Ana SayfaMucize DualarCübbeli Ahmet Hoca Ev Almak İçin Dua – Etkili!

Cübbeli Ahmet Hoca Ev Almak İçin Dua – Etkili!

Cübbeli Ahmet Hoca ev almak için dua okunmasını sıkça tavsiye etmiştir. Ev almak isteyen bir kişi Allah’a dua edebilmektedir. İslam dininde, insanların ihtiyaçlarını karşılamak için dua etmek teşvik edilmektedir. Ancak dua etmenin yanı sıra, kişinin bu amacı gerçekleştirmek için çaba göstermesi, çalışması ve gerekli adımları atması da gereklidir. Bu nedenle, dua etmek ev almak için yeterli olmayabilmektedir. Aynı zamanda çalışmak, tasarruf etmek, kredi notunun artışı gibi somut adımlar da gerekmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İlgili videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cübbeli Ahmet Hoca Ev Almak İçin Dua

Cübbeli Hocaya gelen sorulara verdiği yanıtlarda ise pek çok dua örneği bulunmaktadır. Aşağıda Cübbeli Ahmet Hoca Ev Almak İçin Dua olarak nitelendirdiği ve de yer alan iki duayı her gün okuyan inançlı kimseler, Allah-u Teala tarafından ev ile müjdelenmektedir:

  • Ve lâ cunâhe aleykum fîmâ arradtum bihî min hitbetin nisâi ev eknentum fî enfusikum, alimallâhu ennekum se tezkurûnehunne ve lâkin lâ tuvâıdûhunne sirran illâ en tekûlû kavlen ma’rûfâ, ve lâ ta’zimû ukdeten nikâhı hattâ yeblugal kitâbu eceleh, va’lemû ennallâhe ya’lemu mâ fî enfusikum fahzerûh, va’lemû ennallâhe gafûrun halîm.
  • Vel vâlidâtu yurdı’ne evlâdehunne havleyni kâmileyni li men erâde en yutimmer radâah, ve alel mevlûdi lehu rızkuhunne ve kisvetuhunne bil ma’rûf, lâ tukellefu nefsun illâ vus’ahâ, lâ tudârra vâlidetun bi veledihâ ve lâ mevlûdun lehu bi veledihî ve alel vârisi mislu zâlik, fe in erâdâ fısâlen an terâdın min humâ ve teşâvurin fe lâ cunâha aleyhimâ ve in eradtum en testerdıû evlâdekum fe lâ cunâha aleykum izâ sellemtum mâ âteytum bil ma’rûf, vettekullâhe va’lemû ennellâhe bi mâ ta’melûne basîr.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Vakıa Suresinden Sonra Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ev Alırken Hangi Dualar Okunur?

Ev alırken hangi dualar okunur sorusunun yanıtı oldukça basittir. En sık tercih edilen dua aşağıdaki gibidir. Bu duayı ikindi namazının ardından abdestli bir şekilde okumak gereklidir. Bu ritüeli uzun süre kararlılıkla sürdüren kimseler kazanacaktır.

  • Fe lemmâ fesale tâlûtu bil cunûdi, kâle innallâhe mubtelîkum bi neher(neherin), fe men şeribe minhu fe leyse minnî, ve men lem yat’amhu fe innehu minnî illâ menigterafe gurfeten bi yedih, fe şeribû minhu illâ kalîlen minhum fe lemmâ câvezehu huve vellezîne âmenû meahu, kâlû lâ tâkate lenâl yevme bi câlûte ve cunûdihi, kâlellezîne yezunnûne ennehum mulâkûllâhi, kem min fietin kalîletin galebet fieten kesîraten bi iznillâh, vallâhu meas sâbirîn.

Dua ile Ev Alanların Yorumları

Dua ile ev alanların yorumları herkes tarafından sıkça merak ediliyor. Allah-u Teala’ya el açarak ev ile mucizelerle karşılaşan kimselerin yorumları aşağıdaki gibidir:

  • “Allah’a şükürler olsun ki artık bir çatı altında güvenle oturabiliyorum. Eskiden yaşadığım ev sahibi sorunlarının ardından bu duaları keşfetmiştim. Her gün eksiksiz ve aralıksız olarak okudum. Tam umudumu kaybedecekken Allah-u Teala’ya hamd olsun ki istediğimi bana verdi.”
  • “Dua ile ev almak ilk etapta bana pek inandırıcı gelmiyordu. Fakat bunun sonucunda ev aldığını iddia eden bir arkadaşım oldu ve ben de denemek istedim. Her gün yalnızca 15 dakikamı ayırarak ettiğim dualar bana 1 yılın sonunda hayallerimdeki evi nasip etti.”
  • “Ev alırken okunacak duaların tamamını okumayı tam 2 yıl boyunca sürdürdüm. Fakat bu 2 yıl içerisinde hiç Allah’a olan inancımı kaybetmedim. En sonunda o da beni ev ile müjdeledi.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Bir Şahsı Kendine Bağlamak veya İtaat Ettirmek İçin Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ev Almak İçin Dua Cübbeli

Ev Almak İçin Dua Cübbeli
Ev Almak İçin Dua Cübbeli

İlk olarak Ev Almak İçin Dua Cübbeli tarafından söylenmesi ile bilinir. Allah-u Teala, inançlı kimselerin dünyevi yaşamda zorluk çekmemesini ister. Dini bütün ve ibadetlerini eksiksiz yerine getiren kimseler aşağıdaki dualarla bunu desteklediklerinde kendi çatıları altında oturabilmektedir.

  • Tilker rusulu faddalnâ ba’dahum alâ ba’d(ba’din), minhum men kellemallâhu ve rafea ba’dahum derecât, ve âteynâ îsâbne meryemel beyyinâti ve eyyednâhu bi rûhıl kudus, ve lev şâallâhu maktetelellezîne min ba’dihim min ba’di mâ câethumul beyyinâtu ve lâkinihtelefû fe minhum men âmene ve minhum men kefer, ve lev şâallâhu maktetelû ve lâkinnallâhe yef’alu mâ yurîd.

Ayrıca, Cübbeli Ahmet Hoca ev almak için dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın