Ana SayfaMucize DualarBirinin Ölmesi İçin Dua – Zalimi Öldüren Dua

Birinin Ölmesi İçin Dua – Zalimi Öldüren Dua

Birinin ölmesi için dua da internet ortamında fazlasıyla aranan türdedir. Ayrıca zalim kişilerin daha fazla kötülük yapmamaları ve insanların hayatlarını olumsuz etkilememesi açısından önemli bir husus olacaktır.

Ayrıca o kişilerin doğruyu bulmaları da oldukça güzel bir davranış olacaktır. Topluma kötülük yapan kişilerin hidayeti için bu şekilde bir isteği sunmak önemli olacaktır.

Kötü kişilerin zalimliğinden vazgeçmemesi ve aynı şekilde hareket etmeyi sürdürmesi konusunda cezalandırılması için dua etmek uygun olacaktır. Islah olma yolunu seçmemesi durumunda o kişinin ölmesini istemek son derecede normal olarak kalacaktır.

Toplumun iyiliği için bu şekilde hareket etmek son derecede önemli bir konu olacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua 🤲

Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua
Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua

Her ne kadar kötülük yapmış olsa bir başkasının ölümünü istemek çok derece yanlıştır. Fakat günümüzde insanlar sık sık bu duaların neler olduğunu merak etmektedir. Özellikle zalimlerin, kötülük yapanların ölmesi için birçok dua bulunmaktadır. İşte Birinin Ölmesi İçin En Etkili Dua şu şekildedir:

 • Ves semai zatil buruc. Vel yevmil mevgudi.
 • Ve şahidin ve meşhudin. Kutile ashabül uhdudi.
 • En nari zatel vekudi. İz hüm aleyha kugudün.
 • Ve hüm ala ma yefalune bil mügminine şuhud.
 • Ve ma nekamu minhüm illa en yügminu billahil azizil hamid.
 • Elleziy lehu mülküs semavati vel ardi vallahu ala külli şeyin şehiydün.

Zalimi Öldüren Dua

Birinin hemen ölmesini istemek, etik değil ve insanlık dışı bir davranıştır. Bu tür bir dilek, ne kadar zararlı ve acımasız olduğunu vurgulamak için yeterince söz yoktur.

Hayat, insanların birbirlerine yardım ettiği, sevgi ve hoşgörü ile dolu olması gereken kıymetli bir hediyedir. Hayatta kalan her bir birey, diğer insanlarla anlamlı ve destekleyici bir bağ kurarak yaşamak için bir fırsata sahip olmalıdır.

Bu nedenle, sevgi, merhamet ve saygı çerçevesinde, insanların birbirine yardımcı olmak için çaba göstermeleri ve destek vermeleri önemlidir.

Dünya daha iyi bir yer olacaksa, bizim gibi insanların birbirimize yardımcı olmamız ve hoşgörüyle birlikte yaşamamız gerekiyor. Bu yüzden Zalimi Öldüren Dua etmeye gerek yoktur.

Birinin Hemen Ölmesi İçin Dua

Kötü olan insanların bir an önce ölmelerini isteyen kişiler internette sürekli Birinin Hemen Ölmesi İçin Duayı araştırmaktadır. Fakat bu düşünce son derece yanlıştır.

Bir başkasının ölümünü istemek hiç etik değildir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kalbi Cezbetme Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte o dua şu şekildedir:

Ves semai zatil buruc. Vel yevmil mevgudi. Ve şahidin ve meşhudin. Kutile ashabül uhdudi. En nari zatel vekudi. İz hüm aleyha kugudün. Ve hüm ala ma yefalune bil mügminine şuhud. Ve ma nekamu minhüm illa en yügminu billahil azizil hamid. Elleziy lehu mülküs semavati vel ardi vallahu ala külli şeyin şehiydün.

Birinin Ölmesi İçin Dua

Eşimin Ölmesi İçin Dua

Genellikle anlaşamayan karı kocalar birbirlerine beddua etmektedir. Hatta o kadar ağır beddualar etmektedirler ki onların ölümünü istemektedirler. Fakat bu son derece yanlış bir şeydir. Eğer anlaşamıyorsanız ayrılmanız gerekir. İşte son zamanlarda sık sık aratılan Eşimin Ölmesi İçin Dua şu şekildedir:

 • Ves semai zatil buruc. Vel yevmil mevgudi. Ve şahidin ve meşhudin. Kutile ashabül uhdudi. En nari zatel vekudi. İz hüm aleyha kugudün. Ve hüm ala ma yefalune bil mügminine şuhud. Ve ma nekamu minhüm illa en yügminu billahil azizil hamid. Elleziy lehu mülküs semavati vel ardi vallahu ala külli şeyin şehiydün.

Birinin Ölmesi İçin Dua Cübbeli Ahmet Hoca

Birinin Ölmesi İçin Dua Cübbeli Ahmet Hoca diye bir şey yoktur. Çünkü başka birinin ölmesi için dua etmek ahlak kuralları dışında bir harekettir.

Bu yüzden lütfen sizlerde kötülük yapan başka birisinin ölümü için dua etmeyiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Annenin Asker Oğluna Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir Zalimin Ölmesi İçin Hangi Dua Okunur?

Kötü niyetli kişilerin ölmesi için dua okumanın bir mahsuru olmayacaktır. İnsanlara bir daha kötülük yapmamaları adına Kur’an-ı Kerim’e sığınmak ve Allah’tan bu şekilde bir istekte bulunmaları gayet doğal olacaktır. Bu noktada o kişinin ne kadar yaşayacağı Allah’a bağlı olsa da karar da yine kendisindedir.

Zalimlerin ortaya koyduğu kötülükler de kendileri için bir sınav niteliği taşıyacaktır. Ayrıca bu kişinin ölmesi için dua edilmesine rağmen kabul edilmiyorsa daha o kişinin ölmesi hususunda zaman gelmemiştir.

Kişiler bu tip dualar içinde olmalarıyla birlikte neden kabul edilmediğini sorgulama içerisine girmemelidir. Ancak ısrarlı bir biçimde dua etmelerinde de fayda vardır. Zamanı geldiği süreçte dua kabul edilecek ve o kötü kişinin ölmesiyle beraber toplumun rahat bir nefes alması da söz konusu olacaktır.

Düşmanı Öldüren Dua

Toplum içinde iyi insanların varlığı kadar kötüler de gündeme gelmektedir. Ayrıca kişilerin dostları kadar düşmanları da olacaktır. Bununla beraber düşmanlarından kurtulmak için onların ölmesini istemek de gayet doğal bir konu olacaktır.

Düşmanı öldüren dua konusunda da kişilerin her zaman isteklerini iletmeleri normal olacaktır. Durumundan rahatsız oldukları ve kötü kişilerden kurtulmak gibi bir niyet taşıdıkları hususta da onların kötülüğünü isteyeceklerdir.

Düşmanların kötülüğünden kurtulmak için Allah’a sığınmak oldukça yeterlidir. Korunmak ve o kişileri toplumdan uzak tutma konusunda da dualara yönelmek gerekecektir. Sadece kişilerin kendini değil toplumu da kurtarmak için bu şekilde hareket etmeleri son derecede normaldir.

Kur’an-ı Kerim içerisinde Peygamberimizin yaşadığı olaylar ve kıssalar yer almaktadır.

Ayrıca peygamberimize de kötülük yapmak isteyen kişiler olmuş olsa da kendisi Allah’a sığınarak düşmanlarından kurtulmuştur. Bu yüzden düşmanların kötülüğünden kurtulmak için bu şekilde hareket etmek son derecede faydalı olacaktır.

Peygamberimiz düşmanlarının her zaman ıslahını istemiştir. Ancak bu şekilde bir durum oluşmadığı takdirde Allah’ın gazabına maruz kalmışlardır.

Zalimin Kahrı İçin Okunacak Dua

Toplumda yaşayan bazı insanlar etrafındakilere zulmetmekte ve onlara kötülük yapmaktadır. Ayrıca bu kişilerin kötülüklerinden bıkan ve korunmak isteyenlerin Allah’a sığındıkları da gözlemlenmektedir.

Bununla beraber zalimin kahrı için okunacak dua doğrultusunda hareket edeceklerdir. Kötülüklerin uzak durması ve o şekilde hareket eden insanların doğru yolu bulması konusunda istekte bulunacaklardır.

Kişilerin zulmünden kurtulmak ve kendisinin bir an önce zarar görmesini istemek için bazı dualar vardır. Bu dualarla beraber zalim kişilere yönelik Allah’ın gazabı yansıyacaktır. Ancak bu dualar zamanı geldiğinde kabul edilecektir.

”La ilahe illallahul azim. La ilahe illallahul halim. La ilahe illallahul Rabbül arşil azim. La ilahe illallahu Rabbüs semavati ve Rabbül arşil kerim.

Anlamı : Yüce olan Rabbim. Beni tüm sıkıntılarımdan kurtar. Canımı yakanları sen cezalandır. Senin şüphe yoktur ki gücün her şeye yeter. Beni de hayırlı olacak şekilde temizle.

Zalimin Kahrı İçin Okunacak Dua

Birinin Ölümünü İstemek İçin Dua

İslam dininde, insan hayatına saygı ve sevgi temelinde bir ahlaki değerler silsilesi bulunmaktadır. Bu bağlamda, birinin ölmesi için dua etmek, İslam’ın öğretilerine aykırı ve etik değerlere ters düşen bir davranıştır. Ve HARAMDIR!

İslam, hayatı kutsal kabul eder ve insanların birbirine merhametli ve yardımsever olmalarını öğütler.

Birinin Ölmesi İçin Okunacak Dua

Birinin ölmesi için dua etmek, İslam’ın öğretilerine ve etik değerlere uymayan bir davranıştır. Müminler, sevgi ve hoşgörü temelinde birbirlerine destek olmalı ve olumsuz dileklerden kaçınmalıdır.

Hayatın Kutsallığı: İslam, hayatın Allah tarafından verildiğini ve bu nedenle kutsal olduğunu öğretir. Bir mümin, hayatı boyunca Allah’a şükretmeli ve diğer insanların hayatlarına saygı göstermelidir.

Başkası İçin Ölüm Duası

Birinin ölmesi için dua etmek, İslam inancında büyük günahlar arasında kabul edilir. Hayat, Allah’ın insana verdiği en büyük lütuflardan biridir ve onun sona ermesi, ancak Allah’ın takdiriyle gerçekleşir. Bu nedenle, bir kişinin ölümünü dilemek, Allah’ın hikmetine karşı gelmek ve insanın kaderine müdahale etmek anlamına gelir.

İslam, insan hayatına saygı duyar ve her canlının Allah tarafından korunduğuna inanır. Dolayısıyla, birinin ölümü için dua etmek yerine, onların hayatı boyunca hidayet, sağlık ve mutluluk dilemek daha uygun bir davranıştır.

Anında Öldüren Dua

Allah, hayatın sona ermesini kendi hikmetine ve belirlediği zamana göre gerçekleştirir. Bu nedenle, anında ölüme sebep olacak bir dua etmek, İslami değerlere aykırıdır ve şiddetle kınanır.

İslam, insan hayatına saygı duyar ve Allah’ın hikmetine teslim olmayı öğütler. Dolayısıyla, birinin anında ölmesini dilemek yerine, onların hayatı boyunca sağlık, huzur ve hidayet dilemek daha uygun bir yaklaşımdır.

Allah’tan Birinin Ölümünü İstemek Günah Mı?

Allah’tan birinin ölümünü istemek günahtır. İslam dininde, her insanın canı kutsaldır ve Allah’ın izni olmadan kimsenin canına kıyılamaz. Birinin ölümünü istemek, onu öldürme niyeti taşımak anlamına gelir ve bu da büyük bir günahtır.

Bedduanın Tutması İçin Dua

Beddua etmek, Allah’tan birinin başına bela ve musibet gelmesini istemek demektir. Beddua, ancak çok çaresiz kalındığında ve başka bir çözüm yolu bulunmadığında yapılmalıdır. Beddua ederken, kişinin hidayet bulması için dua etmek daha hayırlıdır. Kişinin hidayet bulması için dua:

Türkçe DuaArapça Dua
Ama sen, başka bir sebeple değil, sadece Rabbimizin âyetleri bize geldiğinde ona iman ettik diye bizden intikam alıyorsun.” (Araf Suresi, 7:126)وَمَا تَنْقِمُ مِنَّٓا اِلَّٓا اَنْ اٰمَنَّا بِاٰيَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَٓاءَتْنَاۜ رَبَّنَٓا اَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِم۪ينَ۟

Sonuç


Sonuç olarak, Birinin Ölmesi İçin Dua etmek, islam dininin temel öğretileri, hayatın kutsallığına ve insanlar arasındaki ilişkilere duyulan saygıya dayanır. Bu konu bizlere terstir. Ve Haramdır.

Birinin ölmesi için dua etmek, bu değerlere tamamen aykırıdır ve etik olmayan bir yaklaşımı temsil eder. Müslümanlar, dua ve ibadetlerini olumlu, hayırlı ve sevgi temelli konular üzerine odaklayarak, toplumsal dayanışma ve merhamet duygularını güçlendirmeye yönelmelidir.

Son olarak Birinin Ölmesi İçin Dua yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Birinin Ölmesi İçin Dua – Zalimi Öldüren Dua” üzerine bir yorum

 1. Merhaba bir cok kez para kazanmak icin dolandirildim ve para gonderdim para kazancam diye bu kiselerden gonderdigim paralari bana geri gondermeleri icin en kuvvetli dua hangisi acaba hangi duayi okumami tavsiye edersiniz birde esim beni aldatti ve inkar ediyor esimin bana her ne yaptiysa bana yaptiklarini anlatmasi icin guclu bir dua hangi duayi onerirmisiniz birde ben esimin beni aldattigina dair whatsaptan konusmalarini cikarttim birisine guvendim o kisi cikarttim dedi cikartiginin parasinida
  gonderdim ve cikarttigi konusmalari ve video da varmis hicbirini gondermedi cikarttigi herseyi gondermesi icin guclu hangi duayi okumami onerirsiniz tesekkurler

  Yanıtla
  • Evliyim ve kocam bana her türlü psikolojik şiddet uyguluyor eger vurursa basina gelebileceklerden suan korktuğu için sadece vurmuyor ahlaksiz konuşmalarına dayanamıyorum gercekten onu üzecek birsey yapmama rağmen kıldığım namazima bile laf ediyor o yetmiyor aile küfür ediyor ki ailemden hep iyilik görmüş biri ama çok nankör biktim ondan beni dünya kadar borca soktu ve etmediği hakaret kalmıyor gercekten ölmesini istiyorum artık dayanacak gücüm de kalmadı suan bırakamıyorum bosanamiuoeum ne yapmaliyim

   Yanıtla
Yorum yapın