Ana SayfaMucize DualarPeygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Peygamber efendimizin sevdiğine kavuşma duası gönül verilen kişiler için okunacaktır. Kişilerin sevdiklerinden uzak kaldıkları durumlarda sadece onların yanında olmalarını isteyeceklerdir. Ayrıca içlerini rahatlatacak ve son derecede işe yarayacak olan bu dualar da herkesin tercih edeceği türde olmaktadır.

Dua yardımıyla sevdiği kişiden ayrılanlar Allah’a yönelecek ve ondan yardım isteyeceklerdir. Aranın yeniden düzelmesi ve samimiyetin tekrardan kurulması doğrultusunda dualardan yardım almak genel olarak önemli olan konular arasında olacaktır. Ancak bazı dualar konusunda dikkatli olmak son derecede önemli olan hususlar arasındadır. Bu sayede yeniden eski güzel günlere dönüş yapmak gibi bir gelişme açığa çıkacak boyutta da kalacak düzeydedir.

Kuran’da Geçen Sevdiğine Kavuşma Duası

Kur’an-ı Kerim içerisinde farklı farklı dua ve sureler yer almaktadır. Ancak sevdiğine kavuşmak isteyenler için de bazı söylemler olacaktır. Kur’an’da geçen sevdiğine kavuşma duası konusu dahilinde de belli başlı hareketler sergilemek önemlidir. Hacet namazını kıldıktan sonra hacet duasını bu süreçte okumak gerekecektir. Ancak namaz öncesi niyet de oldukça önemli olmaktadır. Ayrıca farklı farklı dualar da bu namazda okunması icap eden bir haldedir.

  • Namazın ilk rekatında Sübhaneke ve Fatiha Suresi ile beraber 3 kez de Ayete’l Kürsi okunacaktır.
  • Namazın ikinci rekatında da Fatiha, Nas ve Felak sureleri okunacaktır. Ayrıca iki rekat olarak kılınması planlanıyorsa da Tayiyyat Suresi okunacaktır. Hemen arkasından Salli, Barik ve Rabbena Duaları okunarak selam verilecektir.
  • Namazın bitmesiyle birlikte son olarak hacet duasını okumak son derecede önemli olacaktır.

“La ilahe illallahu’l halimu’l kerim. Subhanallahi Rabbi’l arşi’l azim. Elhamdu lillahi rabbi’l alemin; Es’eluke mucibati rahmetike ve azaime mağfiretik; ve’l ismete min külli zenbin ve’l ganimete min külli birrin ve’sselamete min külli ism. La teda’li zenben illa gaferteh; ve la hemmen illa ferrecteh; vela haceten hiye leke rıdan illa kadayteha. Ya Erhhame’r rahimin.“

İmkansız Aşka Kavuşmak İçin Dua

Aşk duygusunu karşılıksız yaşamak istemeyenler için de dualar vardır. İmkansız aşka kavuşmak için dua da bu hususta sık sık başvurulan yöntemler arasında kalacaktır. En hayırlısını dilemek ve hayattan bu tip isteklerin karşılanacağını görmek noktasında bazı dualar öne çıkacaktır. Her zaman bu duaları düzenli bir biçimde okumanın faydaları açığa çıkacaktır. Öte yandan sürekli olarak niyet etmek ve sadaka vermek gibi konular da bu duaların etkisini giderek daha da arttıracak bir halde olacaktır.

“Ya Vedud

Veduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Ya Cami

Sebbishısme rabbikel!a’la. elleziy haleka fesevva. Velleziy kaddere feheda. Velleziy ahrecelmer’a. Fece’alehu ğusaen ahva. Senukriüke fela tensa. İlla maşallahü innehu ya’lemülcehre ve ma yahfa. Ve nüyessirüke lil yüsra. Fezekkir in nefe’atizzikra. Seyezzekkerü men yahşa. Ve yetecen nebühel’eşka. Elleziy yaslennarel kübra. Sümme la yemütü fiyha ve la yahya. Kad efleha men tezekka. Ve zekeresme rabbihi fesalla. Bel tü’sirunel hayateddünya. Vel’ahıretü hayrün ve ebka. İnne haza lefissuhufel’ula. Suhufi ibrahiyme ve musa.

Ya Mucib

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke. Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.”

Yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

OkunacakDualar.net

OkunacakDualar.net, Mucize Dualar Okuyanlar ve Yaşayanlar hakkında bilgiler veren duaların anlamı ve fazileti hakkında açıklamalar sunan bir blog sitesidir.
Yorum yapın