Ana SayfaMucize DualarKuranda Şirinlik Duası – Etkili Dua!

Kuranda Şirinlik Duası – Etkili Dua!

Kuranda Şirinlik Duası en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Yazımızın içerisinde şirinlik duası her gören sever diyebileceğiniz dualar bulunmaktadır. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kuranda Şirinlik Duası

Kuranda şirinlik duası okuyan kimseler, karşılarındaki kişilere şirin ve sevecen görünürler. Yani bu duayı okuyan inançlı kimseler, karşılarındaki kişileri çok kısa bir süre içerisinde büyük oranda etkileyebilmektedir. Fakat bu noktada şirinlik duasını kötü emeller için kullanmamak ve kullanamayacak olmak da unutulmamalıdır. Yüce Allah, okuyan kimselerin içindeki niyeti bildiği için yalnızca hak edenler bu şirinliğe kavuşmaktadır. Dua, aşağıdaki gibidir:

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Elem neşrâh leke sadrek. Ve vadâ’na ‘anke vîzreke. Ellezîy enkâda zâhreke. Ve refâ’na leke zîkreke. Feînne me’âl’ûsri yüsren. Înne me’âl’usrî yüsren. Feîza ferâğte fensab. Ve ilâ rabbîke ferğâb. Ya Kadîr. Allahûmme ekfîni bilhalalîke an haramîke ve eğnîni bifazlîke a’mmen sivâke. Ya Cami. Allahûmme innî eûzü bike min’el hubsî vel habaîs. Ya Musavvir. Allahûmme ifteh alyye ebvâbe rahmetîke. Ya Kuddus. Allahûmme inni es’elûkel hudavet tuka vel-afâfe velğınâ. Ya Vedud. Bismillahi hasbiyellâhu tevekkeltû ala’llâhi la havle vela kuvvete illa billâh. Âmin. “

Bu dua, genellikle güneş doğmadan önce yani sabahın en erken saatlerinde okunması tavsiye edilen bir duadır. Bu nedenle faziletleriyle karşılaşmak ve mucizelere nail olabilmek için sabah çok erken saatlerde kalkarak abdest alınarak okunması gereklidir. Elbette ki her duada olduğu gibi günün herhangi bir saatinde de okunabilse de İslam alimleri tarafından tavsiyeler bu şekildedir.

Sevgi Hürmet ve Şirinlik İçin Dua

Sevgi Hürmet ve Şirinlik İçin Dua
Sevgi Hürmet ve Şirinlik İçin Dua

Karşısındaki kişilerden sevgi hürmet ve şirinlik için dua okuyan kişilerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 2023 yılı itibarıyla insanların birbirine olan sevgi ve saygısının azalmaya başladığı aşikâr. Bu nedenle inançlı kimseler aşağıdaki dua sayesinde karşısındaki kişinin sevgi ve saygısını kazanmayı başarabiliyor:

  • “Valleylî iza secâ. Ma vedde’âke rabbûke ve mâ kalâ. Ve lel’ahîretü hayrün leke minel’ulâ. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetîymen feâva. Ve vecedeke dâllen fehedâ. Ve vecedeke âilen feağnâ. Femmel yetîyme fela tâkher. Ve emmessâile fela tenher. Ve emmâ binî’meti rabbîke fehaddîs. Âmin.”

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz

Şirinlik Duası Okuyanların Yorumları

Allah’a el açan ve şirinlik duası okuyanların yorumları çokça kez merak edilmiştir. Yüce Allah, inançlı kimselerin sesini her daim duyan ve yanıt verendir. Şirinlik duası okuyan inançlı kimseler aşağıdaki gibi bazı yorumlar yapmaktadır:

  • “Bu duayı okumaya başladığım günden beri herkes bana çok daha büyük bir sevgi ve saygıyla yaklaşmaya başladı. Allah’a şükürler olsun ki geçmişte gördüğüm muameleyi görmüyorum artık.”
  • “Özgüveni düşük bir insandım. Bu yüzden hiç kimseyle iletişime geçemiyordum ve çok fazla kez dışlanıyordum. Şirinlik duası okumaya başladığımdan beri birçok kişiyle samimi olmaya başladım ve çok kalabalık bir çevreye sahip oldum.”

Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua

Sevdiğinin resmine bakarak okunacak dua sayesinde onun iyiliği ve sağlığı için dua etmek mümkündür. Şüphesiz ki inançlı kimseler, dualarını yalnızca kendileri için etmezler. Allah-u Teala’ya el açan ve her kim adına dua eden Müslüman varsa aynısı ona da nasip olur. Bu nedenle sevdiğinin resmine bakarak okunacak dualar oldukça önemlidir. Bu duayı her gün 4 kez toplamda da 14 gün boyunca okumak gereklidir. Bu sayede sevdiğiyle ayrı olanların kavuşması da mümkün hale gelmektedir. Aynı zamanda eski eşler ve eski sevgililer de Allah’ın izni olur ise şayet yeniden bir araya gelir ve uzun yıllar sürecek mutlu bir birlikteliğe başlarlar.

  • “Yuhibbunehûm kehebbüllezîne amenû eşeddî hubbullâhü ve cealeş. Şemse zîyaen vel kâmere nûren vallahî âlim-i bizatis südûr.”

Bunun yanında Kuranda Şirinlik Duası ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için derledik.

Ayrıca, Kuranda Şirinlik Duası konusu ile alakalı bir videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Sevgi Hürmet ve Şirinlik İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın