Ana SayfaMucize DualarBirinin Islah Olması İçin Okunacak Dua – Mucize Dua!

Birinin Islah Olması İçin Okunacak Dua – Mucize Dua!

Birinin ıslah olması için okunacak dua genel olarak anne babaların tercih ettiği türdedir. Evlatlarının asi olmasından yakınan anne babaların duaların gücüyle bu sorunu gidermek istemeleri de gözlemlenmektedir. Özellikle ergenlik döneminde çocukların ruhsal ve fiziksel değişimleri bu tip gelişmelerin yaşanmasına neden olacaktır. Anne babaların çocuklarının bu döneminde fazla üzerlerine gitmeden daha anlayışlı şekilde hareket etmelerinde yarar vardır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dualar Nelerdir? Çocuklarının ıslah olması adına farklı zikirler ve dualar da mutlak suretle fayda sağlayacaktır. Onların sakinleşmesi ve eski hallerine geri dönmeleri noktasında da dua ve zikirler yerinde bir tercih olacaktır. Ama anne babaların bu hususta hangi duaları okuyacaklarını bilmelerinde de fayda vardır.

Islah olması istenen çocuklar için anne babaların Kur’an-ı Kerim ve hadisler etrafında hareket etmeleri önem teşkil eden konular arasındadır. Ayrıca İslam alimlerine danışarak onlardan da bilgi almak yönelmek için önemli bir kriterdir. Islah olması istenen çocuklar için dualar, ayetler ve Esma-ül Hüsna etkili bir konumda olacaktır. Bu noktada dua konularını da bilerek hareket etmek son derecede önemli olan bir yapıda kalacaktır.

Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Anne babaların ergenlik döneminde olan asi çocukları için dualara yönelmelerinde genel olarak yarar vardır. Asi çocuklarının eski hallerine dönmesini dilemek adına farklı dualar bu konuda fayda sağlayacaktır. Farklı farklı dualara yönelerek bu hususta yarar göreceklerdir. Söz dinlemeyen asi evlat için okunacak dualar nelerdir konusunda farklı yönelimler içerisine de giriş yapacaklardır.

Diğer Okunacak Dualar: Aynı Gün Getiren Dua

Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dualar Nelerdir?
Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dualar Nelerdir?
  • Günde 70 kez “Estağfirullahe innehu kane ğaffara” zikrini çekmekte yarar vardır.
  • Evladının söz dinlemediğinibilen anne babaların Allah’ın isimlerinden olan “Ya Hadi” esmasını günde 400 kez çekmelerinde yarar vardır.
  • Çocuklarınının manen zenginleşmesini isteyen anne babaların günde 14 kez “Ya Vecid” esmasını zikretmelerinde fayda vardır.
  • Çocuğunun İslam ahlakına sahip bir birey olmasını isteyen anne babaların su üzerine 313 kez Ayet-el Kürsi okuyarak, bu suyu çocuklarına içirmelerinde yarar vardır.

Ergenler İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Çocukların yetişkinlik dönemine geçiş yapacakları anlarda değişim içerisinde olmaları kaçınılmazdır. Anne babalar da bu değişimin sert geçmesinden dolayı şikayetçi konumda bulunmaları normaldir. Bununla beraber ergenler için okunacak dualar nelerdir gibi bir soruya da yer vereceklerdir. Çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik anlamda dünyasının değişmesinden ötürü aile yaşantılarına bu durum yansıyacaktır. Söz dinlememe, kavgaya meyilli olma ya da asi davranışlar sergileme durumları sürekli olarak gündeme gelecektir. Özellikle anne babaların bu dönemlerde çocuğuna muhakkak hayır dualarını belirtmeli ve bunu sürekli hale getirmelidir.

Çocukların ergenlik dönemlerinde ıslah olmaları için bu duaların düzenli olarak okunması ve farklı yöntemlerinin uygulanması gerekli olan konular arasında olmaktadır. Bu anlamda da anne babaların genel itibarıyla bu dualara muhakkak yer vermeleri önemlidir. Ergenlik döneminde olan asi çocuklar için de bu yönde harekete geçmelerinde genel itibarıyla yarar vardır.

Ergenlik Dönemindeki Çocuğa Okunacak Zikirler ve Esmalar

Geçiş döneminde olan çocukların karakterlerinde değişimler olacaktır. Bununla beraber ergenlik dönemindeki çocuğa okunacak zikirler ve esmalar kapsamında da farklı dualar kendilerine yardımcı olacaktır.

  • Allah’ım yıldızlar battı kayboldu, gözlerse kapanarak uykuya daldı. Sen ne uykuya ne de uyuklamaya arız olmayan Hayy-u Kayyum olansın. Ya Kayyum, Ya Hayy, hem bana hem de çocuğuma sükûnet ver. Bizlere ferahlık ve sakinlik nasip et.
  • Sabah namazından sonra çocuğa 21 Kez “Ya Şehid” esması okunabilir.
  • Erkek çocuklarına Maide, kız çocuklarına da Nur Suresi okunmasında yarar vardır.

Ayrıca, Birinin Islah Olması İçin Okunacak Dua konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Son olarak Birinin Islah Olması İçin Okunacak Dua yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın