Ana SayfaMucize DualarEvladın Hidayeti İçin Dua – Birini Hidayete Erdirmek İçin Dua

Evladın Hidayeti İçin Dua – Birini Hidayete Erdirmek İçin Dua

Evladın hidayeti için dua da ebeveynlerin yaygın olarak ele aldığı konular arasındadır. Hayırsız evlat ya da anne babaya isyan eden çocuklar için farklı dualar gündeme gelecektir. Bu evrede kısa bir süre içerisinde evladın aileye yeniden bağlı ve ebeveynlerin sözünden çıkmayan bir hale bürünmesi de mümkün olacak konular arasında kalacaktır. Bu hususta düzenli olarak uygulanması gereken dua yöntemleri de varlık göstermektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Evladın Doğru Yolu Bulması İçin Dua

Evladın Doğru Yolu Bulması İçin Dua
Evladın Doğru Yolu Bulması İçin Dua

Her ebeveyn çocuklarının ahlaklı, dürüst ve çalışkan olmasını ister. Bu yüzden Evladın doğru yolu bulması için dua olarak Yasin Suresi ve Fatiha Suresi gibi bazı surelerin okunması da faydalı olabilir. Bununla birlikte, duaların yanı sıra evladın doğru yolu bulması için ona örnek olmak, iyi bir eğitim vermek ve doğru yönlendirmeler yapmak da önemlidir.

Evladın Hidayeti İçin Dua

Günümüzde maalesef bir çocuk ailesine karşı saygısız olmaktadır. Bunun en temel sebebi ise arkadaş ortamı ve çevredeki insanlardır. Bu yüzden Evladın Hidayeti İçin Dua edebilirsiniz. Böylece çocuk anne babasına saygılı olur. İşte o dua şu şekildedir:

Rabbim, evladımı ve neslimi kötülüklerden, şeytanın şerrinden ve kötü insanların zararından koru. Onları hidayete erdir ve sana yakın kıl. (Müminun Suresi, 97-98)

Oğlumun Hidayete Ermesi İçin Dua

Bazı ebeveynler çocuklarının onlara karşı saygılı olmasını ve sözlerinin dinlemesi için Oğlumun Hidayete Ermesi İçin Dua etmektedir. Bu tarz dualar gerçekten çocuklar üzerinde etkili olmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • “Allahümme ya müheymin, ya müheymin, ya müheymin, es’elüke bi cemalike’l-ladzi la yemute ve’l-fadlu’l-ladzi la yebutü en tahdiya ibni (veya ibnatî) ve tec’alahu (veya tec’alahâ) min ibadikas-sâlihîn.”

Birini Hidayete Erdirmek İçin Dua

Hidayete ermek, İslam inancına göre doğru yolu bulmak, Allah’ın emirlerine uymak, günahlardan kaçınmak ve kişinin ruhsal olarak olgunlaşmasını sağlamak anlamına gelir. Hidayete ermek, kişinin Allah’ın yarattığı amaç doğrultusunda hayatını sürdürmesini, doğru kararlar vermesini ve Allah’ın rızasını kazanmasını sağlar. İşte Birini Hidayete Erdirmek İçin Dua şu şekildedir:

  • “Rabbi edhılnı mudhale sıdkın ve ahricnı muhrace sıdkın ve ce’al lı mil ledünkeseıdeten necmaü biha külle mehabin ve sadakaten indeke innke ala ma tef’alu lebiır”

Hayırsız Evlat İçin Okunacak Dualar

Evlattan fayda görmek isteyen anne babaların duaya yönelmesinde yarar vardır. Ayrıca hayırsız evlat için okunacak dualar da bu hususta sonuç almak mümkün olacaktır. Çeşitli duaları uygulayarak bu noktada da ideal sonuçları yakalamak kesin olarak gelişecektir.

  • Ve kezalik evhayna ileyke ruhan min emrina ma künte tedriy mel-kitabü ve lel iymanü ve lakin ce’alnahü nuren nehdi bihi men neşa’ü min abadina e inneke le tehdi ila sıratın müstakim, Sıratıllahillezi lehü ma fis-semavati vema fil ard ela illallahi tasiyr’ül-umur.
  • Eüzü bi kelimatillah’it-tammati min şerri ma halaka bismillahillezi la yadurru ma’a ismihi şey’ün fil ardı ve la fis’sema’i ve hü-ves’semiul aliym.
  • Çocukların saçlarından aldıktan sonra 1000 kez “Ya Şehid celle celalühü” zikrini çektikten sonra çocuğun hidayeti için dua edilmesi sonuç verecektir.

Çocukların isyankar halinden uzaklaşması ve ailesine bağlanması adına farklı günlerde değişik duaları okumak genel itibarıyla fayda verecektir. Bu duaları okumak kaydıyla çocuğun ıslah olması mümkün hale gelecektir.

Cuma: Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilâhe ilellâhü vallâhü ekber Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym (1000 defa)

Cumartesi: Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn (1000 defa)

Pazar: Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va’dil emîn (1000 defa)

Pazartesi: Lâ ilâhe illellâhü azîzâ Yâ Cemîl (1000 defa)

Salı: Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammedin ve sellim teslîmen kesîrâ (1000 defa)

Çarşamba: Lâ ilâhe illellâhü hâlisan muhlisâ (1000 defa)

Perşembe: Lâ ilâhe illellâhü hâliku külli şey’in ve hüve alâ külli şey’in kadîr (1000 defa)

Anne Babaya İsyan Eden Evlat İçin Dua

Ebeveynlerine karşı gelen ve dediklerini yapmayan çocuklar için de dualar vardır. Ayrıca her gün bu duayı yapmaları halinde de çocukların ebeveynlerine karşı daha itaatkar olması sonucu gelişecektir. Anne babaya isyan eden evlat için dua kapsamında da önemli ölçüde sonuç almak kesindir.

  • “Ya Tamme Fela Tesifü’l Elsunu Kunhi Celaalihi ve Mülkihi ve İzzihi Ya Tamm”

Anlamı:

  • “Ey her bakımdan tastamam olup, yüceliğinin, saltanatının ve izzetinin tüm yönlerini dillerin vasıf edemediği Zat! Yâ Tamm”

Bu duayı her gün 1011 kez okumak ve 21 gün boyunca devam ettirmek de önemli ölçüde sonuç verecektir. Bununla beraber bu duayı zikreden kişilerin çocuklarındaki değişim de gözle görülür bir hal alacaktır.

Evladı Islah İçin Okunacak Dua

Evladının hal ve hareketlerinden memnun olmayan anne babaların bu hususta yöneleceği dualar vardır. Ayrıca evladı ıslah için okunacak dua kapsamında da beklentilerini karşılayacaklardır. Anne babaların bu tarz amaçları konusunda Ahkaf Suresi 15. Ayeti 3 kez bu niyetle okumalarında yarar vardır. Arkasından suya nefes verdikten sonra çocuklarına bu sudan içirmek yararlı neticeler doğuracaktır. Son derecede kuvvetli bir etkiye sahip olan Ahkaf Suresi 15 ayet ile beraber çocukların anne baba sözünden çıkmayarak davranışlarını giderek iyileştirmesi gibi bir durum da gelişme gösterecek bir konu olacaktır.

Son olarak Cazibe ve çekicilik duası yazımızın sonuna geldik. Bunun yanında yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın