Ana SayfaFaziletiAshab-ı Kehf İsimleri Fazileti – Ashab-ı Kehf Duası

Ashab-ı Kehf İsimleri Fazileti – Ashab-ı Kehf Duası

Ashab-ı Kehf İsimleri Fazileti son yıllarda yeniden gündemin en üst sıralarında yer almaya başladı. Fazileti çok fazla olduğu için inancı olmayan kişilerin bide popüler bir olayı haline gelmiştir. Bunun yanında farklı duaların fazileti ile alakalı bilgiler için bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ashab-ı Kehf İsimleri Fazileti

Ashab-ı Kehf isimleri fazileti binlerce yıldır var olan bir gerçektir. Her kim Ashab-ı Kehf’in isimlerini gün içerisinde tekrarlarsa farklı faziletlerle karşılaşmaktadır. Bu faziletler binlerce yıldır gerçekleşen ve son dönemde yeniden insanlar tarafından merak edilen konulardan biridir. Ashab-ı Kehf isimlerinin en çok görülen faziletleri aşağıda yer almaktadır:

 • Tarlaya Ashab-ı Kehf isimlerinin yazılı olduğu bir kâğıdın gömülmesi ziraatın verimli olmasını sağlamaktadır.
 • Yüksek makam ve mevki isteyen inançlı kimseler Ashab-ı Kehf isimlerini her daim yanında taşımaktadır.
 • Sıtma gibi çaresiz hastalıklara kapılan kimselerin yapması gereken tek şey her gün Ashab-ı Kehf isimlerini zikretmek olacaktır.
 • Sebepsiz yere ağlayan ve mutsuz olan bebeklerin yatağının üzerine Ashab-ı Kehf isimlerinin asılması tüm sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Tüm bu faziletlerin yanı sıra farklı kimseler tarafından farklı faziletler de görülmektedir. Ashab-ı Kehf faziletlerinde önemli olan niyettir. Hangi niyetle yapılırsa karşılığı da o şekilde gelmektedir. Bu nedenle yalnızca inançlı kimseler tarafından uygulanması gerekir. Ashab-ı Kehf isimlerinin faziletlerine erişebilmek için göğsün imanla dolması şarttır. Böylece kalpten istenen her şeyin gerçekleşebilmesi mümkün hale gelmektedir.

Ashab-ı Kehf İsimlerini Üzerinde Taşımak

Ashab-ı Kehf İsimlerini Üzerinde Taşımak
Ashab-ı Kehf İsimlerini Üzerinde Taşımak

Ayrıca, Ashab-ı Kehf’in isimlerini taşımanın çeşitli faziletleri yukarıda yer almaktadır. Bu isimlerin faziletlerine nasıl erişilebileceği ise merak konusudur. Bu noktada aşağıda yer alan Ashab-ı Kehf isimlerini üzerinde taşımak yeterli olacaktır:

 • Yemlihâ,
 • Mekselinâ,
 • Mislinâ,
 • Mernûş,
 • Debernûş,
 • Şâzenûş,
 • Kafeştatayyûş,
 • Kıtmîr

Bu isimler Ashab-ı Kehf isimleri olarak da bilinmektedir. Her biri farklı anlamlara ve faziletlere sahiptir. Bu sekiz ismin bir kâğıda yazılı olarak her gün üzerinde taşınması oldukça büyük faziletlerin yaşanmasını sağlamaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gerekenlerden biri ise isimleri üst vücutta taşımaktır. Pantolon cebi gibi alt bölgelerden ziyade gömlek cebi gibi üst bölgelerde taşımak ya da boyna asmak en hayırlısı olarak görülmektedir. Bu sayede faziletlerin yaşanması da mümkün hale gelecektir. Tüm bu faziletler yalnızca isimleri üzerinde taşımakla değil Ashab-ı Kehf duasını da düzenli olarak okumakla gerçekleşmektedir.

Ayrıca 41 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ashab-ı Kehf Duası Fazileti

Ashab-ı Kehf Duası Fazileti
Ashab-ı Kehf Duası Fazileti

Öncelikle Ashab-ı Kehf duasının sayısız fazileti inançlı kimselerin en büyük sığınaklarından biridir. Bu sayede kalpten istenen pek çok şeyin de gerçek olabileceği görülmüştür. Ashab-ı Kehf duası fazileti arasında aşağıdakiler de yer almaktadır:

 • Her kim Ahsab-ı Kehf duasını içten ve temiz duygularla okursa Allah-u Teala o kişinin kalpten istediklerini nasip eyler.
 • Ashab-ı Kehf duasını okuyan bekar kimseler, hayırlı bir eş ve mutlu bir gelecekle ödüllendirilmektedir.
 • Bu dua aynı zamanda okuyan kişilerin bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam sürmelerine olanak tanır.
 • Ashab-ı Kehf duasını cuma gecesi okuyan kimselerin sevapları da dilekleri de iki kat sayılarak Allah katında kabul olmaktadır. Bu nedenle İslâm aleminde cuma gecesi Ashab-ı Kehf okunması yaygındır.

Onlarca farklı fazilete sahip olan ve Ashab-ı Kehf isimleri aşağıdaki Ashab-ı Kehf duasıyla okunmalıdır. Bu sayede yaşam daha anlamlı kılınır ve aynı zamanda birçok fazilet de duayla birlikte nasip olmaktadır.

 • “Allâhümme innî es’elüke bi İslâmi Yemlîhâ ve rağbetihî ve bi imani Mekselînâ ve kurbetihî ve bi tevhıydi Mernûş ve hıdmetihî ve bi ma’rifeti Debernûş ve uzletihî ve bi şehâdeti Şâzenûş ve rivâyetihî ve bi ihlâsı Mislînâ ve muvâfakatihî ve bi iştiyâki Kefeştatayyûş ve ı’tikadihî ve bi vefâi Kıtmîr ve himayetihî en takdıye hâcetî yâ Kaadıye’l-hâcâti ve yâ mücîbe’d-deavât. Ve sallellâhü alâ seyyidinâ Muhammed’in ve âlihî ve sahbihî ecmeıyn.”

Ayrıca, Ashab-ı Kehf İsimlerini Üzerinde Taşımak ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Ashab-ı Kehf İsimleri Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Son olarak Ashab-ı Kehf Duası Fazileti yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Faruk Akar

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Faruk Akar, son yıllarda yayınladığı tezler ve konuşmalar sayesinde birçok duanın fazileti hakkında bizlere bilgi vermektedir. Şuan da hali hazırda birden fazla üniversitede ders vermektedir.
Yorum yapın