Ana SayfaOkuyanlarKulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları – Tü’til Fazileti

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları – Tü’til Fazileti

Kulillahümme malikel mülki okuyanların yorumları ve Kulillahümme Malikel Mülki Tü Til Fazileti her geçen gün sayıca artış göstermektedir. İnançlı kimseler arasında gittikçe yayılan bu dua birçok fazilete sahiptir. Ali İmran suresinin 26 ve 27. ayetlerinde yer alan bu dua çeşitli mucizelerin yaşanmasını sağlar. Bunun yanı sıra duayı ederken gün içerisinde abdestli olmak gerekmektedir. Aynı zamanda vakit namazlarının ardından edilmesiyle daha hızlı sonuç alındığı bilinir. Bunun yanında diğer duaları okuyanlar tarafından anlatılmış tecrübeleri bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları

Çeşitli maddi imkanlar ve bereket, bolluk amacıyla okunmaktadır. Özellikle de bu konu ile alakalı olarak Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları çok iyidir. Genellikle pozitif bir algı vardır. Ali İmran suresinin 26 ve 27. ayetleri aşağıdaki gibidir:

Kulillahümme malike’l-mülki tü’til-mülke men teşa’ü ve tenziuül mülke mim men teşaü ve tüizzi men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedike’l hayrü inneke ala külli şey’in kâdir. Tülicü’lleyl, fin-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’ll meyyitti ve tûhricü meyyite’l minel hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.

Ali İmran suresinin 26 ve 27. ayetleri

Ayeti bu şekilde okuyan kimselerin çeşitli faziletlerle karşılaştığı bilinmektedir. Bu faziletlerle karşılaşan inançlı kimseler tarafından yapılan yorumlar ise oldukça meşhurdur. Müslüman alemi arasında gitgide yayılan bu dua, birçok kişi tarafından okunmaya devam ediyor. İşte bazı Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları:

  • “Her zaman mal ve mülk sahibi biri olmak istemişimdir. Yüce Allah’a bununla ilgili sürekli olarak dua ederim. Ali İmran suresinin iki ayetini duyduğum günden beri okumaktayım. Allah’ıma hamd olsun ki artık mal ve mülk sahibi biri oldum. Helal parayla aldığım malım ve mülkümün tamamı Allah rızası sayesinde gerçekleşti.”
  • “Manevi yönden her zaman bir boşluk olduğunu hissediyordum. Bu boşluğun dolması için çeşitli araştırmalar yapmaya başladım. Sonunda ise Ali İmran suresini buldum. Bu surenin iki ayetinin çok faydalı ve mucizevi olduğunu öğrendim. Okumaya başladığım günden beri içsel huzurumu bulduğumu düşünüyorum. Allah’a hamd olsun.”
  • “Evlendiğim günden beri borç içindeydim. Mal varlığımın artması ancak bu artışın helal yoldan olması için Allah’a hep dua ederim. Sonradan keşfettiğim Ali İmran suresinin 26 ve 27 sayılı ayetleri sayesinde çok büyük farklılıklar yaşadım. Yüce Allah’a hamd olsun ki artık varlıklı biri haline geldim. Bunun için Allah’a her gün dua etmeye devam ediyorum.

Kulillahümme Malikel Mülki Tü Til Fazileti

Kulillahümme Malikel Mülki Tü Til Fazileti
Kulillahümme Malikel Mülki Tü Til Fazileti

Her duanın ve surenin belirli hikmet ve faziletleri bulunmaktadır. Bunlar özellikle de belirli usullerde ve abdestli biçimde okunduğunda çok daha farklı olmaktadır. Kulillahümme Malikel Mülki Tü Til Fazileti de gerek maddi anlamda gerekse de manevi açıdan oldukça kuvvetlidir. Şimdi birkaç örnek verelim:

  • Bereket, bolluk ve maddi güç kazanmanızı sağlar.
  • Allah-u Teala’ya yakınlaştırır. Ve iman gücünüz artar.
  • Kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedersiniz.

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti

Kulillahümme malikel mülki duası, Müslümanların Allah’a yönelerek O’nun büyüklüğünü ve egemenliğini kabul ettiği bir dua olarak bilinmektedir. Bu dua, “Ey Allah’ım! Sen her şeyin sahibi ve egemenisin” anlamına gelmektedir.

Kulillahümme Malikel Mülki Fazileti hakkında pek çok hadis bulunmaktadır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: “Kim sabaha akşama veya akşama sabaha Kulillahümme malikelmülki tekrar ederse, hiçbir kimseye boyun eğmez.”

Bu nedenle bu duayı okuyan kişi kendisini Allah’ın varlığına ve kudretine karşı daha da küçük hissedebilir. Bu sayede insanların kendilerini yere çekmesine yardımcı olabilir ve mütevazılık gibi erdemlere sahip olmasını sağlayabilir.

Ayrıca Ya Rafi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

333 Külillahümme Okuyanlar

333 Kulillahümme Okuyanlar çeşitli faziletlerle karşılaşmaya devam etmektedir. Herhangi bir duayı gün içerisinde 333 kez okumak ciddi manada sabır işidir. İnançlı kimseler ise bu sabrı göstermeye devam etmektedir. Yüce Allah’ın da Müslüman kimselerden beklediği tam olarak budur. Belirli bir süre için bile olsa dünyevi hayatın dertlerini ve işlerini bırakarak Allah’a yönelmek gerekir. Bu süreç içerisinde hiç olmadığı kadar huzurlu ve güvende hissetmek mümkündür. Her gün vakit namazlarının ardından külillahümme okuyarak çeşitli faziletlere erişilebilmektedir. Bu sayede Yüce Allah, inançlı kimseleri ve sevdiklerini yaşamları boyunca huzur dolu ve güvende hissettirir.

41 Gün 41 Defa Kulillahümme

41 gün 41 defa külillahümme okuyan kimseler Allah rızası için en önemli şeylerden birini yapmış kabul edilir. Ayrıca 41 gün boyunca istikrarlı olarak Allah-u Teala’ya dua etmek önemli bir iştir. Bunun için inançlı olmak ve kalpten bağlı olmak gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir fazilet ile karşılaşmak da mümkün olmayacaktır. Yüce Allah tarafından kullarına gösterilen çeşitli faziletler yalnızca gönülden inanan kişilere sunulmaktadır.

41 gün boyunca her gün 41 kez kulillahümme okuyan kimselerin diğer kişilerden elbette ki farkı vardır. Bu fark Allah katında oluşmaktadır. Yüce Allah, bu ritüeli tamamlayan kimselerin gönlünden geçen ve kalpten istediği şeyleri nasip etmektedir. Böylece Allah’ın izniyle hiç beklenmedik bir anda mucizelerle karşılaşmak mümkün olur.

333 Külillahümme Okuyanlar ile alakalı en merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Kulillahümme Malikel Mülki Tü Til Fazileti yazımız ile alakalı bilgilendirici bir video sizlerle olacak:

Kulillahümme Malikel Mülki Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz aşağıdan diğer okuyanlar yazılarımıza bakabilirsiniz.

Son olarak okunacakdualar.net adresinden de ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Oktay Demirer

Oktay Demirer, Temel İslam Bilimleri Bölümü mezunudur. Özellikle Hadis, İslam hukuku ve tasavvuf anabilim dallarında uzmanlaşmıştır. Sosyoloji ve toplum merakından ötürü de dua okuyanlar hakkındaki yazılarını paylaşmaktadır.
Yorum yapın