Ana SayfaMucize DualarBir Şahsı Kendine Bağlamak – İtaat Ettirmek İçin Okunacak Dua

Bir Şahsı Kendine Bağlamak – İtaat Ettirmek İçin Okunacak Dua

Bir şahsı kendine bağlamak veya itaat ettirmek için okunacak dua son zamanlarda yeniden en çok arananlarda yer alıyor. İnsanlar bazen birini kendine bağlamak ya da itaat ettirmek isteyebilir. Bu, insanlık içgüdüsünde olan ve normal görülen bir durumdur. Bunun için de farklı yollara başvurmak yerine Allah-u Teala’ya sığınmak gereklidir.

İnançlı kimseler her türlü durum için Yüce Allah’a sığınarak yardım isteyebilir ve dua edebilir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Şahsı Kendine Bağlamak veya İtaat Ettirmek İçin Okunacak Dua

Şüphesiz Allah-u Teala her şeyi işiten ve kullarının çağrılarına yanıt verendir. Bağlamak ve itaat ettirmek için aşağıdaki dua günde üç kez olmak üzere her gün abdestli bir şekilde okunabilir:

Vedduah. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve leh’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Yukarıdaki dua, inançlı kimselerin farklı birini kendine bağlayabilmesi için okunması gereken dualardan biridir. Bu duayı; her gün üç kez olmak üzere belirli bir süre okuduktan sonra karşılığını aldığı görülmüştür. Şüphesiz ki her zaman olduğu gibi böylesi durumlarda da yapılması gereken tek şey Allah-u Teala’ya sığınmaktır.

Bir Erkeği Kendine Bağlamak İçin Dua

Bir Erkeği Kendine Bağlamak İçin Dua
Bir Erkeği Kendine Bağlamak İçin Dua

Evlilik veya sevgili durumundaki ilişkilerde bazen anlaşamama ve ayrılıklar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilişkinin devamı ve de kopmamak adına belirli dualar okunmaktadır. Bu duaların amacı ilişkiyi diri ve taze tutmaktan geçmektedir. Ayrıca Bir Erkeği Kendine Bağlamak İçin Dua aynı zamanda o ilişkinin kurtarılması için de adım atmak anlamına gelmektedir.

Ayrıca Ayna Kırılınca Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eşinin İtaatkâr Olması İçin Dua

Karı koca ilişkilerinde bazen problemler ve aksilikler meydana gelebilir. Bu durumda eşinin itaatkâr olması için dua okuyan bazı kimseler vardır. Fani dünyada her şeyin çözümü duadan geçer. Bu nedenle yaratana sığınarak eşinin itaatkâr olması ve evine bağlı olması için dua okunabilir. Bu duayı okumak için öncelikle abdestli olmak gerekir. 17 kez Cin suresinin ilk 4 ayeti okunur ve 100 kez salavat getirilir. Sonrasında 3 kez Yasin ve Ayetü’l Kürsi okunur. Hemen ardından ise aşağıdaki dua okunmalıdır:

Falem ennehü la ilahe illalahü ya rahman. Fettahizühü vekiylen ve kanallahü alimen hâkime. İnnellahe ala külli şeyin kadir. Tevekkelü ya hüddamü hazihil. Esmaişşerifete bicelbi ve ihdari.

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eşimin Eve Gelmesi İçin Okunacak Dua

Karısı ya da kocası terk etmiş olan kimselerin eşimin eve gelmesi için okunacak dua şeklinde aramalar yaptığı sıkça görülür. Karı ya da koca fark etmeksizin eşini eve getirebilmek için okunacak dualar bellidir. Yüce Allah, bu konuda da kulları için bir çıkış ve çözüm kapısı sunmaktadır. Dualarla çözülemeyecek hiçbir dert ve sorun yoktur. Bu, geçmişte de günümüzde de birçok kişi tarafından denenerek kesin çözüm olarak görülmektedir. İnançlı kimseler, eşlerini geri getirebilmek için abdestli bir şekilde üç kez aşağıdaki duayı okuyabilir:

Ve’d-Duha velleyli iza seca.ma veddeake Rabbüke vema kala. Ve le’l-Ahiretü hayrun leke mine’l Üla. Ve lesevfe yu’tıyke Rabbüke feterda.Elem yecid  ke yetimen fe eva.ve vecedeke  dailen feheda. Ve vecedeke ailen fe ağna. Fe emme’l-yetime fela tekhar. Ve emme’s saile fela tenhar.ve emma bi-nimeti rabbike fehaddis.

Yukarıdaki dua ile birçok Müslüman, eşinin eve geri dönmesini ve üstelik kendine bağlı olmaya başlamasını görmüştür. Tüm dualarda olduğu gibi bu duada da Allah-u Teala, kullarının sesini duyar ve onları için hayırlı olanı nasip eder. Tüm bu duaların ardından eşi halen geri dönmemiş kişiler içinse gelecekte daha hayırlı bir hayat nasip olur. Şüphesiz ki o, kullarını esirgeyen ve koruyandır. Her şeyin yaratıcısı olan Allah-u Teala’ya ibadet edenler için çıkış ise elbette ki dualar sayesindedir.

Ayrıca, Bir Erkeği Kendine Bağlamak İçin Dua ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Bir şahsı kendine bağlamak için okunacak dua yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Bir şahsı kendine bağlamak veya itaat ettirmek için okunacak dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın