Ana SayfaMucize DualarMüminun Suresi 14.Ayet Cilt Hastalıkları -Fazileti

Müminun Suresi 14.Ayet Cilt Hastalıkları -Fazileti

Müminun suresi 14.ayet cilt hastalıkları için sıkça okunan ve araştırılan ayeti kerimelerden birisidir. İnançlı kimseler çeşitli cilt hastalıklarından korunmak için Müminun’un 14.ayeti kerimesini okumayı tercih etmektedir. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Müminun Suresi 14 Ayet Fazileti

Müminun Suresi 14 Ayet Fazileti
Müminun Suresi 14 Ayet Fazileti

Öncelikle şunu belirtelim ki Müminun Suresi’nin 14. ayeti, “Sonunda Rableri huzurunda toplanacakları gün, “Ey cin topluluğu, siz insanların birçoğunu saptırdınız” diyecek.” şeklinde çevrilebilir. Bu ayet, cinlerin insanları sapıtmaya çalıştıkları ve sonunda Allah’ın huzurunda toplanacakları gün onların durumu hakkında bir uyarı içerir.

Mü’minun Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 23. suresidir ve 118 ayetten oluşur. Surenin içeriği, insanların ve cinlerin yaratılışını, peygamberlerin gönderilişini, ahiret gününü ve inanç konularını ele alır. Ayrıca Müminun Suresi 14 Ayet Fazileti de oldukça fazladır. Her kim bu duayı okumaya devam ederse ölüm anında melekler, o kimseye cennetlerle onu müjdeler. Ayrıca, bu içeriğimize benzer Sevdiğinin Resmine Bakarak Okunacak Dua yazımıza da bakabilirsiniz.

Müminun Suresi 14.Ayet Cilt Hastalıkları

Müminun Suresi 14.Ayet Cilt Hastalıkları için oldukça fazla tercih edilmektedir. Sivilce, sedef hastalığı ve egzama gibi birçok rahatsızlık için oldukça faydalıdır. İşte o dua şu şekilde dokunmaktadır. Ayrıca bu içeriğimize benzer Sevgiliyle Aradaki Soğukluğu Gidermek İçin Dua  yazımızı da incelemenizi öneriyoruz.

  • Summe halaknân nutfete alakaten fe halaknâl alakate mudgaten fe halaknâl mudgate ızâmen fe kesevnâl izâme lahmen summe enşe’nâhu halkan âhar, fe tebârakallâhu ahsenul hâlikîn.

Türkçe meali ise şöyledir:

  • Sonra da nutfeden (bir noktadan rahim duvarına bağlı) bir alaka yarattık. Sonra alakadan bir çiğnem et (görünümünde) bir mudga yarattık. Bundan sonra mudgadan kemikleri yarattık. Daha sonra kemiklere et giydirdik (üzerini et ile kapladık). Daha sonra da onu, başka bir yaratışla inşa ettik (şekillendirdik). İşte böyle Allah, Mübarek’tir, En Güzel Yaratıcı’dır.

Müminun Suresi 14 Ayet Okunuşu

Bu ayet, cinlerin insanları sapıtmaya çalıştıkları ve ahirette bu davranışlarının sonuçlarıyla yüzleşecekleri hakkında bir uyarıyı içerir. İşte Müminun Suresi 14 Ayet Okunuşu şu şekildedir:

Summe halaknân nutfete alakaten fe halaknâl alakate mudgaten fe halaknâl mudgate ızâmen fe kesevnâl izâme lahmen summe enşe’nâhu halkan âhar, fe tebârakallâhu ahsenul hâlikîn.

Cilt Hastalıklarının Tedavisi İçin Dua

Cilt hastalıklarının tedavisi için dua etmek en hayırlı şeylerden biridir. Zira Yüce Allah, tedavisi dahi olmayan hastalıklar için kullarının dualarını geri çevirmemektedir. Bu noktada cildini güzelleştirmek, gençleştirmek ve cildindeki hastalıkları tedavi etmek isteyen inançlı kimselerin aşağıdaki duaları okuması önemlidir. Bu iki dua İslam alimleri tarafından da tavsiye edilmektedir.

  • Ev kellezî merra alâ karyetin ve hiye hâviyetun alâ urûşihâ, kâle ennâ yuhyî hâzihillâhu ba’de mevtihâ, fe emâtehullâhu miete âmin summe beaseh, kâle kem lebist(lebiste), kâle lebistu yevme ev ba’da yevm, kâle bel lebiste miete âmin fenzur ilâ taâmike ve şerâbike lem yetesenneh, venzur ilâ hımârike ve li nec’aleke âyeten lin nâsi venzur ilâl izâmi keyfe nunşizuhâ summe neksûhâ lahmâ, fe lemmâ tebeyyene lehu, kâle a’lemu ennallâhe alâ kulli şey’in kadîr.
  • Yâ eyyuhâllezîne âmenû lâ tubtılû sadakâtikum bil menni vel ezâ, kellezî yunfiku mâlehu riâen nâsi ve lâ yu’minu billâhi vel yevmil âhır, fe meseluhu ke meseli safvânin aleyhi turâbun fe esâbehu vâbilun fe terakehu saldâ, lâ yakdirûne alâ şey’in mimmâ kesebû vallâhu lâ yehdîl kavmel kâfirîn. Ve meselullezîne yunfikûne emvâlehumubtigâe mardâtillâhi ve tesbîten min enfusihim ke meseli cennetin bi rabvetin esâbehâ vâbilun fe âtet ukulehâ dı’feyn, fe in lem yusıbhâ vâbilun fe tall, vallâhu bimâ ta’melûne basîr.

Sivilcelerin Kaybolması İçin Etkili Dualar

Sivilcelerin kaybolması için etkili dualar internetin en çok araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. İnançlı kimseler yüzlerindeki sivilcelerin ortadan kalkması için her zaman olduğu gibi Yüce Allah’a el açmaktadır. Aziz Allah şüphesiz ki kullarının dualarını duyan ve kabul edendir.

  • Ve iz kâle ibrâhîmu rabbî erinî keyfe tuhyil mevtâ kâle e ve lem tu’min kâle belâ ve lâkin li yatmainne kalbî kâle fe huz erbeaten minet tayri fe surhunne ileyke summec’al alâ kulli cebelin minhunne cuz’en summed’uhunne ye’tîneke sa’yâ, va’lem ennallâhe azîzun hakîm. E yeveddu ehadukum en tekûne lehu cennetun min nahîlin ve a’nâbin tecrî min tahtihel enhâru, lehû fîhâ min kullis semarâti ve esâbehul kiberu ve lehu zurriyyetun duafâu fe esâbehâ ı’sârun fîhi nârun fahterakat kezâlike yubeyyinullâhu lekumul âyâti leallekum tetefekkerûn.
  • Meselullezîne yunfikûne emvâlehum fî sebîlillâhi ke meseli habbetin enbetet seb’a senâbile fî kulli sunbuletin mietu habbetin, vallâhu yudâifu li men yeşâu, vallâhu vâsiun alîm. Ellezîne yunfikûne emvâlehum fî sebîlillâhi summe lâ yutbiûne mâ enfekû mennen ve lâ ezen lehum ecruhum inde rabbihim, ve lâ havfun aleyhim ve lâ hum yahzenûn. Kavlun ma’rûfun ve magfiretun, hayrun min sadakatin yetbeuhâ ezâ, vallâhu ganiyyun halîm.

Bunun yanında Müminun suresi 14.ayet cilt hastalıkları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Müminun suresi 14.ayet cilt hastalıkları hakkında sık sorulan sorulara alt kısımda yanıtlar verdik. Sizin de merak ettiğiniz sorular varsa yorum kısmında bizlerle sormayı unutmayınız. Dua ile kalın.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın