Ana SayfaMucize DualarNegatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua – Etkili!

Negatif Enerjiyi Yok Etmek İçin Dua – Etkili!

Negatif enerjiyi yok etmek için dua ve Kötü Enerjiden Korunmak İçin Dua konusuna yönelmek de herkesin tercih ettiği yöntemler arasındadır. Ayrıca var olan negatif enerjiyi dualarla ortadan kaldırmak da kesin olmaktadır. Canlı ya da cansız varlıklar üzerinde yer alan negatif etkiyi kaldırmak ya da pozitif yöne doğru çevirmek gibi bir konuyla da karşı karşıya kalacaksınız. Ayrıca dua dışında farklı egzersizler ve yöntemler de önemli ölçüde etkin bir halde sonuç alınacaktır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlgili videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Evdeki Negatif Enerjiyi Yok Eden Dua

Bazen evimizde iç bunaltıcı bir hava olabilir. Bunun sebebi bir kavga veya farklı bir durumdan ötürü olmaktadır. Buna çözüm olarak da tabi ki dua etmek güzel bir alternatiftir. Bunun için Evdeki Negatif Enerjiyi Yok Eden Dua sizlerle:

“Yüce Allah’ım, evimizi senin koruman altına alıyoruz. Evimizdeki olumsuz enerjileri, kötü düşünceleri ve negatif etkileri yok etmeni diliyoruz. Evimizde sevgi, saygı, huzur ve bereketin hâkim olmasını istiyoruz. Senin rahmetinle evimizdeki her türlü kötülükten korunmak istiyoruz. Lütfen bize evimizde güvenli ve mutlu bir ortam sağla. Amin.”

Evdeki Negatif Enerjiyi Yok Eden Dua

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Kötü Enerjiden Korunmak İçin Dua

Kötü Enerjiden Korunmak İçin Dua
Kötü Enerjiden Korunmak İçin Dua

Öncelikle zaman zaman kendimizi evimizde veya farklı bir yerde kötü bir durumda hissedebiliriz. Bu sıkıntılı durumdan da kurtulmanın belirli yolları vardır. Kötü enerjiden korunmak için dua edebilirsiniz. İşte örnek bir dua:

“Allah’ım, senden kötü enerjilerden ve negatif güçlerden korunmayı talep ediyorum. Beni kötü niyetli insanların ve olumsuz etkilerin zararlarından koru. Kötülüklerden, hastalıklardan ve her türlü kötü olaylardan beni kurtar. Güçlü bir zırh ver bana, etrafımda kötü enerjiler olduğunda beni koru. Beni doğru yola yönlendir ve sana olan bağlılığımı güçlendir. Amin.”

Kötü Enerjiden Korunmak İçin Dua

Evin Enerjisini Yükseltmek İçin Ne Yapılır?

Evde yer alan negatif enerjiyi daha da yükseltmek adına da farklı yolları izlemek son derecede kolaydır. Ayrıca evin enerjisini yükseltmek için ne yapılır noktasında da doğru oturuşlar ve dualar etkin bir hal alacaktır.

  • Burundan derin nefes alınarak verilecektir. Bu süreçte nefes iyice boşaltılacaktır.
  • Sol burnu işaret parmağıyla tıkadıktan sonra sağ burun deliğinden 4 saniye kadar nefes alınıp verilecektir. Aynı durum sağ burun deliği için de uygulanacaktır.
  • Nefesi 4 saniye kadar aldıktan sonra 16 saniye boyunca tutmak ve 8 saniyede dışarı vermek önemli bir etki yaratacaktır.

Bu işlemleri uyguladıktan sonraki süre zarfında abdest alarak dua okumak son derecede önemlidir. Ayrıca “La ilahe illalah’ül-azim’ül halim la ilahe illallahü Rabbü’l-arş ilazim la ilahe illalahü Rabbü’s-semavati ve Rabbü’l erdi Rabbü’l arşil kerim” duası da bu süreçte okunacaktır.

Eşyaların Enerjisi Nasıl Temizlenebilir?

Yaşanan ortamlardaki ve eşyalardaki negatif enerjiden de kurtulmak son derecede önemlidir. Ayrıca eşyaların enerjisi nasıl temizlenir konusunda da doğru hareket etmekte fayda vardır. Ancak bu şekilde etkin bir oturum durumu eşyalar ve ev içerisinde gelişecek olan konular arasında yer alacaktır.

Her tür eşyadaki negatif enerjiden kurtulmak adına ilk aşamada evin genel temizliğini yapmakta yarar vardır. Ayrıca evdeki dağınıklık da bu süre zarfında toplanacaktır. Tüm ev genelinde adaçayı yakılarak, tütsü olarak dolaştırılacaktır.

Kaya tuzu kullanımı da evdeki negatif enerjiyi kaldırmada önemlidir. Evin giriş kapısı etrafına kaya tuzu koymakla beraber ev halkının kötü enerjilerinden kurtulması gibi bir durum ortaya çıkacaktır. Ayrıca kaya tuzu çok eski bir gelenek olarak da öne çıkmaktadır.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Okula Gitmek İstemeyen Çocuğa Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Evdeki Ağırlığı Kaldırmak İçin Hangi Dua Okunur?

Evlerde genel olarak hissedilecek derecede ağırlık meydana gelecektir. Bununla beraber evdeki ağırlığı kaldırmak için hangi dua okunur sorusu da ortaya çıkacaktır. Eşyaların ve ev halkının negatif enerji toplamasından dolayı bu tarz bir sorun açığa çıkacaktır. Ayrıca bu tip negatif enerji etkisinden korunmak adına dua okuyarak, istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız.

Negatif enerjiyi kaldırmak için dua etmeden önce namaz kılmanızda yarar vardır. Sonrasında da 1-2 cüz Kur’an-ı Kerim okunacaktır. Hemen arkasından da 33 kez Subhanallah ve Elhamdülillah ile 34 kez Allah-u Ekber demek gerekecektir. Bu sayede de tüm negatif enerjiyi ortadan kaldırmak da mümkün olacaktır.

Evin Enerjisi Nasıl Yükseltilir?

Ev genelinde fazlasıyla zaman geçirmemizden dolayı bu hususta enerjisine de dikkat etmekte yarar vardır. Ayrıca evlerde daha mutlu ve pozitif olmak için evin enerjisi nasıl yükseltilir sorusu ışığında hareket etmek son derecede önemlidir. Bu hususta da farklı yolları izlemek genel itibarıyla geçerli bir durum olarak kalacaktır.

  1. Evi düzenli olarak havalandırmak
  2. Perdeleri ya da panjurları açık tutmak
  3. Renklerin enerjisinden yararlanmak
  4. Aşırı ve fazlalık olan eşyalardan kurtulmak
  5. Doğal taşlardan yararlanmak
  6. Temizlik yaparken enerjiyi yükseltmek
  7. Evde bulunan tüm negatif enerjileri temizlemek

Ayrıca, Negatif enerjiyi yok etmek için dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın