Ana SayfaMucize DualarGöbek Düşmesi Duası – Etkili Dua!

Göbek Düşmesi Duası – Etkili Dua!

Göbek Düşmesi Duası en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Ayrıca, Saraçoğlu Göbek Düşmesi Belirtileri konusundan da bahsedeceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Göbek Düşmesi Duası 🤲

Göbek Düşmesi Duası sıkça merak edilen bir konudur. Özellikle ağır bir şeyler kaldıran kişilerde sıkça meydana gelen göbek düşmesi; nefes darlığı, şişkinlik ve karın ağrısı gibi durumlara verilen addır. Buna halk arasında ise sıkça göbek kayması ya da göbek düşmesi diye isimler verilir. Özellikle de “göbeğim düştü” tabiri oldukça popülerdir. Göbeği düşen kişilerin uygulaması gereken farklı metotlar bulunmaktadır. Bu metotlardan ilki Kur’an-ı Kerim’de de yer alan aşağıdaki duayı okumaktır.

 • Li testevû âlâ zuhurîhi summe tezkuru n’i mete rabbîkım izesteveytûm aleyhî, ve tekûlü sûbhanellezî sehhâre lenâ haza ve mâ kunna lehû mukrînin. Ve in yekadûllezine keferû le yuzlîkuneke bi ebsârihim lemma semîuz zikrâ ve yekulune innehû le mecnûn.”

Duayı okuduktan sonra ise üç farklı işlemle birlikte göbek düşmesinin önüne geçmek mümkündür. Bunlardan ilki göbeği düşen kişinin sırt üstü yatırılması ve karnının açılmasıdır. 30 dakika boyunca sırt üstü uzanan ve göbeği açık olan kişiler için sorun büyük ölçüde çözülecektir.

Bir başka yöntem ise bölgeye elle masaj yapılması yönündedir. Göbeği düşen kişinin sırt üstü yere yatırılması ve akabinde elle karnının yoklanması ve göbeğin düştüğü yerin bulunması gereklidir. Noktasal olarak bulunduktan sonra ise yavaşa yukarı ve aşağı doğru masaj yapılır. Böylece düşmüş olan göbeğin yerine getirildiği yaygın olarak inanılan bir yöntemdir.

Kasnak metodu olarak da bilinen bu yöntemde sabahları aç karnınayken uygulanmaktadır. Diğer yöntemlere göre biraz daha zorlu olması sebebiyle sık tercih edilmese de etkilidir. Kolayca yerine yerleştirilemeyen göbek düşmelerinde hastanın karın boşluğunda dolanan boş bir kasnak geçirmek suretiyle uygulanır. Sonrasında kasnak yavaşça bükülür ve karın tamamıyla kasnakta sıkışır. Bu sayede göbeği almak ve yerine yerleştirmek mümkün hale gelir.

Tüm bu işlemler, uzmanlar tarafından yapılmadığında tehlikeli sonuçlara yol açabilmektedir. Bu sebeple rüştünü ispatlamış kişiler tarafından uygulanması önemlidir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmadan çeşitli metotlarla göbek yerine yerleştirilebilir.

Saraçoğlu Göbek Düşmesi Belirtileri

Saraçoğlu Göbek Düşmesi Belirtileri
Saraçoğlu Göbek Düşmesi Belirtileri

Öncelikle Saraçoğlu göbek düşmesi belirtileri de merak edilenler arasında yer alıyor. Göbek düşmesi bazı kesimler tarafından göbek deliği düşmesi olarak da bilinir. En yaygın belirtisi göbek düşmesi yaşayan kişinin mide bölgesinde tam yüzeyde hassas ve iltihap varmışçasına bir hissin oluşmasıdır. Bu his, göbek düşmesinin en yaygın görülen belirtisidir. Bunun yanı sıra aşağıdaki belirtilerle de sıkça karşılaşmak mümkündür:

 • Karın bölgesi ve çevresinde meydana gelen keskin ve ani ağrılar
 • Spor esnasında ağrılar sebebiyle karın bölgesinde istenen hareketlerin uygulanamaması
 • Sürekli şişkinlik hissi
 • Karın bölgesinde ve çevresinde oluşan morartılar
 • İştahsızlık ve iştahsızlığa bağlı olarak kısa süre içerisinde zayıflama
 • Kas spazmları
 • Kramplar
 • Dik durmakta zorlanmak ve duruş bozukluğu
 • Nefes darlığı çekmek

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz

Göbek Düşmesi Duası Türkçe Meali

Yukarıda belirtilmiş olan göbek düşmesi duasının Türkçe meali birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu duayı okuyan inançlı kimseler, Allah’ın da izniyle göbek düşmesi sorunu yaşamazlar. Göbek düşmesi duası Türkçe meali aşağıdaki gibidir:

 • “Üzerlerine binip onlardan yararlandığında, Rabbinizin verdiği nimetleri anarak: ‘Bunları hizmetimize veren Allah-u Teala ne yücedir, yoksa bizim bunların hiçbirine gücümüz yetmezdi’ deyin. Gerçeği yalanlayan o nankörler, o öğüdü duyduklarında neredeyse gözleriyle seni devirmeye çalışacaklardı. Sürekli ‘o bir delidir’ diyorlardı.”

Yukarıdaki duayı okuyan inançlı kimseler için göbek düşmesi diye bir sorun olmayacaktır. İslam alimleri tarafından sıkça önerilen bu dua, her gün 30 kez okunmalıdır. 1 hafta süreyle okunması gereken bu dua sayesinde inançlı kimseler her türlü sağlık sorunundan korunabilir.

İğne İle Göbek Kaldırma Duası

İslam dini, sağlık sorunları için tıbbi tedaviyi teşvik eder. Bu nedenle, göbek düşmesi veya karın bölgesindeki sarkmalar gibi sorunlarda bir iğne kullanarak kaldırma yöntemi, tavsiye edilmez. Bunun yerine, egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek, doğru duruş ve diğer tedavi yöntemlerini denemek daha uygun olacaktır. İğne İle Göbek Kaldırma Duası bu şekildedir.

Ayrıca, Göbek Düşmesi Duası ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Son olarak Göbek Düşmesi Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın