Ana SayfaMucize DualarEstağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Ne İçin Okunur? – Fazileti

Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Ne İçin Okunur? – Fazileti

Estağfirullahe innehu kane gaffara ne için okunur konusu dahilinde bu ayet öne çıkacaktır. Çünkü bu ayet yaramazlık yapan özellikle ergenlik döneminde söz dinlemeyen çocuklar için okunması gereken bir duadır. Okuyan kişiler oldukça etkili bir ayet olduğunu söylemektedir. Bunun yanında diğer duaların fazileti hakkında bilgi alma istiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Fazileti

Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Fazileti
Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Fazileti

Özellikle ergenlik döneminde ebeveyn sözü dinlemeyen kendi başına iş yapan çocuklar için çok etkili bir ayettir. Bunun dışında sessiz bir ortamda sabah akşam 70 defa okunursa tüm dertleri ve belaları keser atar. Böylece Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Faziletini bu şekilde söyleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Felçten Kurtulmak İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Ne Demek?

Ergenlik dönemine giren çocuklara karışılmaması önerilen bir konudur. Bu tip müdahaleler daha da ters etki yaratacağından dolayı sakince beklemekte yarar vardır. Ayrıca Estağfirullahe innehu kane gaffara okumak da bu süreçte yeterli sonuçları verecek konumdadır. Çünkü bu ayet sayesinde çocuklar anne baba sözü dinleyecek ve daha sakin olacaklardır. Ayrıca Türkçe olarak “Allah’tan mağfiret dilerim, çünkü O, mutlaka çok bağışlayıcıdır” anlamına gelir. Böylece Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Ne Demek? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Ne İçin Okunur?

Genel olarak ergenlik dönemlerinde söz dinlemeyen çocuklar için Estağfirullahe innehu kane gaffara son derecede etkilidir. Ayrıca anne babalarına karşı gelen çocuklar için de bu dua önemli olmaktadır. Ebeveynler, çocuklarının daha da sakin olması konusunda duaları araştırdıklarında Estağfirullahe innehu kane gaffara öne çıkmaktadır. Böylece Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Ne İçin Okunur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Cübbeli

Estağfirullah, innehu kâne ġaffârâ” ifadesi Arapça bir dua cümlesidir ve Türkçe olarak “Allah’tan mağfiret dilerim, çünkü O, mutlaka çok bağışlayıcıdır” anlamına gelir. Bu dua, bir kişinin günahlarının affedilmesi ve Allah’ın rahmetine sığınması için yapılan bir niyazdır.

Estağfirullah duası, İslam dininde önemli bir yere sahiptir ve Müslümanlar arasında yaygın olarak kullanılan bir ifadedir. Bu dua, kişinin Allah’a yönelip günahlarını itiraf etmesini, pişmanlık duymasını ve bağışlanma talep etmesini ifade eder. Estağfirullahe İnnehu Kane Gaffara Cübbeli bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Okula Gitmek İstemeyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sinirli Çocuğa Okunacak Esmaül Hüsna

Asi çocuklara karşı dua okuyarak sakinleşmelerini istemek muhakkak sonuç verecek yöndedir. Anne ve babalar da bu hususta çocukları için dua etmeye yöneleceklerdir. Ergenliğe girme ya da yaşanacak olan psikolojik bir durum da bunun gerekçesi halindedir. Özellikle sinirli çocuğa okunacak Esmaül Hüsna şu şekilde gündeme gelecektir.

Bismillahirrahmânirrahîm. “Ve vassaynâl insâne bi vâlideyhi ihsânen, hamelethu ummuhu kurhen ve vadaathu kurhen, ve hamluhu ve fisâluhu selâsûne şehran, hattâ izâ belega eşuddehu ve belega erbaîne seneten kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn(muslimîne).”

Asi Kıza Okunacak Dua

Ergenlik dönemlerinde kız çocukları erkeklerle kıyaslandığı süre zarfında daha da sinirli bir konumdadır. Bununla beraber asi kıza okunacak dua dahilinde de doğru şekilde hareket etmek ve sakin davranmak da önemli olacaktır. Kız çocuklarının üzerine daha da gidilmesi durumunda daha da sinirleneceklerinden ötürü ebeveynlerin dikkatli olmasında yarar vardır. Ya Mukit esmasını 7 kez boş bir bardağa okuduktan sonra bardağa konulacak olan sıvıyı kız çocuğuna içirmek gerekecektir. Bununla beraber asi kız çocukları için faydalı bir sonuç da gelişme gösterecek boyuttadır.

Asi Çocuklar İçin Okunacak Dualar

Ergenlik dönemlerindeki çocuklar anne ve babalarına karşı sinirli ve isyankar bir tutum takınmaktadır. Bu yüzden ebeveynlerin çocuklarına karşı sakince davranmaları genel olarak önemli bir husus olmaktadır. Asi çocuklar için okunacak dualar konusu itibarıyla sonuç almak kesindir. Bu duanın okunması halinde çocuklar ailelerine karşı daha da sakin ve sükûnet içerisinde kalacaklardır. Bu dualar şu şekilde ifade edilecek düzeydedir.

  • “Efe gayre dinillahi yebgune ve lehu esleme men fis semavati vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceun.” Estağfirullahe innehu kane ğaffara “Ya Hadi” ismini günde 400 kez söylemeniz gerekmektedir.

Ana Babaya Asi Olan Evlat İçin Dua

Çocukların psikolojik sorunlarının oluşmasından dolayı bazı dönemler içerisinde varlık gösterecektir. Ayrıca genel olarak asabi ve isyankar bir tutum takınarak ailelerine karşı daha da kötü bir boyutta olacaklardır. Burada da anne babalara düşen görev daha sakin bir tutum takınmak olacaktır. Ana babaya asi olan evlat için dua konusunda da bir bardak suya 313 kez Ayet’el Kürsi okumak yeterli olacaktır.

Söz Dinlemeyen Asi Evlat İçin Okunacak Dua

Söz dinlemeyen asi evlat için okunacak dua konusu dahilinde Allah’ın isimlerine yönelmek en etkili yöntem olacaktır. Anne babasına karşı sinirli ve asi davranan çocukların üzerine gidilmemesi son derecede gereklidir. Tartışmayı büyütmemek adına bu hususta hamle yapmak gerekir. Bu dualar etrafında mutlak suretle sonuç almak kesin bir konumdadır.

  • Yâ Şehîdü, Yâ Raûfu, Yâ Mugsidu, Yâ Halîmu, Yâ Hasîbü, Yâ Musavviru

Son olarak Estağfirullahe innehu kane gaffara ne için okunur yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın