Ana SayfaFaziletiMeryem Suresi 50 Ayet Fazileti – Kaç Kere Okunmalı?

Meryem Suresi 50 Ayet Fazileti – Kaç Kere Okunmalı?

Meryem Suresi 50 ayet fazileti hakkında bilgi sahibi olmak son derecede önemlidir. Genel olarak Meryem Suresi, hamile kalmak isteyip de bir türlü başaramayanların yöneldiği bir duadır. Allah’tan çocuk dilemek ve bunun için dua etmek konusunda Meryem Suresi 50. Ayet oldukça uygun kalacaktır. Bununla beraber dua ederek bu yönde istekleri olanlar için Meryem Suresi oldukça uygun kalacaktır. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Meryem Suresi Fazileti ve Sırları

Meryem Suresi Fazileti ve Sırları
Meryem Suresi Fazileti ve Sırları

Genellikle Meryem suresi hamile kalmak isteyip bir türlü olamayan kişiler tarafından okunmaktadır. Çünkü birçok insan Meryem suresi sayesinde çocuk sahibi olmuştur. İşte Meryem Suresi Fazileti ve Sırları şu şekildedir:

 • Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Kim Meryem Suresi’ni okursa, Allah ona bir defa okuduğu her ayet için on sevap verir.” (Buhari, Müslim)
 • Yine Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Kim Meryem Suresi’ni okursa, Allah ona o gün için bir zırh verir.” (Tirmizi)
 • Meryem Suresi, düşmanların şerrinden korunmak için okunabilir. Bu surenin 36. ayeti olan “Allah, beni şeytanın şerrinden koruyacak bir kale yapmıştır.” duasıyla, insanlar kendilerini kötü etkilerden koruyabilirler.
 • Ayrıca Meryem Suresi, birçok hastalığın şifası olarak da okunabilir. Özellikle 56. ayetteki “Ey Meryem oğlu İsa, sen ve annen huzuruma geldiğinizde, ellerindeki yiyeceklerden bana pay ayırın.” duası, sıkıntıları gidermek için okunabilir.
 • Meryem Suresi, zenginliğe ve rızka kavuşmak için de okunabilir. Bu surenin 58. ayeti olan “Rabbiniz, dilediği kimseye bol rızık verir.” duasıyla, insanlar maddi sıkıntılardan kurtulabilirler.

Meryem Suresi Mucizesi

Uzun zamandan beridir hamile kalmak isteyip de bir türlü sonuç alamayanlar için dualar önemli bir yer tutacaktır. Özellikle Meryem Suresi gibi dualarla beraber bu istekleri Allah’a yöneltmek mümkün olacaktır. Bununla birlikte Meryem Suresi Mucizesi sayesinde insanlar Allahtan çocuk isteyebilir. Bu duayı okumaya yönelmeden önce muhakkak abdestli olmakta yarar vardır. Ayrıca Meryem Suresi 41 kez gün aşırı okunmasıyla Allah’tan bu şekilde isteklerde bulunmak önemli bir husus olacaktır.

Meryem Suresi 50. Ayet Okunuşu

Meryem Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 19. suresidir ve 98 ayetten oluşur. Surenin adı, Hz. Meryem’in ismini taşımaktadır. Bu surede, Hz. İsa’nın doğumu, Hz. Meryem’in hayatı ve Allah’ın büyüklüğü ve merhameti gibi konular ele alınmaktadır. Meryem Suresi, Müslümanlar için önemli bir bölümdür ve manevi birçok fayda sağlar.

Ve vehebnâ lehum min rahmetinâ ve cealnâ lehum lisâne sıdkın aliyyâ(aliyyen).

Meryem Suresi 50. Ayet Kaç Kere Okunmalı?

Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen ebeveynler bu duayı okumaktadır. Çünkü Meryem suresi ile hamile kalan birçok insan bulunmaktadır. Fakat kaç kere okunacağını bilmedikleri için Meryem Suresi 50. Ayet Kaç Kere Okunmalı? Sorusu sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bunun için 100 kere okunması gerektiği söylenmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Nasrun Minallâhi Ve Fethun Karîb Duası Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Meryem Suresi Hamile Kalmak İçin Nasıl Okunmalı?

Duaların her birinin belli başlı usulleri vardır. Ayrıca buna benzer bir durum Meryem Suresi için de geçerli olacaktır. Meryem Suresi hamile kalmak için nasıl okunmalı hususunda harekete geçmek gerekir. Daha iyi hissetmek ve faziletlerinden yararlanmak adına muhakkak abdestli bir biçimde hareket etmek gerekecektir. Ayrıca tüm tıbbi yöntemleri deneyerek, bu süreçleri tamamlama esnasında da Meryem Suresi okumayı ihmal etmemekte yarar vardır. Allah’a tevekkül ederek, 41 Meryem Suresi okumak da hamile kalmak açısından son derecede önemli bir konu olacaktır.

Gebe Kalmak İçin Meryem Suresi Günde Kaç Defa Okumalıyız?

Meryem Suresi, sık sık karşılaşılan dualar arasındadır. Hiçbir dua çocuk sahibi yapmasa da Allah’tan bu durumu istemekte yarar vardır. Ayrıca gebe kalmak için Meryem Suresi günde kaç defa okumalıyız biçiminde sorulara yönelmek de gerekecektir. Niyet ederek hamile kalmak için dua etme konusunda Meryem Suresi 41 kez okunmalıdır. Ayrıca bu surenin okunması esnasında uygulanması gereken birtakım yöntemler de gelişme gösterecektir. Tamamen buna uygun bir biçimde hareket etmekle beraber Meryem Suresi’nin etkisini görmek kaçınılmaz olacaktır.

41 Meryem Suresi Nasıl Okunur?

41 kez Meryem Suresi okumak, imanın güçlenmesinde etkilidir. Ayrıca 41 Meryem Suresi nasıl okunur noktasında da harekete geçmek gerekecektir. Bununla beraber bazı şekillerde hareket etmek son derecede önemlidir.

Meryem Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 19. Suresi olmakla beraber 98 ayetten oluşur. Bu surenin tamamını okumak adına 41 hurma yeterli olacaktır. Belli başlı aşamaları izleyerek Meryem Suresi okumak mümkün olacaktır.

 1. Öncelikli olarak abdestli ve temiz bir biçimde Kur’an-ı Kerim okunmaya başlanacaktır.
 2. Bismillahirrahmanirrahim diyerek Meryem Suresi okunacaktır.
 3. Surenin tamamını okuduktan sonra Subhaneke duasını tekrarlamak gerekecektir.

Meryem Suresine yönelik okumak, dinlemek ve anlamak son derecede önemlidir. Ayrıca bu sureyi okumadan önce muhakkak samimi bir biçimde niyet etmek ve anlamaya çalışmak da gerekli olan bir husus olacaktır.

Meryem Suresi Okuyanların Yorumları

Meryem Suresi okumakla beraber tüm sorunlar ortadan kalkacaktır. Özellikle Meryem Suresi okuyanların yorumları hamile kalmak isteyip de başarılı olanlarla daha da fazla bir biçimde gelişecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Sekine Duası Fazileti Cübbeli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Meryem Suresi’ni bir kez okumama rağmen aynı ay hamile kaldım. Bu duanın etkisi olduğuna fazlasıyla inanıyorum.
 • 1 kez Meryem Suresi okuyarak hamile kaldım. Duayı ilk gün okuduğum andan 12 gün sonra hamile kaldığımı öğrendim.
 • Hamile kalmak için 41 kez Meryem Suresi okumayı deneyeceğim. Umarım istediğim sonuçları bu dua ile elde ederim.

Son olarak da Meryem Suresi 50 ayet fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer fazileti yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın