Ana SayfaMucize DualarDireksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua – Heyecana Son!

Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua – Heyecana Son!

Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua ile tüm heyecanınızı götürebilirsiniz. Direksiyon sınavı ehliyet almanız ve araç kullanmanız için önemli konulardır. Fakat son zamanlarda ehliyet almak oldukça zorlaşmıştır. Bu konuda öğrencilerin direksiyon sınavında en ufacık bir hata yapması dersten kalması anlamına gelir.

Yer gök dualarla doludur. Dualar insanı rahatlatan ve sınavlarda size yardımcı olan en önemli sureler ve ayetlerden oluşur. Direksiyon sınavına girerken okunacak dua alternatifleri arsında Ayetel kursi yer almaktadır. Bu duanın anlamı oldukça büyük ve etkilidir. Dolayısıyla Ayetel Kursi duasını bilmeyenler için hemen paylaşalım.

‘’ Bismillahirrahmânirrahîm. Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim. ‘’

Bu tarz etkili ve tesirli duaları Mucize Dualar kategorimiz altında değerlendirmekteyiz. Okunacak duaların devamına bağlantıdan erişebilirsiniz.

Direksiyon Sınavında Heyecan Yapmamak İçin Dua

Heyecan yapmak normal bir tepkidir, ancak sınava odaklanmanızı engeller ve performansınızı olumsuz etkileyebilir. Heyecan yapmamak için sınav öncesinde yapabileceğiniz birkaç şey var, dua da bunlardan biridir.

Bu konuda size yardımcı olacak bir dua vardır. Özellikle sınavlarda başarı için okunan “Rabbi Yessir Ve La Tüassir” duasıdır. Bu dua, “Rabbim kolaylaştır ve zorlaştırma” anlamına gelir. Sınav öncesinde veya sınavda bu duayı okuyarak heyecanınızı yatıştırabilir ve sakinleşebilirsiniz.

Rabbi Yessir Ve La Tüassir

Direksiyon Sınavında Heyecan Yapmamak İçin Dua

Direksiyon Sınavını Geçmek İçin Yapılması Gerekenler

Özellikle ehliyet sınavlarında sorular ve işlemler basit olsa da ilk önce heyecanlanmamak gerekir. Çünkü heyecan bildiklerimizi de unutmamızı sağlayabilmektedir. Bunun için aşağıdaki Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bu sizin heyecanınızı alıp sakinleştirecektir. İşte başka Direksiyon Sınavını Geçmek İçin Yapılması Gerekenler:

  • Sınav günü erkenden kalkıp uykunuzu alın
  • Sizi sakinleştirecek bir müzik ile hazırlanın
  • Belgeleri eksiksiz aldıktan sonra sınav saatinden önce alanda olun
  • Kendinize güvenin
  • Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Duaları okuyun

Direksiyon Sınavında Heyecanlanmamak İçin Okunacak Dua

Direksiyon Sınavında Heyecanlanmamak İçin Okunacak Dua
Direksiyon Sınavında Heyecanlanmamak İçin Okunacak Dua

İlk olarak direksiyon sınavında genel olarak herkes heyecandan ne yapacağını bilemez. Bütün bilgilere sahip olsalar bile, heyecan yüzünden dersten kalan insanlar oldukça fazladır. İşte bu konuda size önereceğimiz tek şey; sınava girmeden ve sınav esnasında heyecanınızı sönümlemek için sıklıkla dua okumanızdır. 

Direksiyon sınavında heyecanlanmamak için okunacak dua alternatifleri arasında arasında; İsra suresinin sekseninci ayetini okuyabilirsiniz. Aynı zamanda inşirah suresini direksiyon sınavına girmeden önce okuyarak heyecanınızı yenebilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz Ayetel kursi duasını da sınav başlamadan ve sınav ortasında okuyarak sakin kalmanızı sağladığını fark edebilirsiniz.

İnsanlar sınavda ellerinden geleni yaptıktan sonra dualarla birlikte bütünleştirdiklerinde başarılı sonuçlar alabileceklerini unutmayınız. Bu noktada direksiyon sınavında okunacak dua sizin yardımcınız olacaktır. Dolayısıyla sizde direksiyon sınavında bahsettiğimiz duaları okuyarak sakin ve sağlam adımlar atarak sınavınızı başarıyla geçebilirsiniz.

Direksiyon Sınavını Geçmek İçin Okunacak Dua

Sadece direksiyon değil hangi sınava girerseniz girin, dualar insanı rahatlatan ve başarılı olmanızı kolaylaştıran çok önemli ayetlerdir. Bu yüzden Direksiyon sınavını geçmek için okunacak dualardan biri; İnşirah suresidir. Sınav başlamadan önce bu sureyi okuyarak sınavınızdan başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Ayrıca Ayetel kursi duasının anlamı oldukça büyük ve etkilidir. Bu duayı sınav ortalarında birkaç kez tekrar ederseniz daha güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz İsra suresinin sekseninci ayeti çok etkili dualardan biridir. Bu ayeti ezberleyerek ve birkaç kez okuyarak sizde Direksiyon sınavını geçebilirsiniz. İsra suresinin sekseninci Ayeti’nin Okunuşu:

‘’ Vekul rabbi edḣilnî mudḣale sidkin veaḣricnî muḣrace sidkin vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ(n) ‘’

Ehliyet Duası İsimleri

Duaların okunuşu ve anlamları insanlara yardımcı olan en önemli konulardan biridir. Sadece sınavlarda değil her zaman her dakika okunacak dualar vardır. Bu yüzden sizin rahatlamanız için, sınavda başarılı olmanız için, hayırlı işlere kalkıştığınız zaman ve önemli durumlarda size yardımcı olacak duaların olduğunu bilmenizi istiyoruz.

 Peki ama Ehliyet Duası İsimleri nelerdir? tarzında merak ettiğiniz soruları hemen cevaplayalım. Öncelikle hangi sınava girerseniz girin Ayetel Kursi duasını okumayı ihmal etmeyin. Her konuda etkili ve insanların işini kolaylaştıran dualar arasındadır.

Sıkıntılardan kurtulmanızı ve sizi kötülüklerden koruyan diğer bir dua ise;  İnşirah suresidir. Her gün en az 7 defa okunması gereken bu dua, insanların rızk kapılarını açan ve en önemli konularında yardımcı olan dualar arasındadır. Genellikle sınav türü fark etmeden istediğiniz sınavda size yardımcı olan dua vardır. Sınav duası olarak sıklıkla okunan ve başarılı olmanızı kolaylaştıran dua’yı sizinle paylaşalım.

‘’ Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâ na`büdü ve iyyâkenesta`în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ”. 

Sınav duasını direksiyon sınavına girmeden önce okumanız gerekir. Ayrıca bu duayı 19 sefer okuyarak sizde sınavınızdan yüzde yüz başarıyla geçebilirsiniz. Duaların insanların hayatını kolaylaştırdığını ve dilinizden eksik etmemeniz gerektiğini unutmamanızı öneriyoruz.

Direksiyon Sınavına Girmeden Önce Sakinleştirici Dua

Ehliyet sınavı oldukça stresli bir sınavdır. Bu noktada bizim yardımımıza dualar yetişmektedir. Halk arasında bilinen birçok ehliyet duası bulunmaktadır. Bunlar hem işlerimizin yolunda gitmesini hem de sınavın başarılı sonuçlanmasına vesile olmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Direksiyon sınavına girmeden önce Ayetel Kursi okumak en etkili okunacak dualar arasındadır.

Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua nelerdir? Artık biliyorsunuz. Bunun için artık bu sureleri okuyup sınavda başarılı olabilirsiniz. İnşAllah

Yazımızı bitirirken bu konuda en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz:

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz Ehliyet duası ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için okunacakdualar.net adresine tıklayabilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın