ fissudûri ve hüden ve rahmeten lil mu’minine. Yehrucu min hutûnihâ şerâbun muhtelifun elvânuhu fihi şifâün linnâsi, inne fi zâlike leâyeten likavmin yetefekkerûn.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Çaresiz Hastalıktan Kurtulma Duası

Tıbbın çözemediği ve insanın maneviyatı sayesinde çözüme kavuşabilen birçok hastalık olmuştur. Bunlar yalnızca geçmişte değil günümüzde de sıklıkla rastlanan durumlardır. Bu nedenle çaresiz hastalıktan kurtulma duası vardır. Bu dua sayesinde birçok inançlı kimselerin birbirinden farklı çaresiz hastalıklardan kurtulduğu görülmüştür. Şifa duası olarak da bilinen bu duayı hastalığa sahip olan kişilerin her gün okuması suretiyle belirli bir süre sonra iyileşmeler görülmektedir. Şifa suresi aşağıdaki gibi okunmaktadır:

Bismillah, erkike min külli şey’in yü’zike, ve min şerri külli nefsin ev aynin hasidin, Allahu yeşfike, Bismillahi erkike.

Şifa Duası Arap Okunuşu

Bu duayı okuyarak inançlı kimselerin çaresiz hastalıklardan kurtulması mümkün olur. Böylece hiçbir doktorun ve uzmanın çözüm bulamadığı hastalıklar Allah-u Teala’nın kudreti sayesinde ortadan kalkar. Şüphesiz hastalığı veren de alan da o’dur. Çaresiz hastalıklardan kurtulmaya yarayan Şifa duasının anlamı aşağıdaki gibidir:

Allah’ın adıyla, Allah sana bütün hastalıklardan şifa versin. Hasettiği zaman hasetçilerin ve bütün nazarı değen kimselerin şerrinden korusun.

Şifa Duası Türkçe Okunuşu

Dilin açılması için dua konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Çaresiz Hastalıktan Kurtulma Duası yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Balgamdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın