Ana SayfaMucize DualarEv Satmak İçin Dua – Mucize Dua!

Ev Satmak İçin Dua – Mucize Dua!

Ev satmak için dua konusunda yardım alınacak hususlardan bir tanesidir. Mallara acil bir biçimde alıcı bulma konusunda dualara yönelmenin artısı her zaman gelişecektir. Öte yandan bu dualar kadar yapacağınız zikirler ve kılacağınız namazlar da bu konuda etkin bir halde kalacaktır.

Malların değerinde ve acil olacak şekilde satılması adına gerekli zikirlere başlamadan önce muhakkak 2 rekat namaz kılma durumunu gerçekleştirmekte yarar vardır. Ayrıca bu noktada zikre başlamadan ve zikri bitirdikten sonra 3’er kez salavat okumak önemlidir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ev Satmak İçin Okunacak Dualar

Ev satmak için okunacak dualar konusunda farklı farklı seçenekler gündeme gelecektir. Bu hususta ne şekilde hareket edeceğinizi bilmeniz de son derecede önemlidir.

  1. Satacağınız evin üzerine 7 Duha Suresi ve 7 Fil Suresi okuyup üflediğiniz durumlarda kısa sürede sonuç almanız kesindir.
  2. Satılması istenen şeyin üzerine niyet ettikten sonra 66 kez Festebşiru bi bey’ıkümüllezi ba ya’tüm bihi ve zalike hüvel fevzül azıym.” Ayetini okumak gerekecektir.
  3. Satılması istenen mal için niyet ettikten sonra her gün 1062 kez Ya Bais’ü Ya Fettah isimlerini zikretmek gerekecektir. Ayrıca bu iki isim iyi bir zamanda yazılarak satılması istenen şeyin üzerine konulmalıdır.
  4. Temiz yerden toprak aldıktan sonra 3 kez Tövbe Suresi 128 ve 129 ayetlerini okuyarak, bu toprağı serpmek gerekecektir. Malların satılması adına Zariyat Suresi 58 ayet, 15 gün boyunca toplamda 400 kez okunacaktır. “İnnallâhe huver rezzâku zul kuvvetil metîn” Muhakkak ki Allah; O, rızık verendir, güç, kuvvet sahibidir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Salavatı Kübra Arapça Yazılışı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir Malın Satılması İçin Dua

Bir Malın Satılması İçin Dua ya da ibadet yöntemi herhangi bir dinde veya inançta belirli bir protokole bağlı olabilir. Ancak genel olarak, bir malın satılması için niyaz etmek veya dua etmek yaygın bir uygulamadır. İşte bu konuda kullanabileceğiniz bir dua örneği:

Bir Malın Satılması İçin Dua
Bir Malın Satılması İçin Dua

“Allah’ım, sana dua ediyorum ve huzurunda dileğimi sunuyorum. (Satmak istediğiniz malı veya mülkü açıkça belirtin.) Bu malı satmayı arzu ediyorum ve senin rahmetine sığınıyorum. Lütfen, malımın alıcıyla buluşmasını ve satılmasını sağla. İnancımı sana bağlıyorum ve güveniyorum. İşlerimi rahatlıkla yürütebilmem için bana yardım et. Şükürler olsun sana, çünkü duamı işitiyorsun ve bana yardım ediyorsun. Amin.”

Bu dua, Allah’a yönelik bir niyazdır ve kişinin malının satılmasıyla ilgili dileklerini ifade eder. Elbette herkesin inancı ve tercihleri farklı olduğundan, başka dualar veya ibadet şekilleri de kullanabilirsiniz. Ancak samimi bir kalple yapılan dua her zaman değerlidir.

Evin Satılması İçin Okunacak Karınca Duası

Evini satmak isteyenler için pek çok dua öne çıkmaktadır. Bununla beraber evin satılması için okunacak Karınca Duası da iyi bir tercih olarak kalacaktır. Ayrıca 7 gün boyunca 7’şer kez okumak da bu isteğin gerçekleşmesi adına önemli bir husustur. Doğru niyetle ve temiz kalple bu duaya yer vermenin artı sonuçları her zaman ortaya çıkacaktır.

Duanın Okunuşu:

“Allahümme yarabbi cebraile ve mikaile ve israfile ve azraile ve ibrahime ve ismaile ve ishaga ve yeğgube ve münzilel bereketi vettevrati vezzeburi vel incili velfurgani velehavle vele guvvete illa billahilaliyyilazimi leilehe illellahül melikülhaggülmübinü mühammedürrasülüllahi sadegülveğdil emini ya rabbi ya rabbi ya hayyü ya gayyümü yazelcelelivelikram.Eselüke yarabbelarşilazimi eyyerzugani rizgan halelen tayyiben birahmetike ya erhamerrahimin. Debernuş, Şezenuş, Kefeştetıyuş, Gıtmır, Yemliha, Mekselina, Mislina ,Mernuş.”

Türkçe Meali:

Ey Cebrail’in ve Mikail’in, İsrafil’in ve Azrail’in, İbrahim’in ve İsmail’in, İshak’ın ve Yakub’un Rabbi, Ey bereketleri veren, Tevrat’ı, Zebur’u, İncil’i ve Kuran-ı Kerim’i indiren Allah’ım. Kudret ve güç sadece yüce ve büyük olan sana aittir. Açıkça ortadadır ki Hak ve tek Melik olan senden başka ilah yoktur. Sadık ve emin olan Hz. Muhammed(S.AV.) senin elçindir.

Ey Allah’ım, Ey Allah’ım, Ey kaim ve diri olan, Ey ikram ve celal sahibi, Ey azim olan arşın sahibi, senden beni hoş ve helal bir rızık ile rızıklandırmanı diliyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim senin rahmetinle (Ashabı Kehfin isimleri) Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmir.

Bu duayla beraber de evin ya da diğer malların kolay yoldan ve kısa bir süre içerisinde satılması gibi bir konu gündeme gelecektir. Ayrıca kişilerin Karınca Duası ile bu sonuca ulaşması kesindir.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın