Ana SayfaMucize DualarHaksızlığa Karşı Dua – Haksızlığa Karşı Hangi Dua Okunur?

Haksızlığa Karşı Dua – Haksızlığa Karşı Hangi Dua Okunur?

Haksızlığa Karşı Dua en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Yazımızın içerisinde haksızlık karşısında okunacak dua konusuna değineceğiz. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Haksızlığa Karşı Dua

Haksızlığa karşı dua okumak inançlı kimselerin yapması gereken en önemli şeylerdendir. Anın psikolojisiyle birlikte yapılmaması gereken büyük hatalardansa Allah-u Teala’ya el açmak daha hayırlıdır. İnançlı kimseler tarafından haksızlığın ve zulmün sonra ermesi için okunması gereken dua aşağıdaki gibidir:

  • “La ilâhe illâhül’âzim-ül-halîm lâ ilahe illallâhû RAbbûl Arş-il’azim. La ilâhe illâllâhü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’arş-ilkerim.”

Yukarıdaki duayı her gün 35 kez tekrarlayan ve ellerini göğe kaldırarak Yüce Allah’a el açan kimseler yaşadıkları haksızlığa karşın derman bulurlar. Haksızlık yapan kişinin kahrolması için okunacak bu dua çoğu zaman etkilidir. Allah-u Teala, dualarından ve kelamlarından adını düşürmeyen kimselerin sesini her daim duyar.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua
Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Öncelikle Haksızlık yapanı kahreden dua, Müslümanlar için en iyi ve ideal yollardan biridir. Yüce Allah, kullarının dualarını ve seslerini her daim duymaktadır. Bu nedenle inançlı kimselerin yapması gereken şey her zaman olduğu gibi haksızlık karşısında da Allah’a el açmaktır. Yüce Allah, yaşanan haksızlığı sineye çekmeyeceği gibi haksızlığı yapanı kahredecektir. İslâm aleminde hiç kimsenin bir başkasından üstünlüğü yoktur. Bu nedenle haksızlık yapmak mümkün dahi değildir. Haksızlığa uğrayanlar, aşağıdaki duayı okuyarak dertlerine derman bulabilmektedir:

  • “Ve zennunî iz zehebe mugadîben fe zânne en len nakdire aleyhi fa nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zalîmîn.”

Bu duayı her gün vakit namazlarının ardından 5’er kez, toplamda da 25 kez okumak yeterli olacaktır. Dua, abdestli bir şekilde yalnızca vakit namazları sonrasında okunmalıdır. İbn-i Sünni tarafından tavsiye buyurulduğu üzere okunma şekli ve yordamı budur.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Canı Yananın Edeceği Dua

Canı yananın edeceği dua ile Allah-u Teala’nın Müslümanın canını yakan kimseye ceza vermesi sağlanabilmektedir. İnançlı kimseler için bu dünya yalnızca ibadet etmek içindir. Bu nedenle canı yanan kimseler Allah’a sığınmak zorundadır. Haksızlığa ve zulme karşı sessiz kalanın dilsiz şeytan olduğu açıkça Hazreti Peygamber tarafından söylenmiştir. Sessiz kalmamak için yapılması gereken şey ise el açmak ve Allah’a dua etmektir. Canı yanan kimseler aşağıdaki duayı edebilir:

  • “Elem neşrâh leke sadrek. Ve vadanâ ânke vizrek. Ellezî enkâda zahrek, ve refa’na leke zikrek. Feinne me’alûsri yüsren. İnne me’âl usri yüsren. Feizâ ferağte fensâb. Ve illâ Rabbîke fergâb. La ilâhe illâllahû kâble kullî şey’in ve la ilahe illâllahû yebkâ Rabbuna ve yefna kullû şey’in.”

Yukarıdaki duayı okuduktan sonra birtakım ritüellerle birlikte dua tamamlanır. Bu duayı 34 kez peş peşe okuduktan sonra;

  • 999 kez Bismillahirrahmanirrahim,
  • 999 kez Fatiha suresi,
  • 1000 kez Lâ ilâhe illâllah Muhammedû’r-Rasulûllah.
  • 1000 kez Allahûmme sâlli âlâ Muhammed-in ve âlâ âli Muhammed. Kem’â sâlleyte âlâ Îbrahîme ve âlâ âli İbrahîme inneke hamidûn mecîd.

Yukarıdaki ritüeli 10 gün boyunca uygulamak suretiyle canı yananın canını yakan kişi Allah tarafından cezalandırılır.

Zalime Karşı Okunacak En Etkili Dua

İnançlı kimseler nasıl ki hayatlarında mucize ve faziletler yaşandığında Allah’a şükrediyorsa, canları yandığında ve zulme uğradıklarında da Allah’a sığınmalıdır. Zalime karşı okunacak en etkili dua sayesinde suçlu her zaman cezasını çekmektedir. Şüphesiz ki O, kullarının sesini duyan ve görendir. Zalimlik yapan kimselere okunacak en etkili dua aşağıdaki gibidir. Bu duayı her gün 14 kez okumak yeterli olacaktır.

  • “Rabbenâ âleyke tevekkelnâ ve îleyke enebnâ ve ileykel masîr. Rabbenâ lâ tec’alnâ fitneten. Lillezine keferû, vagfîr lenâ rabbenâ, inneke entel azîzûl hakîm.”

Ayrıca, haksızlık karşısında okunacak dua ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Ayrıca, Haksızlık karşısında okunacak dua ile alakalı ilgili bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Haksızlığa Karşı Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın