Ana SayfaMucize DualarErkeği Zinadan Uzaklaştırma Duası – Aldatmayı Önleyen Dualar

Erkeği Zinadan Uzaklaştırma Duası – Aldatmayı Önleyen Dualar

Erkeği zinadan uzaklaştırma duası da herkesin ele aldığı konular arasında kalmaktadır. Bu hususta farklı farklı yöntemler, zikirler ve dualar faydalı olacaktır. Bu tarz günahlara karşı soğutma yaratmak adına dualara yönelerek sonuç almak kesin olacaktır. Genel itibarıyla farklı yöntemler bu hususta faydalı olarak kalacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna
Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna

Öncelikle şunu belirtelim ki zina, evli veya nikahlı olmayan kişiler arasında cinsel ilişki anlamına gelir. İslam dini ve birçok diğer dini inanışta, zina büyük bir günah olarak kabul edilir ve ciddi sonuçları olabilir.

İslam’da zina, evli bir erkeğin veya evli bir kadının, evlilik dışında başka bir kişiyle cinsel ilişkiye girmesi olarak tanımlanır. Zina, evlilik bağlarının ihlali, aile yapısının sarsılması ve güvenin zedelenmesi gibi sonuçlara yol açar. Bu nedenle, İslam dini, evlilik bağlarının kutsallığını korumayı ve zina gibi davranışları engellemeyi önemser. İşte Zinadan Kurtulmak İçin Esmaül Hüsna şu şekildedir:

Yâ samedü min ğayri şebîhin felâ şey e kemislihî yâ samed.

Erkeği Zinadan Uzaklaştırma Duası

Her kadının eşini zinadan uzak tutmak ve yeniden aileye bağlamak adına Allah’tan bu yönde istekleri olacaktır. Ancak ne şekilde dua edecekleri de her zaman bilinmesi gereken hususlar arasındadır. Bu tarz durumlara bağlı olarak en net neticeleri elde etmek kesin olarak gelişen durumlardan bir tanesidir. Farklı farklı uygulamalara bağlı olarak gerçekten etkin seçenekleri yakalamak gibi bir gelişme öne çıkacaktır.

Zinayı bırakmak adına sırasıyla şu uygulamaları gerçekleştirmek mümkün olacak şekildedir. Ayrıca bu hususta 3 kere salavat çektikten sonra niyet etmek, sonrasında da 9 kez Yasin Suresi 9 ayeti, tekrardan 3 kez salavat ve 371 kez de Ya Rahim çekmenin öneminden bahsedilmektedir. Böylece Erkeği Zinadan Uzaklaştırma Duasına bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Konuşmayı Kolaylaştıran Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Eşimin Başka Kadına Gitmemesi İçin Dua

Eşinizin başka bir kadına gitmemesi için Allah’a dua etmek ve O’ndan yardım istemek önemli olacaktır. İslam’da, birçok dua eşler arasındaki sadakati ve bağlılığı güçlendirmek için tavsiye edilir. İşte Eşimin Başka Kadına Gitmemesi İçin Dua şu şekildedir:

  • ‘Allahümme innî eûzü bike min şerri sem’î ve min şerri basarî ve min şerri lisânî ve min şerri kalbi ve min şerri meniyyî’.

Eşimin Zina Yapmaması İçin Dua

Her insan eşinin sadık olmasını istemektedir. Çünkü karşı tarafa güven bir kere sarsılırsa maalesef o ilişkiyi toparlamak oldukça zor olacaktır. Ayrıca zinadan uzaklaştırmak adına aşağıdaki duayı günde 1000 kez tekrar etmekte yarar vardır. Bu sayede eşin bu günahtan uzaklaşması gibi bir durum açığa çıkacaktır. İşte Eşimin Zina Yapmaması İçin Dua şu şekildedir:

  • Yâ samedü min ğayri şebîhin felâ şey e kemislihî yâ samed.

Anlamı:

  • Ey Kendisinin hiçbir benzeri bulunmayan! Herkes kendisine muhtaç olup, kendisi hiçbir şeye muhtaç olmayan ve hiçbir şey kendisine benzemeyen. Ey Samed!

Bu duanın dışında uygulanacak olan yöntemle de etkili bir faydayı elde etmek söz konusudur. Bununla beraber etkili bir sonucu almak genel itibarıyla mümkün olacaktır.

Zinadan Korunmak İçin Dua

Zina günahından kurtulması adına eşi için dua edenlerin farklı bir yöntemle sonuç alması kesindir. Bununla beraber zinadan korunmak için dua noktasında da farklı yöntemin etkisi her zaman açığa çıkacaktır.

Zariyat Suresi 15 ayetin 17 kez kantaron yağına okunması önemlidir. Zinaya bulaşan kişilerin başına 5 dakika boyunca bu yağla masaj yapılacaktır. Ayrıca bu yağın 12 saat sonrasında yıkanması halinde de zinaya karşı olan ilgisi ortadan kalkacak olan bir durum olacaktır.

Zinaya bulaşan ve kötü ahlaka sahil olan kişilerin günde 15 kez olmak kaydıyla aşağıdaki ayeti okuması son derecede önemlidir. Yusuf Suresi 53 ayeti okumak kaydıyla etkili bir sonuç alma durumu da gelişecektir.

  • “Ve mâ uberriu nefsî, innen nefse le emmâretun bis sûı illâ mâ rahime rabbî, inne rabbî gafûrun rahîm.”
  • “Ben nefsimi temize çıkarmam, çünkü Rabbimin merhamet ettiği hariç, nefis aşırı derecede kötülüğü emreder. Şüphesiz Rabbim çok bağışlayandır, çok merhamet edendir”

Bu dua ve ayetleri okumanın yanı sıra uygulamaları gerçekleştirmenin muhakkak etkisi olacaktır. Ancak anlık olarak gelişme göstermeyeceğinden dolayı kişilerin sabırlı davranmaları büyük oranda önemli olan konular arasındadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Birini Susturmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Son olarak Erkeği zinadan uzaklaştırma duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın