Ana SayfaMucize DualarBismillahillezi La Yedurru 100 Kere – Mucizevi Dua!

Bismillahillezi La Yedurru 100 Kere – Mucizevi Dua!

Bismillahillezi La Yedurru 100 kere okunduğunda koruma sahibi olmak mümkündür. Kişilerin herhangi bir dara düştüklerinde ve Allah’tan korunaklı bir durum istediklerinde bu duayı tekrar etmelerinde fayda vardır. Ayrıca bu duayı günde 3 kez okuyan kişilerin başka bir varlıktan zarar görmeleri söz konusu olmayacaktır. Ayrıca Bismillahillezi La Yedurru duasının anlamını bilmek bile bu duanın ne kadar güçlü olduğunu gösterecektir. Bu duaya bağlı olarak da korunmayı net bir biçimde elde etmek de mümkündür. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bismillahillezi La Yedurru Okunuşu Ve Anlamı 🤲

Bismillahillezi La Yedurru duasının anlamını bilmeniz de son derecede önemli olmaktadır. Bununla beraber Bismillahillezi La Yedurru duasını tekrar etmenin etkisi de sürekli olarak ortaya çıkacaktır.

Bismillahillezi La Yedurru Okunuşu Ve Anlamı
Bismillahillezi La Yedurru Okunuşu Ve Anlamı

Türkçe Okunuşu:

Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim.

Anlamı:

Allah’ın yüce ismine sığınan kişiye yerde ve gökte hiçbir şey zarar veremez. O, her şeyi işitir ve her şeyi bilir.

Bismillahillezi La Yedurru Fazileti

Bismillahillezi La Yedurru duasının fazileti hakkında bilgi sahibi olmakta fayda vardır. Ayrıca farklı alimler de Bismillahillezi La Yedurru fazileti hakkında gerekli bilgileri sağlamışlardır. Gerçekten güçlü ve etkili bir dua olması nedeniyle de sık sık tekrar etmenin ne gibi faydaları olduğunu da ifade etmişlerdir.

“Bu duayı sabah üç kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.” (İbni Mace)

Hiçbir kul yoktur ki, her günün sabahı ve her gecenin akşamında üç kere: “Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil ardı vela fissema’ ve hüve semi’ul alim.” desin de sonra ona bir şey zarar versin.

Bismillahillezi La Yedurru duasına dayalı olarak peygamberimizin de yorumu vardır. Ayrıca Bismillahillezi La Yedurru duası hakkında peygamberimiz ne demiş gibi bir durum da açığa çıkmaktadır. Bununla beraber duanın okunması gerektiğine de genel itibarıyla yer vermiştir. Peygamberimiz bu duanın uzun halinden bahsederek, günde 3 kez okunması halinde oldukça faydalı olduğundan bahsetmiştir. Ayrıca peygamberimizin duayı şu şekilde okunması gerektiğini de belirtmesi de açıkça net bir biçimdedir.

Bismillahi Hayril Esmai

Bismillahillezi La Yedurru duasını günde 3 kez tekrar etmek önemlidir. Ayrıca bu duayı ederken akşam vakitlerini seçmek gerektiği de peygamberimiz tarafından belirtilen bir husus olmuştur. Bismillahillezi La Yedurru duasının anlamını bilmek ve bu şekilde okumak da son derecede gereklidir. Oldukça kısa bir dua olduğundan dolayı ezberleyerek sürekli okuyan kişiler muhakkak faydasını görecektir. Etrafında var olan kötülüklerden kurtulmaları için Bismillahillezi La Yedurru duasının ne kadar etkili olduğunu görmeleriyle beraber Allah’ın kendilerine yardım ettiğini anlayacaklardır.

Bismillahillezi La Yedurru Duası Hakkında Peygamberimiz Ne Demiş?

Peygamberimiz “Bismillahillezi La Yedurrü meas mihi şey-ün fil-erdi ve la fissemai ve hüves semiül aliym” buyurmuştur.

Bismillahillezi La Yedurru diyerek dua ederse, sabaha kadar hiçbir bela kendisine isabet etmez. Kim de sabahleyin üç kere dua ederse, akşama kadar bir musibetle ve belayla karşılaşmaz.”(Müslim Zikr 37)

Bismillahillezi La Yedurru Anlamı

Bismillahillezi La Yedurru duasını okuyacak olanların bu duanın anlamını bilmesi de son derecede önemlidir. Ayrıca Bismillahillezi La Yedurru anlamı hususunda bilgi sahibi olmaları da ne kadar güçlü bir koruma altında olacaklarını göreceklerdir. Allah’ın her zaman yanlarında olacağı ve olası tehditlere karşı hep koruma sağlayacağı manasını da içermektedir.

Allah’ın yüce ismine sığınan kişiye yerde ve gökte hiçbir şey zarar veremez. O, her şeyi işitir ve her şeyi bilir.

Hz. Osman r.a.

“Her kim her sabah bu duayı okursa ne büyü ve ne de zalim bir sultan ona zarar veremez.”

Ayrıca, bu konu ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca, bu konu ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın