Ana SayfaYaşayanlarEsmalarla Mucize Yaşayanlar

Esmalarla Mucize Yaşayanlar

Esmalarla mucize yaşayanlar son dönemde yeniden gündem haline geliyor. Allah-u Teala’nın ismiyle yaşayan ve her gününü bu isimlerle geçiren kimseler vardır. Bu kimselerin yaşamı ise çok daha mucizevi ve huzur dolu olabiliyor. Esmalarla mucize yaşayanlar günün herhangi bir anında dahi Yüce Allah’ın adını zikretmekten gocunmayan ve her hareketlerini bu isimlerle bağdaştıran kimselerdir.

Özellikle psikolojik açıdan sükunetin sağlanabilmesi ve huzura kavuşulabilmesi için Esma’ül Hüsna her inançlı kişinin bilmesi gereken bir durumdur. Esmalarla pek çok kişi hayallerine kavuşmuş ve istediği hayatı yaşamaya başlamıştır. Her şeye yaratanın adıyla başlayan inançlı kimseler için doğru yol görünmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer yaşayanlar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Esmalarla Hayatı Değişenler

Esma’ül Hüsna sayesinde birçok kişinin hayatının değiştiğini görmek mümkün. Esmalarla hayatı değişenler her yerde rastlanabilecek inançlı kimselerdir. Yaşadığı herhangi bir problem ya da olumsuz durum için inançlı kimseler dua ile Allah-u Teala’ya sığınabilir. Fakat dualarına Esma’ül Hüsna katan kimseler çok daha büyük ve etkili sonuçlar almaktadır. Şüphesiz ki o; kullarını duyan, işiten ve çağrılarına kulak verendir. Esmalarla hayatı değişen kimseler her gün o’nun adını yüzlerce kez dualarının arasında geçirmektedir.

Mucize Yaratan Esmalar

Mucize Yaratan Esmalar
Mucize Yaratan Esmalar

Allah-u Teala’nın her isminin farklı bir anlamı vardır. Bu isimler yaratanın sıfatları olarak da bilinir. Gün içerisinde her kim bu sıfatları dualarına ve isteklerine katarsa Allah-u Teala onu duyar ve dualarını gerçek kılar. Mucize Yaratan Esmalar ise aşağıdaki gibidir:

 • El Melik: Kâinatın tek sahibi ve hükümdarı.
 • Es Selam: Kullarını selamete ve özgürlüğe çıkaran.
 • El Müheymin: Kullarını gözeten ve koruyan.
 • El Cebbar: Hiç kimsenin mağlup edemeyeceği, galip.
 • El Musavvir: Kâinattaki her şeyi tasvir eden ve her şeye özellik veren

Bu esmaları gün içerisinde en çok zikreden ve dualarına katan inançlı kimselerin hayatı çok daha huzurlu ve iman dolu olmaktadır. Allah-u Teala’nın her bir ismi en güzel ve en doğru şekilde yansıtılmaktadır. Ayrıca Mucize Yaratan Esmalar ve en tesirli Esma’ül Hüsna olarak da bilinen yukarıdaki 5 sıfatıyla Allah, kullarının her an yanındadır. Bunun yanında Esma’ül Hüsnalar ile yaşanan mucizeler ise birçok kişi tarafından canlı canlı yaşanmaktadır.

Esmalarla Mucize Yaşayanlar

Yüce Rabbimizin 99 adının hikmetleri sonsuzdur. Bu hikmetlerden faydalanmak isteyen kimseler bu isimleri sürekli olarak zikrederler. Bunun yanında Esmalarla Mucize Yaşayanlar da bu isimleri defalarca zikretmiştir. Ve de sonuçlarını bizlerle paylaşmıştır.

 • Son derece fazla Allah’ın isimlerini zikrediyorum, birçok kötü alışkanlığımdan kurtuldum.
 • Geçtiğimiz 2 senedir maddi sıkıntılar ile boğuşuyordum. Çok çalıştım çalışırken de Allah-u Teala’nın isimlerini zikrettim. Çok şükür şuan durumum iyi.

Ya Vedud Mucizesi Yaşayanlar

Allah-u Teala’nın 99 isminden biri olan “El-Vedud” en güzel sıfatlarından biridir. El Vedud, Allah’ın kendisini çok seven ve kendisine ibadet eden kullarını sevdiği manasını taşır. Bu nedenle en çok zikredilen isimlerinden biridir. Ya Vedud Mucizesi Yaşayanlar tarafından söylenenler de uymaktadır. Kur’an-ı Kerim’de ise El-Vedud esması aşağıdaki ayetlerde geçmektedir:

“…ve o Gafur’dur(mağfiret eden), Vedud’dur(çok seven)…”

Buruc Suresi, 14. Ayet

“…en güzel isimler Allah-u Teala’ya aittir. O’na en güzel isimleriyle dua etmekten kaçınmayın. Ve o’nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtan kimselerden kaçının. Onlar yaptıklarının cezalarını yaşayacaktır.

Araf Suresi, 180. Ayet

El-Vedud esması olarak da bilinen bu esma günde 20 kez zikredilmelidir. Aynı zamanda El-Vedud esmasını Pazartesi günleri ay doğduğunda 20 kez zikretmenin ise çok faydalı olduğu söylenmektedir. Ya Vedud olarak da bilinen bu zikrin birçok faydası vardır. Göğsü iman dolu olan kimseler tarafından sıklıkla zikredilen Ya Vedud mucizesi yaşayanlar için en büyük faziletleri aşağıdaki gibidir:

 • Bu esmayı zikreden kimseler zikretmeye her gün devam ederse çevrelerindeki en sevilen kişi haline gelirler. Pek bir sevilen kişi olan bu kimseler, zikretmeyi bırakmadan devam etmelidirler.
 • Bu zikri “Ya Vedud Celle Celaluhü” şeklinde bir yemeğe okuyan kimseler vardır. Bu yemeğe zikri okuyan ve hanımı ile birlikte yemeği yiyen kişilerin ilişkilerindeki sevgi artar ve bağları çok daha güçlenir.

12 Esma Tılsımları ve Faydaları

Esma-ül Hüsna, Allah’ın 99 ismidir. Her ismin kendine özel bir anlamı ve faydası vardır. Esma-ül Hüsna’yı zikrederek çeşitli mucizeler yaşamak mümkündür.

 • Ya Allah: Her türlü ihtiyacın giderilmesi için.
 • Ya Rahman: Rahmet ve şefkat için.
 • Ya Rahim: Merhamet ve sevgi için.
 • Ya Malik: Her şeyin sahibi ve hükümdarı olmak için.
 • Ya Kuddüs: Kutsal ve yüce olmak için.
 • Ya Selam: Esenlik ve barış için.
 • Ya Mümin: Güven ve inanç için.
 • Ya Muheymin: Koruyucu ve kollayıcı olmak için.
 • Ya Aziz: Güçlü ve kudretli olmak için.
 • Ya Cebbar: Zorluklara karşı dayanıklı olmak için.
 • Ya Mutakabbir: Kibirden uzak, büyüklük sahibi olmak için.
 • Ya Halik: Yaratıcı olmak için.

Mucize Esma’ül Hüsna Sağlık İçin

Mucize Esma’ül Hüsna Sağlık İçin
Şafi: Sağlık ve şifa için dua ederken kullanılır
Hafız: Bedeni ve zihni koruma için
Mü’min: İç huzur ve güven hissi için

Ya Vedud Mucizesi Yaşayanlar konusu ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Mucize Yaratan Esmalar yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Esmalarla mucize yaşayanlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yasin Taylan Ak

Gaziantep Üniversitesi mezunu ardından Ankara İlahiyat Fakültesinde yüksek lisans yapan Yasin Taylan Ak hocamız, Din sosyolojisi, din psikolojisi, İslam tarihi hakkında birçok tez yazmış ve makaleler paylaşmıştır. Ülkemizde de çeşitli faziletler ve dua usulleri yaşayanlar hakkındaki yazılar da sitemizde mevcuttur.
Yorum yapın