Ana SayfaMucize DualarMucize Zayıflama Duası – Kısa Sürede Etkili!

Mucize Zayıflama Duası – Kısa Sürede Etkili!

Mucize Zayıflama Duası en çok araştırılan konular arasında yer alır. Dilerseniz gelin bu duanın ne gibi durumlarda kullanıldığına ve ne gibi durumlara iyi geldiğine bir bakalım. Bunun yanında dilerseniz diğer mucize dualar yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mucize Zayıflama Duası

Öncelikle Mucize zayıflama duası sayesinde haftalar içerisinde onlarca kilo veren inançlı kimselerin olduğu görülmektedir. Bu nedenle zayıflama duası da Müslümanlar arasında büyük bir popülariteye sahiptir. Zayıf olmak ya da fazla kilolu olmamak, sosyal yaşamı da pozitif yönde etkileyen bir durumdur. Bu sebeple yalnızca dış görünüş için değil, kaliteli bir yaşam için de zayıf olunması gerekebiliyor. Bu noktada zayıflık elbette ki kişilerin kendi tasarrufuna bağlıdır. Ancak en etkili zayıflama duası aşağıdaki gibidir:

  • “Ey Aziz Allah’ım! Yarından tezi yok bana zayıflamak için güç ve kudret ver. Bedenime hayrı dokunmayacak olan tüm lokmaları boğazımdan uzak tut. Bu bedeni senin emanetçin olarak taşıyorum. Bu emaneti de iyi muhafaza edebilmek için zayıflamayı temenni ediyorum. Bana tüm kudretinle yardım et ve beni miskinliğe götürecek kiloları vermemi nasip eyle. Âmin.”

Yukarıdaki dua, her gece yatmadan önce okunur ve bu sayede bir sonraki güne daha dinçte ve zayıflama isteğiyle başlanabilir. Yüce Allah, inançlı kimseleri çeşitli faziletlerle karşılaştırır. Bu faziletlerin ne olduğu ise kişinin kalbinden geçenlerle ilişkilidir.

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adaçayı Yakarken Okunacak Dualar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Suya Okunan Zayıflama Duası

Suya Okunan Zayıflama Duası
Suya Okunan Zayıflama Duası

Öncelikle suya okunan dualar genellikle halk tarafından çok merak edilmektedir. Bu duaların çok daha büyük bir etkisi olduğu bilinir. Bu nedenle suya okunan zayıflama duası, fazla kilolara sahip olan ve bu nedenle günlük yaşamı olumsuz etkilenen kişiler tarafından sıkça denenmektedir. Genellikle işe yaramadığı düşünülür fakat doğru yapılıp yapılmadığı konusunda bir eleştiri getirilmez. Suya okunan zayıflama duası en doğru haliyle aşağıdaki gibi okunmalıdır:

  • “Yüce Rabbim! Temiz ve yüce rızkını en iyi şekliyle tüm âleme bahşettiğin rahmetinle bana muamele eyle. Beni, yeterli rızka kanaat getiren ve fazlasını istemeyenlerden eyle. Beni, midesini önemsiz şeylerle doldurmayan temiz kullarından eyle. Ey Rabbim! Tüm evrene rızık dağıtmış olan sıfatların için bana bunu nasip et.”

Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua

Zayıflamak isteyenler için en kesin çözümü sunan ve kabul olması kesin görülen bazı dualar vardır. Bunlara zayıflamak için yatarken okunacak dua da denir. Bu duayı okuduktan hemen sonra uyumak önemlidir. Aynı zamanda uyumadan önce abdest alarak okunması lazımdır. Bu sayede abdestli bir şekilde uyumuş olmak ve duanın ardından uyumuş olmak mümkün olur. Bu da duanın tesirini arttırır. Zayıflamak için en sık tercih edilen dua aşağıdaki gibi okunmaktadır:

  • “Bismillahirrahmanirrahim. Elâm neşrâh leke sadrek. Ve vada’nâ ‘anke vîzreke. Ellezîy enkadâ zahreke. Ve refa’nâ leke zikreke. Feînne me’al’ûsri yüsren. Înne me’al’usrî yüsren. Feîza ferâğte fensab. Ve ilâ rabbîke ferğâb. Âmin.”

Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Halk Arasında İtibar Görmek için Okunacak Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dua ile Zayıflayanların Yorumları

Dua etmek, zayıflamanın yalnızca bir parçasıdır. Allah-u Teala, kişinin dualarını kabul etmeden önce bir çaba gösterip göstermediğine de bakar. Bu nedenle diyet yapmak ve egzersiz yapmak da önemlidir. Dua ile zayıflayanların yorumları ise son dönemde pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yorumlar aşağıdaki gibidir:

  • “Dua etmenin zayıflama yolculuğumda önemli bir parça olacağını hiç düşünmezdim. Fakat bir gün internette araştırma yaparken bazı yorumlar dikkatimi çekti. Ben de zayıflama duaları okumaya başladım. Zayıflama sürecim en az iki katına kadar hızlandı. Allah’a şükürler olsun.”
  • “Sosyal yaşamımı ciddi anlamda sıkıntıya sokan kilolarım vardı. Bu kiloları vermemdeki en büyük yardımcı her zaman dualarım oldu. Yüce Allah’a elimi her açtığımda içim huzurla ve zayıflama isteğiyle doldu. Ne zaman umudum tükense ve moralim bozulsa Allah-u Teala’nın varlığını en yakınımda hissettim.”

Ayrıca, Zayıflamak İçin Yatarken Okunacak Dua ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

Son olarak Mucize Zayıflama Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer mucize dualar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Munise Koray

12 Senedir Din, tarih ve sosyoloji alanlarında makaleler yayınlamış bir öğretim görevlisi olan Munise Koray, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi mezunudur. Özellikle Mucize dualar ile alakalı bilgi birikimi vardır. Son yıllarda da okunacak dualar üzerinde araştırmalarını sürdürmektedir.
Yorum yapın