Ana SayfaFaziletiDuha Suresi Fazileti ve Sırları – Okuyanlar

Duha Suresi Fazileti ve Sırları – Okuyanlar

Duha suresi fazileti ve sırları ile insanların dikkatini çekmeye devam ediyor. Duha suresi, maddi ve manevi tüm dertlerden kurtulmak için okunmaktadır. Yaşanan olumsuzluklarda ve dertlerde Allah-u Teala’ya sığınmaktan daha normal bir şey yoktur. Şüphesiz ki o, kullarını dinleyen ve çağrılarına yanıt verendir. Bu nedenle imanlı kimseler yaşadığı olumsuzluklar karşısında aşağıdaki sureyi okuyarak Rabbine sığınabilir. Bunun yanında diğer duaların fazileti hakkında bilgi alma istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Duha Suresi Fazileti ve Sırları

Birçok maddi ve manevi derde derman olması için okunan Duha suresi Allah tarafından bize bahşedilen bir nimettir. Ülkemizde ve çevremizde birçok insan bunu okuyup feyz almıştır. Birçok yararı yani fazileti de bulunmaktadır. Şimdi sizlere Duha Suresi Fazileti ve Sırları öncesi duayı paylaşalım:

Bismillahirrahmanirrahim. Vedduha, velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda ve vecedeke’ ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Duha Suresi Arapça Okunuşu

Meali ise aşağıdaki gibidir:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ant olsun. Rabbin sana hiç veda etmedi ve darılmadı. Ve senin için ahiret dünyadan çok daha hayırlıdır. İleride rabbin sana tüm bunların mükafatını verecek ve sen de hoşnut kalacaksın. O, sen daha bir yetim iken seni barındırmadı mı? Seni, daha yol bilmez iken doğru yola koymadı mı? Sen bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise sakın yetime kahretme ve onu horlama! El açıp isteyeni de azarlama! Onlara Rabbinin nimetlerini anlat.

Duha Suresi Türkçe Meali

Ayrıca Direksiyon Sınavına Girerken Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Veddua Suresi Fazileti

İnsanların bu dünyada maddi ve manevi birçok derdi bulunmaktadır. Bu sebeple de çeşitli dualar okunmaktadır. Bu sebeple

  • Maddi sorunlar ile başa çıkmanıza yardımcı olur.
  • Manevi problemlerin önüne geçer.
  • İçinizi huzurla doldurur.

170 Vedduha Okuyanlar

Bir rivayete göre Duha suresi, kaybedilen şeylerin bulunmasında da yardımcı olur. Bu nedenle 41 kez Duha okumak, kayıp şeyleri bulmak için oldukça önemlidir. 170 Vedduha okuyanlar ise bağlı kapıların açılması, sevdiğine kavuşmak ve zenginlik için okunmaktadır. Bu sayı herkes için geçerli olmayabilir ve gün içerisinde vakti olmayan kimselerin 7 kez okuması da yeterli olacaktır. Böylece kalbi temiz ve göğsü imanla dolu kimselerin Duha suresini okumaları sayesinde Allah’a sığınmaları mümkündür.

İnsanlar, Allah’ın yarattığı en aciz varlıklardan biridir. Bu nedenle olması istenilen her şey Yüce Allah’a sığınarak istenir. Her gün sabah namazı sonrasında 170 kez Vedduha okuyanlar Allah-u Teala’nın izniyle ruhi bunalımlarından ve sıkıntılarından da kurtulmaktadır. Yine aynı şekilde her gün sabah namazı sonrası 170 kez Vedduha okuyan kimseler her türlü kötülük ve şerden korunmaktadır. Allah, surelerini ve isimlerini cümlelerinden eksik etmeyen kimselerle her an beraberdir.

Duha Suresi Okuyanların Yorumları

Duha Suresi Okuyanların Yorumları
Duha Suresi Okuyanların Yorumları

İlk olarak Duha suresini okuyan kişiler internet üzerinden bazı yorumlar yapmaktadır. Buna göre Duha suresi okuyanların yorumları da oldukça merak edilir. Duha suresi; gün içerisinde okunması durumunda birçok fazilete sahiptir. Bu faziletlerin gerçek olup olmadığına inanmayan kimseler, sureyi okuyan ve sonuç alan kişilerle görüşmektedir. Kur’an-ı Kerim’de geçen her sure anlamlı ve faziletlidir. Duha suresini okuyan kimselerin yorumlarında da bu gerçek görülmektedir. Duha suresi, okuyanların dileklerinin ve isteklerinin gerçekleşmesiyle sonuçlanmaktadır.

  • Bol bol bu duayı okuyarak birçok faydasını gördüm. Allah’a şükürler olsun bereket bolluk ve güzellikler sahibi oldum.
  • 2 aydır aralıksız okuyorum son derece içim huzurla doldu.
  • Birtakım problemlerim vardı. Çözmek için çok çabaladım ve sürekli bu duayı okudum, çare oldu.

Ayrıca Balgamdan Kurtulmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

30 Salavat 170 Vedduha

Duha suresi pek çok anlamda Allah ile kul arasında köprü vazifesi görür. Bu anlamlardan bir diğeri de 30 salavat ve 170 Vedduha olarak bilinir. 30 kez salavat getirmek ve sonrasında 170 kez Vedduha okumak bir şahsı kendine bağlamak içindir. Ayrıca evden uzak olan ve evle ilgilenmeyen karı kocalar için okunması sık rastlanan bir durumdur. Bunun yanında Allah-u Teala, bu sureyle birlikte kulları arasındaki köprüyü kurmaktadır. Duha Suresi Okuyanların Yorumları da bunu desteklemektedir. Göğsü imanla dolan ve taşan kimseler Duha suresi sayesinde Yüce Allah’a sığınabilmektedir.

Veddua Suresi Fazileti konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Duha Suresi Okuyanların Yorumları yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Duha suresi fazileti ve sırları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın