Ana SayfaOkuyanlarTebbet Suresi Okuyanların Yorumları – Fazileti Nedir?

Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları – Fazileti Nedir?

Tebbet Suresi okuyanların yorumları genel olarak memnun edici bir biçimdedir. Namazlarda okunan dualar arasında yer alan Tebbet Suresi hakkında var olan değerlendirmeler de bu duanın ne kadar etkili olduğunu gösterecektir. Tebbet Suresi içerisinde Peygamber efendimizin amcası olan Ebu Leheb ve eşinin Hz. Muhammed’e yaptığı kötülüklerden bahsedilmektedir. Ayrıca bu sure kısa olduğundan dolayı ezberlenmesi de son derecede kolaydır.

Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olan Tebbet Suresi, sadece namazda okunmamaktadır. Ayrıca normal zamanlarda da bu sureyi okumak söz konusudur. Hastalığı iyileştirmesi ve düşmanlara karşı da koruma sağlaması konusunda Tebbet Suresi son derecede önemlidir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları

Tebbet Suresi, Kur’an-ı Kerim’in son cüzünde bulunan ve bazı insanlar tarafından özellikle olumsuz enerjilerden arınmak için okunan bir suredir. İşte Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları örnekleri sizlerle:

 1. Tebbet Suresi’ni okuduktan sonra içimdeki öfke ve nefret duyguları azaldı. Bu dua bana manevi huzur verdi ve kalbimi rahatlattı.
 2. Tebbet Suresi’ni düzenli olarak okuyan bir arkadaşım, onun yardımıyla iş hayatında daha başarılı olduğunu ve finansal açıdan daha rahatladığını söyledi.
 3. Tebbet Suresi’ni okuyan bazı insanlar, bu duanın negatif enerjileri uzaklaştırdığını ve koruma sağladığını düşünürler.
 4. Ben Tebbet Suresi’ni okuduğumda, içimdeki kötü düşüncelerin azaldığını ve daha pozitif bir bakış açısı kazandığımı hissediyorum.
 5. Tebbet Suresi’ni okumanın, kişinin iç huzurunu arttırdığını ve ruhsal gelişimine yardımcı olduğunu düşünenler de vardır.

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları

1000 Tebbet Okuyanların Yorumları
1000 Tebbet Okuyanların Yorumları

Öncelikle 1000 Tebbet duası, bazı Müslümanlar tarafından okunması gereken önemli bir dua olarak kabul ediliyor. İşte 1000 Tebbet Okuyanların Yorumları hakkında örnek yorumlar:

 1. Tebbet duasını okuduğumda, içimde bir huzur hissediyorum. Dualarımın kabul edileceğine inanıyorum ve hayatımın her alanında bereket görüyorum.
 2. Tebbet duasını okumanın, kötülüklerden koruyacağına ve hayatın zorluklarıyla başa çıkmada yardımcı olacağına inanıyorum. Bu dua, benim için bir tür sığınak haline geldi.
 3. Bu duayı okurken, yalnızca Allah’ın huzuruna sığınmakla kalmıyorum, aynı zamanda zihnim de rahatlıyor. Bu dua, benim için ruhani bir denge sağlıyor.
 4. Kötülüklerden korunmak için etkili bir araç olduğuna inanıyorum. Her gün bu duayı okuyorum ve hayatımın her alanında pozitif değişiklikler yaşadım.

Tebbet Suresi Fazileti 41 Defa Okumak

Tebbet Suresi’nin indirilmesinin amacı peygamberimizin amcası olan Ebu Leheb’in kendisine yaptığı kötülükleri aktarmaya yöneliktir. Ayrıca Tebbet Suresi fazileti 41 kez okumak da son derecede faydalı bir konumdadır. Ebu Leheb, maddi açıdan güçlü olan bir isimdir. Ancak kendisi fazlasıyla kibirlidir. Bu yüzden peygamberimizin zenginlerle fakirlere aynı şekilde davranması kendisini huzursuz etmektedir. Peygamberimize de kötü davranmasının nedeni budur.

Tebbet Suresi’ni 41 kez okumanın faydaları da olacaktır. Özellikle geceleri uyurken korkan kişilerin uyumasında etkili olacaktır. Ayrıca bu sureyi kim okursa cehennemde Ebu Leheb ile bir araya gelmemesi kesindir.

Besmelesiz 41 Tebbet Suresi Okumak

Tebbet Suresi’ni ezberlemek için besmelesiz 41 Tebbet Suresi suresi okumak iyi bir çözüm yolu olacaktır. İlk başta bir kereliğine besmele çekerek arka arkaya 41 kez bu sureyi okumak yeterli olacaktır. Tekrar tekrar besmele çekmek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

 • Tebbet yedâ ebî lehebin
 • ve tebb Mâ eğnâ anhü mâlühû
 • ve mâ keseb Seyeslâ nâren zâte leheb Vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

41 Tebbet Suresi Fazileti

Tebbet Suresi son derecede güzel, faydalı ve anlamlı bir duadır. Ayrıca 41 Tebbet Suresi fazileti de bu noktada dikkat çekecektir. Ayrıca ders çıkarılması gereken bir dua olması nedeniyle de oldukça faziletli bir konumda yer almaktadır.

 • Birçok nazar türüne karşı okunabiliyor.
 • Belalara karşı korumayı sağlayacaktır.
 • Cehenneme gitmemek için okunacaktır.

1000 Tebbet Fazileti

1000 Tebbet duası, Hz. Peygamber’in (s.a.v.) mucizevi bir şekilde okuduğu ve Hz. Ebu Cehil’in kötü niyetini ortadan kaldırdığı söylenen önemli bir duadır. Bu nedenle, Tebbet duasının birçok faydası ve fazileti olduğuna inanılmaktadır. İşte 1000 Tebbet Fazileti sizlerle:

 1. Koruma: Tebbet duasının okunması, kötülüklerden korunmak için etkili bir araç olarak kabul edilir. Duaların Allah’ın korumasını sağlayacağına inanılmaktadır. Bu dua da aynı şekilde kötülüklerden korunmak için etkilidir.
 2. Huzur: Tebbet duası okunduğunda, kişi içinde bir huzur hisseder ve zihni rahatlar. Bu dua, kişinin zihnindeki olumsuz düşünceleri ve endişeleri azaltarak, manevi olarak rahatlamasına yardımcı olur.
 3. Rahmet: Tebbet duasının okunması, kişinin Allah’ın rahmetine ve merhametine yakınlaşmasını sağlar. Bu dua, kişinin günahlarından arınmasına ve Allah’ın bağışlaması için dua etmesine vesile olur.
 4. Kötü niyetlerden koruma: Tebbet duası, kötü niyetli insanların planlarından korunmak için okunabilir. Bu dua, kişinin kötü niyetli insanların hilelerine karşı korunmasına yardımcı olur.
 5. Şifa: Tebbet duasının okunması, hastalıkların tedavisinde etkili bir araç olarak kabul edilmektedir. Duaların kişinin sağlığına pozitif etki edeceği düşünülmekte ve bu dua da aynı şekilde hastalıkların iyileşmesine yardımcı olabiliyor.

Zalime Karşı Tebbet Suresi

Ebu Leheb’in kötülüklerinin anlatıldığı Tebbet Suresi dahilinde zalimlere ve kötülüklere karşı da okunmaktadır. Ayrıca zalime karşı Tebbet Suresi dahilinde de kişilerin negatif etkilerinden ve baskılarından kurtulmak adına da okumak mümkün olacaktır. Bu aşamada da Tebbet Suresi son derecede fayda yaratan bir konumda yer alacaktır.

Tebbet Suresi Düşmana Karşı Nasıl Okunur?

Alimlere göre son derecede faydalı olan Tebbet Suresi, herhangi bir yerde okunacak olan dualar arasındadır. Ayrıca Tebbet Suresi düşmana karşı nasıl okunur gibi bir soru da genel itibarıyla gündeme gelenler arasındadır. Yapılması gereken ekstra bir durum da ortaya çıkmamaktadır. Tebbet Suresi, besmeleyle okunacak diye bir şart da kendini göstermemektedir. Ayrıca besmele çekmeden de her an okunacak olan dualar arasında da yer alacaktır.

Tuza Tebbet Suresi Okumak

Ülkemizde yaygın olarak gündeme gelen yöntemler arasında tuza Tebbet Suresi okumak da söz konusudur. Bu şekilde kötü amaçları olan kişiler hareket etmektedir. Kötü isteklerde bulunmak ve kötü niyetler taşımak gibi konular dahilinde bu husus gündeme gelecektir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tebbet Suresi Yorumları

Tebbet Suresi, farklı usüller dahilinde okunmaktadır. Ayrıca bu noktada Tebbet Suresi yorumları da genel itibarıyla olumlu yönde şekillenmektedir.

 • Her gün 41 kez Tebbet Suresi okuyorum. Şükürler olsun ki beladan uzak ve huzurlu bir hayatın içerisindeyim.
 • Çocuğum için bin Tebbet Suresi okudum. Onun hastalıklardan kurtulması ve iyi bir hayat sürmesini Allah’tan diliyorum.
 • Her gün 3 kez Tebbet Suresi okuyorum. Son derecede kolay ve anlamlı bir dua.

Ayrıca, Tebbet Suresi Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın