Ana SayfaMucize DualarHem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua – Oldu

Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua – Oldu

Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua ile oldukça kuvvetli ve toplumda sözü geçen biri olabilirsiniz. Peki bu dua nedir? Etkili ve tesirli okunacak dualar nelerdir? Bu tarz etkili ve tesirli duaları Mucize Dualar kategorimiz altında bilgilendirmekteyiz. Okunacak duaların devamına bağlantıdan erişim sağlayabilmektesiniz.

Dua, gerek dünyalık gerekse ahiret hayatı için Allahü Teala’ya bir yakarıştır diyebiliriz. Dünya dua üzerine kurulmuştur. Dua, aynı zamanda kul ile Rabbi arasında önemli bir iletişim yoludur. Evliyalardan Akşemseddin Hazretlerinin sürekli dilinden eksik etmediği Hadis-i Şerif olan “ Dua, müminin silahıdır”  düşünüldüğünde her zaman dua bir nevi müslümanın zırhıdır. Hem bedenen hem de ruhen güçlü olmak için okunacak dua, bu duaları her kim yaparsa güçlü olmak için kuvvet ve cesaret sağlanmış olur.

Herkesten Üstün Olmak İçin Dua

Bu duayı yapan kimse hiç kimseden korkmadığı gibi karşısına çıkacak olan tüm engelleri cesur ve emin bir biçimde kısa zamanda kuvvetli bir halde geçmiş olacaktır Biiznillah. Hem bedenen hem de ruhen güçlü olmak için okunacak dua yapan kimseler besmeleyi de devamlı tekrar ederlerse gücünü daha da pekiştirmiş olacaktır.

Besmeleyi okuyan kimseye Allahü Teala,büyük bir cesaret,heybet ve caydırıcılık verir. Hiçbir canlıdan zarar görmediği gibi her zaman yerinde ve vaktinde davranış göstereceğini bilerek hiçbir durumda altta kalmaz. Güç ve kuvvet, insanın içinde sahip olmasını istediği kıymetli ve cezbedici bir durumdur. Kuvvetli ve heybetli olmak eski zamanlardan beridir ulaşmak istenen aynı zamanda bu uğurda savaşlar dahi yapılan bir durumdur. Herkesten Üstün Olmak İçin Dua için Ayetel Kürsi’yi 178 kere okumaktakimse büyük güç kazanmış . Altta Ayetel Kürsi belirtilmiştir:

‘’ Bismillahirrahmânirrahîm. Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim. ‘’

Kuvvet anlamı yalnızca iş manasında olmamalı bununla birlikte fiziki ya da ruhsal da olmaktadır. Mesela kendine güvenebilmek bir güç unsurudur. Başarının sembolüdür. Güçlü ve kuvvetli olan bir kimse her zaman ve her işte başarılı olur. Bu konuda önemli olan şey ne istediğini bilmeniz ve ona göre hareket etmenizdir. Allahü Teala’dan istemesini bilmek önemli bir konudur. Bir işe başlamadan önce ve her fırsatta dua etmek kişiyi güçlü, kuvvetli ve heybetli kılar. Hem bedenen hem de ruhen güç sahibi olmasını sağlar.

Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua

Güçlü,kuvvetli,heybetli ve aynı zamanda caydırıcı olmak için birçok dua mevcuttur. Bunlardan bir tanesi ise şöyledir:

“Üiyzü bi kelimatillahit tammeti min şerri maa halak. Bismillahillezi laa yedurru maasmihi şeyün fil ardı vela fissemai ve hüves semiul alim.”

Duanın anlamı ise

“ Tamam olan kelimelerin ile tüm yarattıklarının şerrinden sana sığınırım. Allah’ın adı ile başlarım ki O ne yücedir ki mübarek adı ile hareket ettiğim vakit hiçbir şey onu okuyan kimseye zarar veremez.  O yüce Allah’tır ki o herşeyi en iyi bilen ve en iyi duyandır.

Bu duanın haricinde birer defa Ayetel Kürsi, Felak suresi,Nas suresi ve İhlas suresini okuyan kimseler bulunmaktadır. Okuma yaptıktan sonra ellerine üfleyip vücutlarının tamamını sıvazlayarak Biiznillahi Teala bütün vücudunu kaplayacak şekilde bir korumaya ulaşmaktadır. Bu durum gelecekte olan bütün kaza, bela ve kötülüklerden korunmuş olacaksınız.

Bunların haricinde Ayetel Kürsi’yi 178 kere okuyan kimse büyük oranda güç ve heybet kazanarak cesaretli olacaktır.

Aslan Gibi Güçlü Olmak İçin Dua

Aslan Gibi Güçlü Olmak İçin Dua
Aslan Gibi Güçlü Olmak İçin Dua

Hem bedenen hem de ruhen güçlü olmak için okunacak dualardan biri de şudur:

“ Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme aminün min külli şey’in haifün, fe bi emnike min küllü şeyün ve havfi külli şeyin minke amini mimma ve ahzeru inneke ala külli şeyin kadir. Ya settarü stürni. Ya settarü stürni . Bi setrikellize seterte bili ala zalike fela aynün terake vela yedün,tesılü ileyke ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve selleme bi rahmetike ya erhamerrahimin.

Duanın manası ise şöyle

“ Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile başlarım ki Ya Rab sen ki her şeyden salim olman vesilesiyle sen beni her türlü zarardan emin ve salim kıl. Korku içinde olduğum ve çekindiğim her yer ve her zamanda bana güven ve selamet ver Allah’ım. Sen her şeye gücü yetensin.”

Aslan Gibi Güçlü Olmak İçin Dua konusunda yukarıdaki tesirli duayı okuyabilirsiniz. Bunun dışında son olarak Allahü Teala’nın Esma-ül Hüsna’sından biri olan El Celil, yani okunuş olarak oldukça etkilidir. Ya Celil esmasını sayısız olarak okursanız manevi bir güç elde edersiniz. Dua etmek ve şeksiz şüphesiz duanın gücüne inanmak gerekir. Ancak bu sayede dualarınız kabul olur Allah’ın izniyle..

Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua nedir? Artık biliyorsunuz. Bunun için artık bu sureleri okuyup oldukça güç sahibi ve topluma sözü geçen biri olacaksınızdır. İnşAllah

Yazımızı bitirirken bu konuda en sık sorulan bazı sorulara yer vermek istiyoruz:

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz Herkesten Üstün Olmak İçin Dua ile alakalı bilgilendirici bir video ile daha fazla bilgiye erişebilirsiniz:

Bunun yanında ana sayfamızdaki diğer yazılar için okunacakdualar.net adresine tıklayabilirsiniz. Sağlıkla ve İmanla kalmanız dileklerimizle..

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.

“Hem Bedenen Hem Ruhen Güçlü Olmak İçin Okunacak Dua – Oldu” üzerine bir yorum

Yorum yapın