Ana SayfaFaziletiVird-i Settar Duası Faziletleri – Ya Settar Duasının Fazileti

Vird-i Settar Duası Faziletleri – Ya Settar Duasının Fazileti

Vird-i Settar duası faziletleri ve Ya Settar Duasının Fazileti ile yeniden İslâm aleminin gündeminde yer almaktadır. Ne istenirse olduran dua olarak da bilinen Vird-i Settar, oldukça önemlidir. Bu duanın faziletleriyle birlikte birçok Müslüman’ın hayatının değiştiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Vird-i Settar Duası Faziletleri

Bu dua birçok derde deva niteliğinde ve de birçok faydası bulunmaktadır. Ruh hali bozuklukları, maddi ve manevi sıkıntılar gibi birçok probleme çözüm niteliğindedir. Abdestli ve düzenli bir şekilde her gün okunması durumunda aşağıdaki gibi bazı Vird-i Settar Duası Faziletleri görülebilir:

  • Vird-i Settar duasını okuyan kimseler mülk sahibi değilse Allah, mülk sahibi olmalarını nasip eyler.
  • Vird-i Settar duası, inançlı kimselerin borçlu ve düşkün olmaları durumunda bolluk ve bereket içerisinde olmasını sağlar.
  • Vird-i Settar, işinde sıkıntı ve darlık yaşayan kimselerin işleri rast gitmeye başlar.
  • Vird-i Settar duası, hasta kişilere okunması durumunda şifa hükmü taşımaktadır.
  • Müslümana yakışmayan; tembellik, üşengeçlik ve utangaçlık gibi durumların ortadan kalkması için okunmaktadır.

Vird-i Settar duasını aşağıdaki şekilde, günde 3 kez okuyarak tüm faziletlerine erişme imkânı vardır. Bunun için yalnızca sarsılmaz bir Allah inancı ve göğsü dolduran bir iman gereklidir. Vird-i Settar:

Allahümme ya Settarü ya Settar ya Azizü ya Gaffar ya Celilü ya cebbar ya mukallib-el-kulfıbi vel-ebsar. Ya müdebbir-el-leyli ven-nehar hallisna min azab-il-kabri ven-nar. Sübhaneke ma şekernake hakka şükrike ya meşkur. Fadlan min’allahi ve rahmeten şükren min’aBahi ve ni’meten lillah-il-hamdü vel-minneti. El-hamdü Iiliahi alet-ta’ati vet-tevfik ve nestagfirullah-el-azime min külli zenbin arndin ve sehvin ve hata’in ve nisyanin ve n oksanin ve taksiyr. Allahümme lekel-hamdü hamden yüva. Fi ni’ameke ve I yükil.fi meziydeke nahmedüke bi-cemi’i.

Vird-i Settar Arapça Okunuşu

Ayrıca 41 Ettehiyyatü Duası Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Vird-i Settar Okuyanların Yorumları

Öncelikle Vird-i Settar duasını okuyan kimseler karşılaştıkları faziletleri diğer Müslümanlara da anlatmaktadır. Bu sayede duanın okunuşunun yaygınlaşması da hızlanmaktadır. Vird-i Settar okuyanların yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Evlendiğimden beri olan borçlarım, Vird-i Settar duası okumaya başlamamla birlikte azalmaya başladı. Allah’ın izniyle borçlarım da yavaş yavaş kapanıyor.”
  • “Vird-i Settar okumaya başladığımdan beri işlerim rast gitmeye başladı. Bu süreçte Allah’ın izniyle yeni bir iş de buldum.”
  • “Uzun yıllardır göğsüm iman dolu, içimde de Allah sevgisi olmasına rağmen bir türlü evlenemiyordum. Vird-i Settar okuduğum günden beri Allah-u Teala bana hayırlı bir eş nasip eyledi.”

Vird-i Settar Duası Okuyanlar

İlk olarak Vird-i Settar duası, farklı amaçlar için farklı sayıda okunabilmektedir. Bunun için âlimler tarafından da belirtildiği üzere Vird-i Settar duası okuyanlar tarafından dikkatli olunması gerek. Vird-i Settar eğer ki bolluk ve bereket için okunacaksa günde 3 kez okunmalıdır. Hayırlı bir eş ve mutlu bir yuva için her gün 7 kez Vird-i Settar okunması tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra hayırlı bir gelecek ve bir iş için her gün 12 defa Vird-i Settar duasının okunması gereklidir. Bu sayılar elbette ki göğsü iman dolu kimselerin abdestli olarak okuması gereken sayılardır. Allah’a inancı olmayan kimseler tarafından okunsalar da bir etki olmayacaktır. Allah, şüphesiz ki kullarının her daim yanındadır.

Ayrıca Takıntılı Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Settar Duasının Fazileti

Ya Settar Duasının Fazileti
Ya Settar Duasının Fazileti

Sıkıntı, maddi problemler, ailesel sıkıntılar ve çeşitli problemler için okunacak dualar arasında yer almaktadır. Bu duanın birçok hikmeti bulunmaktadır. Özellikle de ülkemizde çok tercih edilen bir duadır. Ya Settar Duasının Fazileti arasında iyi ruh hali, maddi bereket ve bolluk gibi faydalar vardır.

Virdi Settar Duası Ne İçin Okunur?

Vird-i Settar duası, müminlerin Allah’a yönelerek günahlarını affettirmek ve korunmak için kullandıkları bir duadır. Bu dua, Hz. Muhammed’in tavsiyesi üzerine okunan dualardan biridir.

“Settar” kelimesi ise Arapça’da “örtücü” anlamına gelmektedir ve bu duayı okuyan kişinin Allah tarafından örtülmesini sağladığına inanılır. Bu dua aynı zamanda kötülüklerden korunmak için de okunur.

Ya Settar Mucize Dualar

Ya Settar, çeşitli güçlüklerle karşılaşanlar için birçok mucizevi çözüm sunan önemli bir duadır. Bu özel dua, Allah’a yönelerek gizli ve açık tüm sıkıntıları gidermeye yardımcı olmaktadır.

Ya Settar duasının etkileyici gücü, dileklerin kabul olması ve kötülüklerden korunma noktasında gösterdiği etkisiyle bilinir. Bu mucizevi dua, kalp temizliği ve samimiyetle yapıldığında, birçok kişi için hayatlarında olumlu değişikliklere neden olmaktadır.

Ya Settar Fazileti

Ya Settar duası, setr yani örtme anlamına gelir ve bu dua, insanın gizli sıkıntılarını, hatalarını ve günahlarını Allah’ın merhametiyle örtmesi için yapılan bir ibadettir.

Ayrıca Ya Settar duası, kişinin huzurunu ve içsel temizliğini artırarak manevi bir denge sağlamaktadır.

Ne Dilersen Olduran Dua – Ya Settar

Ya Settar duası, dileklerin gerçekleşmesi konusunda güçlü bir etkiye sahiptir. Bu özel dua, Allah’a yönelerek isteklerinizi dile getirme ve O’nun sonsuz rahmetinden yararlanma fırsatı sunar.

Ya Settar duası, insanın kalbindeki en derin arzuları anlamak ve karşılamak için Allah’ın kudretine güvenmeyi öğretir. Bu dua, içtenlikle yapıldığında, kişinin hayatında olumlu değişikliklere ve isteklerin gerçekleşmesine vesile olmaktadır.

Virdi Settar Duası Türkçe Okunuşu

Vird-i Settar duası, müminlerin Allah’a yönelerek günahlarının affedilmesi ve korunması için okudukları bir duadır. Bu dua, Hz. Muhammed’in tavsiyesi üzerine okunan dualardan biridir.

Vird-i Settar duasını Türkçe olarak okumak isteyenler için aşağıdaki şekilde yazılışı verilmiştir:

“Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illahu’l hayyul kayyumü ve etubü ileyh”

Virdi Settar Duası Türkçe Okunuşu

Bu dua Arapça olduğu için doğru telaffuz edebilmek önemlidir. Ayrıca bu duayı herhangi bir sayıda tekrarlamak mümkündür ancak genellikle 100 veya 313 kez tekrarlanmaktadır.

Virdi Settar Duası Arapça Okunuşu

Arapça olarak yazılışı aşağıdaki gibidir:

“أستغفر الله العظيم الذي لا إله إلا هو الحيُّ القَيُّوم وأتوب إليه”

Virdi Settar Duası Arapça Okunuşu

Vird-i Settar Duası Abdestsiz Okunur mu?

Vird-i Settar duasıyla ilgili birçok soru işareti vardır. Müslüman kimselerin duayı hangi şekilde okuyacağına dair net bir bilgisi olmadan okumamaları önerilir. Bu nedenle Vird-i Settar duası abdestsiz okunur mu sorusu oldukça yaygındır. Vird-i Settar, bilinen diğer dualar gibi abdestsiz de okunabilir. Vird-i Settar duası; tıpkı tesbih çekmek ve dua okumak gibi abdeste ihtiyaç duymamaktadır. Fakat Allah-u Teala’nın kalbi temiz kimselerin isteklerini yerine getirmesi için abdestli okumaları oldukça önemlidir. Bu sayede Yüce Allah’a sığınmak ve o’ndan yardım istemek mümkün olur.

Sonuç

Ya Settar duası, Allah’a yönelen bir kulun dileklerini gerçekleştirmesi ve gizli sıkıntılarından arınması için kudretli bir ibadettir. Bu dua, manevi bir denge ve içsel temizlik sağlayarak, kişinin Allah’ın rahmetinden daha fazla yararlanmasına olanak tanır.

Ya Settar duası, dileklerin kabul olması, günahların örtülmesi ve huzurun artması gibi birçok fazileti içinde barındırır.

Ayrıca Vird-i Settar Okuyanların Yorumları konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Ya Settar Duasının Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak da Vird-i Settar Duası Faziletleri yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın